Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Закон України «Про судоустрій і статус суддів». Науково-практичний коментар 📚 - Українською

Читати книгу - "Закон України «Про судоустрій і статус суддів». Науково-практичний коментар"

376
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Закон України «Про судоустрій і статус суддів». Науково-практичний коментар" автора Владислав Едуардович Теліпко. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 73 74 75 ... 171
Перейти на сторінку:
Суду України.

Голова Верховного Суду України може бути достроково звільнений з посади з підстав, встановлених законом. Повноваження Голови Верховного Суду України також припиняються достроково внаслідок висловлення йому недовіри Пленумом Верховного Суду України.

Виключно коментованою статтею ЗУ «Про судоустрій і статус суддів» визначається порядок дострокового припинення повноважень Голови Верховного Суду України внаслідок висловлення йому недовіри Пленумом. Порядок звільнення з посади Голови Верховного Суду України з підстав, не пов’язаних з висловленням йому недовіри Пленумом, визначається цим Законом та Регламентом Пленуму Верховного Суду України.

Звільнення Голови ВСУ шляхом висловлення йому недовіри відбувається в такому порядку:

1) внесення вмотивованого (такого, що містить виклад причин для висловлення недовіри) подання про висловлення недовіри Голові ВСУ не менш як однією п’ятою частиною суддів від складу Пленуму ВСУ (4 судді ВСУ), скріплене їх підписами;

2) створення суддями ВСУ, які внесли подання про висловлення недовіри Голові ВСУ, організаційного комітету, призначення його голови і заступника, оформлення створення оргкомітету і призначення керівництва відповідним протоколом;

3) забезпечення оргкомітетом підготовки і проведення Пленуму ВСУ для розгляду питання щодо висловлення недовіри Голові ВСУ у двадцятиденний термін з дня його створення; повідомлення учасників засідання Пленуму Верховного Суду України про день і час скликання Пленуму та питання, що виноситься на його розгляд (тільки одне питання — висловлення недовіри Голові ВСУ), з надсиланням відповідних матеріалів; визначення з урахуванням вимог коментованої статті порядку проведення засідання Пленуму та процедури голосування щодо винесеного на його розгляд питання;

4) проведення під головуванням голови оргкомітету або (в разі його відсутності) його заступника засідання Пленуму ВСУ з питання висловлення недовіри Голові ВСУ за умови присутності на ньому більше половини суддів від складу Пленуму (більше 10 суддів ВСУ);

5) винесення головуючим (головою або заступником голови оргкомітету) на засіданні Пленуму ВСУ пропозиції щодо секретаря засідання Пленуму, персонального складу лічильної комісії, а також форми бюлетня та протоколу голосування, які затверджуються відкритим голосуванням;

6) надання можливості Голові ВСУ, щодо якого розглядається питання про висловлення недовіри, надати Пленуму ВСУ свої письмові пояснення по суті порушень питань, які висвітлюються ним або уповноваженою ним особою на засіданні Пленуму;

7) прийняття Пленумом ВСУ шляхом таємного голосування більшістю від складу Пленуму ВСУ (мінімум 11 суддів ВСУ) рішення про висловлення недовіри Голові ВСУ, яке оформлюється Постановою Пленуму, яка підписується головуючим та секретарем засідання, обраним Пленумом за пропозицією головуючого.

Відповідно до частини 12 коментованої статті, висловлення недовіри Голові Верховного Суду України не позбавляє його повноважень судді Верховного Суду. У разі дострокового припинення повноважень Голови ВСУ обрання нового Голови Верховного Суду має здійснюватися у порядку, визначеному статтею 42 цього Закону.

Стаття 44. Заступник Голови Верховного Суду України

1. Заступник Голови Верховного Суду України обирається на посаду строком на п’ять років та звільняється з посади Пленумом Верховного Суду України більшістю голосів від загального складу Пленуму шляхом таємного голосування.

2. Заступник Голови Верховного Суду України може бути достроково звільнений з посади у порядку, встановленому Регламентом Пленуму Верховного Суду України.

3. Заступник Голови Верховного Суду України здійснює адміністративні повноваження, визначені Головою Верховного Суду України, та інформує Пленум Верховного Суду України про свою діяльність.

Голова Верховного Суду України має одного заступника, який згідно з цією статтею наділений адміністративними повноваженнями, визначеними Головою Верховного Суду України.

Заступник Голови ВСУ здійснює керівництво роботою структурних підрозділів апарату Верховного Суду України, організовує його роботу тощо.

Заступник Голови ВСУ за відсутності Голови Верховного Суду України здійснює його повноваження.

Заступник Голови Верховного Суду України має право брати безпосередню участь у здійсненні правосуддя. Він може головувати в судових засіданнях, бути доповідачем у конкретних судових справах.

Згідно з ч. 2 цієї статті та ст. 5 Регламенту Пленуму Верховного Суду України Заступник Голови Верховного Суду України призначається на посаду Пленумом ВСУ з числа суддів Верховного Суду України строком на п’ять років шляхом таємного голосування.

Призначення судді ВСУ на посаду Заступника Голови ВСУ здійснюється не пізніше трьох місяців з дня закінчення повноважень судді, призначеного на цю посаду, чи відкриття відповідної вакансії з інших підстав, за правилами, передбаченими ст. 4 Регламенту Пленуму Верховного Суду України щодо обрання Голови Верховного Суду України.

Призначеним на посаду Заступника Голови Верховного Суду України вважається суддя, за якого подано більшість голосів від загального складу Пленуму (мінімум 11 з 20). На засіданні Пленуму при призначенні судді на вказану посаду головує Голова Верховного Суду України.

Заступник Голови Верховного Суду України згідно з ч. 3 цієї статті та ст. 9 Регламенту Пленуму Верховного Суду України може бути достроково звільнений з посади за його заявою, за поданням Голови Верховного Суду України, погодженим із

Радою суддів України, за ініціативою Ради суддів України або за поданням не менше ніж половини суддів від загального складу Пленуму за їх підписами (не менше 10 суддів ВСУ).

Процедура звільнення судді із посади Заступника Голови ВСУ аналогічна процедурі звільнення Голови Верховного Суду України. Звільнення із цієї адміністративної посади не позбавляє особу повноважень судді Верховного Суду України (також див. коментар до ст. 43 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів»).

Стаття 45. Пленум Верховного Суду України

1. Пленум Верховного Суду України є колегіальним органом, повноваження якого визначаються Конституцією України

1 ... 73 74 75 ... 171
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Закон України «Про судоустрій і статус суддів». Науково-практичний коментар», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Закон України «Про судоустрій і статус суддів». Науково-практичний коментар"