Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Пульсари 📚 - Українською

Читати книгу - "Пульсари"

246
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Пульсари" автора Лариса Юріївна Копань. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 72 73 74 ... 119
Перейти на сторінку:
книжку і, перепрошуючи, поліз під стіл, бажаючи роздивитися професорські черевики. Чи не в землі, бува? Ні, блищать. Взагалі старий міг і почистити їх або інші взути. Даремно під стіл лазив. Тут би щось оригінальніше вигадати, а не вдаватися до детективу.

— Вибачте, я ненароком…

— Нічого, нічого, — промимрив Верхуша, протяжно засопів і клюнув носом розсипані віялом папери.

Ось вони, докази! Напрацювався вночі, а тепер очі замилює. Якби не прийшов на роботу, кожному було б ясно, що відсипається… Ось вони, докази! Якби ж не від цих злочинців залежало Віталикове життя, Мусій давно б Іолу покликав… Тут не в медицині діло. Тут дивися ширше! Де Пильнюків синок і сестричка? За кордоном — сам чув, як батько бідкався синовою поїздкою. Маскувався, звичайно. Тут таке розігрується!..

Гучно сьорбнувши повітря, Верхуша злякано прокинувся і втупився в Мусія.

— А чого ви прийшли, юначе? Чому без стуку? Я, знаєте, доповідь пишу. Не маю часу, знаєте.

— Та я, професоре, порадитись. Тут домашні мої хочуть собаку чи кішку придбати, а в звір’я цього хвороби всякі, паразити. То я вирішив пару курчат купити. Якої краще породи? Ви ж курознавець…

— Вас розцілувати треба! — ожив Верхуша. — От що значить загальна середня освіта! Люди почали розуміти, що курка — найперший друг людини. Вона і яєчко знесе, і засокоче ліпше лауреата конкурсу вокалістів. І головне, хвороб ніяких у хату не принесе. Тримайте її хоч у ящику, хоч на балконі. А у вас кришталю немає? — зі страхом запитав Верхуша. — Вона, знаєте, не собака. З радощів може й на сервант злетіти, ну й ненароком звалить…

— Немає, професоре, — зітхнув Мусій. — Жінка все поспродувала. Похорон, огорожа, пам’ятник…

— А ви не поспішайте з пам’ятником, — порадив Верхуша. Сказав, та й осікся, ніяково закліпав очима і, як здалося Мусієві, навіть почервонів.

«То у вас, професоре, ще й совість є! Відчули, що підло змушувати мою Галю воздвигати пам’ятник над порожньою могилою».

— Це ж чому, професоре? — строго запитав Мусій.

Та Верхуша дуже втомився, готуючи доповідь. І зараз його змагав сон. Пам’ять замкнулася, і поновити сили міг лише кількахвилинний перепочинок.

— Що чому?

— Чому не поспішати з пам’ятником? Ви щойно так сказали.

— Не’ пам’ятаю. Не тим я займався, юначе. Геронтологію треба було розвивати. Ви йдіть, а я подумаю.

Усе стало на свої місця. Три факти проти Верхуші: дрімає на роботі; сидить не в лабораторії, а в кабінеті — телефонних вказівок від шефа чекає; не радить пам’ятник ставити. Ще б Яремаку розшукати, на його кулаки подивитись, мабуть, шкіра там, як на солдатських чоботях. Подумати тільки! Отакі люди наукою керують! І як перевірити, як збагнути їхні графіки, терміни? Звіти, немов романи, пишуть — тому й паперу нестача. А краще б діло робили. Бо інших вчать, а самі…

Раніше в Мусія не було таких нападів критиканства — він усе життя прагнув якнайліпше виконати кожне замовлення, думаючи про живих і вшановуючи покійних; і на новій роботі в перші місяці щиро клопотався протипожежним обладнанням у цехах. Та ніде нічого не горіло, Мусієві здавалося, що до нього ставляться якось зневажливо, мов до баласта, все дужче відчував свою непотрібність, і як компенсація за професійне знецінення в ньому розгорялася іскра невдоволення всім і всіма.

Тепер, коли йому пропонували поїхати в колгосп на буряки, він виголошував: «Треба як слід організовувати робочу силу на селі, пенсіонерів вивести, школярів». Коли кликали допомогти розвантажити заводський двір від мотлоху, відмагався: «У нас своя робота. І як слід налагоджена — ніде не горить. А комірники своє налагодити не вміють. От нехай і трудяться. Моє діло протокол скласти». Він-таки й справді наловчився складати протоколи й штрафувати «за порушення».

Коли Чумак прочув про нові грані діяльності Мусія, то запропонував відділу кадрів бодай на кілька місяців перевести його на конкретну роботу: «Бо ще трохи «керівної служби», і вивітриться з чоловіка остання жива іскра, а на зміну прийде бацила геніальності. Шкода Мусія. Як не пияцтво, то сімейна трагедія. А пережив горе, так геніальність загрожує».

Повернувшись до лабораторії, Мусій застав там Марію.

— Чому, невісточко, Петра Яремаки останнім часом не бачу в університеті? — гнівно й строго накинувся він на дівчину.

З несподіванки вона впустила дюар і ледь не наробила лиха.

— Чого розкричалися? Тут храм вашого сина. Навшпиньках годиться ходити, коли вже увійшли.

«А могла ж таки бути його невісткою, — подумала Марія. — Тільки тепер, вважай, заручилася із дияволом».

— Ви знову нализалися. Немає на вас Гетьманчука, — обурилася вголос.

Давно Мусієві ніхто не говорив таких прикрих слів. Невже схожий на п’яного? Набравши повні груди повітря, він якусь мить не дихав, наче збирався штовхнути штангу, повів з кутка в куток очима, в яких почали змигувати червонясті змійки. Таких грубощів він не чекав.

— Ану вас… — чвиркнув крізь зуби і вибіг з лабораторії.

— Навіщо ти так, Маріє? — сумовито похитала головою Іванова. — Півжиття його в оцьому ящику…

Марія й сама збагнула всю недоречність свого вибуху, та все ж виправдовувалася:

— А чого ж він…

Хоч у це було важко повірити, ще важче осягти, та очевидне вже не лишало сумнівів — як із висадженого в благодатний грунт пагінця розвивається дерево, так і з живої руки виростала людина. Не раз уже траплялося, що, шукаючи Індію, відкривали Америку, добуваючи філософський камінь, пізнавали

1 ... 72 73 74 ... 119
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Пульсари», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Пульсари"