Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України 📚 - Українською

Читати книгу - "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України"

393
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України" автора Колектив авторів. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 70 71 72 ... 210
Перейти на сторінку:
начальник арештного дому звертається до апарату регіонального управління, яке і надає дозвіл (наряд) на етапування особи в інший арештний дім даного регіону (а в разі переведен­ня до іншого регіону такий наряд видається за запитом регіонального управ­ління ДДУПВП. Крім цього, в разі необхідності та з метою захисту засудже­ного від можливих посягань на його життя з боку іншого засудженого чи запо­бігання вчиненню ним нового злочину, або за наявності медичного висновку за вмотивованою постановою начальника установи його можуть тримати в оди­ночній камері. Іншими винятковими обставинами можуть бути стихійне лихо, епідемія, введення в районі розташування арештного дому надзвичайного стано­вища (наприклад, участь у масових безпорядках, груповій непокорі або хуліган­ських діях, наслідки пожеж, повеней, землетрусів, а також інших подій техно­генного характеру, що призвели до неможливості перебування всіх засуджених або їх частини у приміщенні арештного дому).

7. До засуджених, якщо вони чинять фізичний опір працівникам устано­ви, проявляють буйство або здійснюють інші насильницькі дії, з метою запо­бігання заподіянню ними шкоди оточуючим або самим собі допускається за­стосування спеціальних засобів відповідно до вимог чинного законодавства України.

Стаття 51. Порядок і умови виконання покарання у виді арешту

1. Засуджені до покарання у виді арешту тримаються в умовах ізоляції з роздільним триманням чоловіків, жінок, неповнолітніх та засуджених, які ра­ніше відбували покарання в місцях позбавлення волі.

2. На засуджених до арешту поширюються обмеження, встановлені кри­мінально-виконавчим законодавством для осіб, які відбувають покарання у виді позбавлення волі.

3. Засудженим до арешту забороняється:

побачення з родичами та іншими особами, за винятком адвокатів або ін­ших фахівців у галузі права, які за законом мають право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи;

одержання посилок (передач) і бандеролей, за винятком посилок (пере­дач), що містять предмети одягу за сезоном.

4. Засуджені мають право витрачати на місяць для придбання продуктів харчування і предметів першої потреби гроші в сумі до сімдесяти відсотків мінімального розміру заробітної плати.

5. Засудженим до арешту надається прогулянка тривалістю до однієї го­дини, а неповнолітнім — до двох годин.

6. За виняткових обставин засудженим до арешту може бути надано пра­во на телефонну розмову з близькими родичами.

1. У частині 1 статті, що коментується, знайшов своє відображення прин­цип окремого тримання в місцях ізоляції різних категорій засуджених. Дане положення дозволяє створити умови для реалізації відносно засуджених до арешту принципу диференціації та індивідуалізації виконання покарання, а та­кож обмежити негативний вплив одних засуджених на інших. Але перелік ка­тегорій засуджених до арешту, що повинні ізолюватися від інших, наведений у даній статті, не є вичерпним — коригується на практиці. Приміром, у Прави­лах внутрішнього розпорядку установ виконання покарань передбачається, що засуджених розміщують у камерах з дотриманням таких умов: чоловіків — окремо від жінок; неповнолітніх — окремо від усіх інших категорій засудже­них; засуджених, яких уперше притягнуто до кримінальної відповідальнос­ті, — окремо від осіб, які раніше притягалися до кримінальної відповідальності; засуджених, які раніше відбували покарання в місцях позбавлення волі, — окремо від засуджених, які раніше не відбували покарання в місцях позбавлен­ня волі; засуджених, які раніше працювали в суді, органах прокуратури, юсти­ції та правоохоронних органах, — окремо від інших засуджених; іноземних гро­мадян і осіб без громадянства, як правило, — окремо від інших засуджених. При розміщенні засуджених у камерах також обов’язково враховуються рекомен­дації соціально-психологічної служби установи.

2. Такою, що раніше не притягувалася до кримінальної відповідальності, визнається особа, яка раніше або взагалі не притягувалася до такої відпові­дальності, або кримінальна справа стосовно неї припинена з реабілітуючих під­став чи судом винесено виправдувальний вирок. Особи, які засуджувалися за вчинення злочину обвинувальним вироком суду та були звільнені від відбу­вання покарання, не є такими, що не притягувалися до кримінальної відпові­дальності. Аналогічно, такими не є й особи, судимості яких знято чи погашено у встановленому законом порядку.

3. При запровадженні окремого тримання засуджених, які раніше працю­вали в суді, органах прокуратури, юстиції та правоохоронних органах, потріб­но керуватися положеннями Закону України «Про державний захист праців­ників суду і правоохоронних органів». При цьому вказівка Закону «раніше працювали» свідчить, що особа визнається колишнім працівником правоохо­ронного органу незалежно від строку роботи та часу звільнення. Як визначено у ст. 2 цього Закону, правоохоронні органи — це органи прокуратури, внут­рішніх справ, служби безпеки, Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, митні органи, органи охорони державного кордону, органи дер­жавної податкової служби, органи й установи виконання покарань, державної контрольно-ревізійної служби, рибоохорони, державної лісової охорони, інші органи, які здійснюють правозастосовні або правоохоронні функції. Відповід­но до Закону, захисту підлягають працівники суду і правоохоронних органів, зазначених у частині першій цього пункту, а також співробітники кадрового складу розвідувальних органів України, працівники Антимонопольного комі­тету України та уповноважені особи Державної комісії з цінних паперів і фон­дового ринку України, які беруть безпосередню участь відповідно у: а) розгляді судових справ у всіх інстанціях; б) провадженні й розслідуванні кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення; в) оперативно-розшуковій і розвідувальній діяльності; г) охороні громадського порядку і громадської безпеки; ґ) виконанні вироків, рішень, ухвал і постанов судів, постанов орга­нів дізнання і попереднього слідства та прокурорів; д) контролі за переміщен­ням людей, транспортних засобів, товарів та інших предметів чи речовин че­рез державний і митний кордони України; е) нагляді й контролі за виконан­ням законів.

4. Громадянство особи (чи відсутність будь-якого громадянства) встанов­люється відповідно до паспорту, що є в особовій справі, а в разі його відсут­ності — вирішується за вироком суду чи іншими матеріалами.

5. При визнанні особи такою, що раніше відбувала покарання в місцях позбавлення волі, визначальне значення має саме факт перебування в цих установах, не залежно від погашення або зняття судимості за цим засу­дженням.

6. Засуджені до покарання у вигляді арешту тримаються в умовах суворої ізоляції. Остання

1 ... 70 71 72 ... 210
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України"