Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Лютеція 📚 - Українською

Читати книгу - "Лютеція"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Лютеція" автора Юрій Павлович Винничук. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 70 71 72 ... 82
Перейти на сторінку:
вже тоді запідозрив, що він просто талановитий, ба навіть геніальний шарлатан, який зумів підманути мільйони людей. Згодом з’ясувалося, що так воно й було, що ніколи Кастанеда не був у мексиканській пустелі, спалившись на тому, коли там насправді випадають дощі, і не бачився з жодним Доном Хуаном. Мольфар, який про себе розповідав, що він мольфар, та ще й гуцульський, уже в п’ятому поколінні, розмовляв російською, що було саме по собі доволі дивним. Правда, у Станіславові розмовляв українською, хоч і з акцентом, і прізвище мав далеко не гуцульське. Таким чином, один пройдисвіт тлумачив другого пройдисвіта майбутнім пройдисвітам.

Час від часу хтось із нашої компанії намагався уточнити думку Дона Хуана, мольфар терпляче її пояснював, а десь під кінець тієї нашої здибанки звернув увагу на мене й запитав, чому я ні про що його не питаю. Може, мені все так добре зрозуміло? Я відповів, що оскільки потрапив сюди вперше, то покіль уважно прислуховуюся, і мені дуже цікаво. Він задоволено покивав і продовжив свою глибинну науку. Я ледве досидів до кінця цієї примітивної вистави. Виходячи, кожен з нас поклав десять карбованців на столик в коридорі. Більше я на ті здибанки з псевдо-мольфаром не ходив, а років через десять, коли Кастанеда продавався на кожному розі, я зустрів того пройдисвіта добряче пожованого й опущеного. Цього разу він упізнав мене, але тільки як слухача тієї незабутньої лекції, і попросив на пиво. Передніх зубів у нього не було, очі сльозилися, руки з брудними нестриженими нігтями трусилися. Я дав йому гроші й запитав, чи він живе там само. Він похитав головою, хату в нього хитрістю забрала одна з тих дівчат, з якою він пізніше одружився, перепродала, і він опинився на вулиці.

— А переселення в енергетичне тіло не вдалося?

— Хе, — розсміявся він, — от зараз вип’ю пива й переселюся.

Помешкання, у якому відбувалася нарада з приводу сценарію Нового року, вражало своїми розмірами й наповненням. Розкішні меблі, коштовні сервізи, багата бібліотека з самих передплатних видань, а на столі — небачені простолюдом напої. У висліді цієї наради вигулькнула божевільна ідея: кожен запрошений мав принести щось до столу при умові, що воно мусить бути не куплене, а вкрадене.

Ну, що ж, мені красти доводилося не раз — то яблука з чужого саду, то полуниці з дачного городу, то конюшину й сіно з колгоспного поля, то гроші з татової кишені, то книжки з бібліотеки... але то все звичні дрібнички для будь-якого підлітка. Але тут йшлося про вишукану молодь, яка купалася в розкоші, якій від колиски ніколи нічого не бракувало, яка харчувалася продуктами із закритих крамниць, зодягалася винятково на базах, носила тільки імпортну білизну, сорочки «містер Де», а джинси «вранґлєр» і «левіс» були їхнім буденним вбранням.

Кожен із них назвав те, що збирається вкрасти. При чому красти треба було або в магазині, або на базарі, або в когось, але не в батьків. Поки черга дійшла до мене, я гарячково думав, що б таке я міг вкрасти? Ні, крамниця і базар відпадають — якщо я, безробітний, попадусь, мене ніяка сила не спасе. А їм що? Батьки будь-яке питання завиграшки вирішать. І я сказав, що вкраду курку.

Акцію я запланував на 30-те січня, бо на 31-ше заповідали мороз. Неподалік від мене розкинулися луги, там часто блукали кури, гуси й качки. 30-го січня морозу не було, сонце тільки-тільки починало заходити. На лузі біліли острівці снігу, а поміж ними зеленіла трава, яку скубала пташва. Я прихопив шмат хліба і, наблизившись до курей, але так, аби з-за ялинок мене не було видно, сипонув кришками. Кури збіглися. Я підманив їх якомога ближче, потім обережно присів, і коли вже вони були на досяг руки, вхопив першу-ліпшу, сховав під полу куртки й почалапав додому.

Тепер для мене настала дилема: що робити з тією куркою? Я не мав жодного бажання її скубати й патрати, нехай цим займуться дами. Тому скрутив їй, як умів, шию і запхав у заморозник. Незабаром приїхала Юля і, почувши про мій подвиг, відразу полізла до заморозника. «Ой! Вона жива!» — скрикнула вона. Я підбіг і побачив скулену, притрушену сніжком курку, яка дивилася на мене розпачливими очима. Виявляється, я їй таки шиї не скрутив? Я зачинив заморозник. За ніч вона мусить замерзнути. Я погодився з Юльцею, що це жорстоко, але я ще ніколи курей не різав. А одного разу, як моя мама відрубала півневі голову, він ще довго літав по всьому подвір’ю, розтраскуючи кров.

— Ти ж не хочеш, щоб те саме сталося тут? — запитав я в дівчини. Вона зітхнула й змирилася. Адже ж і вона ніколи курей не різала.

Потім ми лягли спати, і мені снилася курка. Вона поставала переді мною в образі казкового велетенського птаха, який ширяв наді мною й бив мене крильми. Я намагався відігнати його, але зусилля мої були марні, птах мене не боявся. Я був злим на нього, бо ніяк не міг пробитися до сну про Лютецію. Серед ночі я не витримав, устав і зазирнув до заморозника. Курка й не думала задубіти: вона була ще жива й далі дивилася на мене своїми сумними круглими очима. При цьому навіть не намагалася вирватися з кабінки. Я відчув себе жорстоким убивцею. Мені стало соромно перед цією нещасною куркою, я її вийняв, поклав у коробку й накрив лахами. Потім притулився до Юлі і заснув. Птах мені більше не снився, але й не снилася Лютеція.

Так, живою, я й приніс ту курку на забаву. Там уже зайнялися нею справжні майстри справи своїх батьків і дідів — кагебістські синочки. Тушкували її години чотири, бо курка виявилася пенсійного віку, жувати її було непросто.

Окрім краденого, на святковому столі було безліч різноманітних смаколиків і напоїв, а коли всі розсілися, то кожен оповів свою історію крадіжки, об’єктами якої виявилося вино, горілка, ковбаса, сир, хліб і т. д. Більшість до справи підійшла фахово: цупили під прикриттям, адже в ту дрімучу епоху супермаркети були рідкістю, весь товар містився за прилавками, і покупцеві його подавав продавець. Отже, ті, що крали ковбасу, сир чи горілку, спочатку їх замовляли, а поки продавець рахував, один хапав і тікав, а інші його прикривали.

Юльця для себе знайшла інший вихід: вона вкрала в діда пляшку «Геннессі». На репліку, що це заборонено, вона нагадала, що заборона стосувалася тільки батьків, а діди

1 ... 70 71 72 ... 82
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Лютеція», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Лютеція"