Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Межа Фундації 📚 - Українською

Читати книгу - "Межа Фундації"

286
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Межа Фундації" автора Айзек Азімов. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 73 74 75 ... 116
Перейти на сторінку:
неї. Вивчіть хроніки його правління. Подивіться, чи ставився він так обережно до іншого регіону, окрім Сейшеллського Союзу. Ви знаєте, що ніхто з тих, що літали на Гею з пропозицією мирної торгівлі, так і не повернувся? Думаєте, чому ми так мало про неї знаємо?

— Ваше ставлення дедалі більше скидається на забобони, — відповів Тревіз.

— Називайте як хочете. Від часів Мула ми стерли Гею з власних думок. Ми не хочемо, щоб вона про нас думала. Ми почуваємося в безпеці, лише вдаючи, ніби її не існує. Можливо, уряд сам таємно ініціював і заохотив поширення легенди про те, що Гея зникла в гіперпросторі, сподіваючись, що люди забудуть про справжню зірку з такою назвою.

— То ви думаєте, що Гея — це світ Мулів?

— Можливо. Заради вашого ж добра раджу не летіти туди. Якщо полетите, ніколи не повернетеся. Ініціювавши конфлікт із Геєю, Фундація продемонструє менше розуму, ніж Мул. Можете сказати це своєму послу.

— Дістаньте мені координати, і я відразу ж залишу ваш світ, — відповів Тревіз. — Дістануся Геї і повернуся.

— Я дістану вам координати, — сказав Квінтесетц. — Само собою, астрономічний факультет працює і вночі, тож, якщо зможу, зроблю це зараз. Але дозвольте порадити ще раз: не пробуйте летіти на Гею.

— Я таки спробую, — відповів Тревіз.

— Тоді це буде спроба самогубства, — із сумом вимовив Квінтесетц.

14. УПЕРЕД!

1

Янов Пелорат дивився на невиразний краєвид, над яким уже сірів світанок, з дивною сумішшю жалю та невпевненості.

— Мало ми тут побули, Ґолане. Цей світ здається мені приємним і цікавим. Хотілося б більше про нього дізнатися.

Тревіз із кривою посмішкою відірвався від комп’ютера.

— Думаєте, мені не хотілося б? На цій планеті в нас було три пристойні трапези, і кожна з них абсолютно особлива й неперевершена. Я хотів би спробувати щось ще. Та й жінок ми бачили недовго, а деякі з них доволі привабливі для… ну, для того, що в мене на думці.

Пелорат трохи зморщив носа.

— О, мій любий друже. Ці їхні дзвіночки, які вони називають туфлями, усе вбрання в різких барвах і те, що вони там роблять із власними віями… Помітили, які в них вії?

— Будьте певні, я все помітив, Янове. Те, що вам не подобається, — дрібниці. Їх можна легко вмовити вмитися і в належний момент зняти туфлі й усі ті барви.

— Повірю вам на слово, Ґолане, — відповів Пелорат. — Однак я більше думав про дослідження питання Землі. Усе те, що нам поки розповіли про Землю, таке незадовільне, таке суперечливе: за словами одного, радіація, за словами іншого, роботи.

— І в обох випадках загибель.

— Правильно, — неохоче погодився Пелорат, — але ж може бути так, що одна версія правдива, а інша ні, або обидві до певної міри правдиві, або жодна. Та коли чуєш історії, що просто обгортають справу густим туманом сумнівів, то, безперечно, відчуваєш нездоланне бажання дослідити й розібратися.

— Так, я це відчуваю, — відповів Ґолан. — Присягаюся кожним карликом у Галактиці. Але поточна проблема — це Гея. Щойно ми з нею розберемося, можемо летіти на Землю або повернутися на Сейшелл і залишитися тут довше. Але спершу Гея.

— Поточна проблема! — кивнув Пелорат. — Якщо погодитися з тим, що нам розповів Квінтесетц, то на Геї нас чекає смерть. Чи так уже ми мусимо туди летіти?

— Я теж себе про це запитую, — відповів Тревіз. — Боїтеся?

Пелорат трохи завагався, ніби вивчав власні почуття. А потім відповів доволі просто та спокійно:

— Так. Дуже!

Тревіз відкинувся на спинку крісла й розвернувся, щоб глянути в обличчя співрозмовнику. І сказав так само тихо та спокійно:

— Янове, немає жодної причини, чому б ви мали ризикувати. Скажіть слово — і я залишу вас на Сейшеллі з речами й половиною наших кредиток. А коли повернуся, то заберу вас і ми полетимо в сектор Сіріуса, якщо захочете, і на Землю, якщо вона там. Якщо ж не повернуся, то фундатори на Сейшеллі подбають, щоб доправити вас на Термінус. Якщо ви залишитеся, я не ображуся, старий друже.

Пелорат швидко моргнув і на кілька секунд стиснув губи. А тоді доволі хрипко вимовив:

— «Старий друже»? Скільки ми знаємо один одного? Тиждень чи десь так? Хіба не дивно, що я збираюся відмовитися залишати корабель? Я боюся, але хочу залишитися з вами.

Тревіз здивовано розвів руками.

— Але чому? Я правда не прошу вас про це.

— Не знаю чому, але я сам себе про це прошу. Це… це… Ґолане, я у вас вірю. Мені здається, ви знаєте, що робите. Я хотів полетіти на Трентор, де, можливо (як я тепер розумію), нічого й не знайшов би. Ви наполягли на Геї, а Гея — це, певно, якийсь оголений нерв у Галактиці. Таке враження, ніби все з нею пов’язано. І якщо цього мало, Ґолане, я бачив, як ви змусили Квінтесетца надати мені інформацію про Гею. Це був такий майстерний блеф. Я не міг намилуватися.

— Отже, ви в мене вірите.

— Так, вірю, — відповів Пелорат.

Тревіз поклав руку на плече науковця і, здається, якусь мить підшукував слова. Нарешті він сказав:

— Янове, ви пробачите мені наперед, якщо моя думка виявиться хибною і ви так чи інакше зіткнетеся із чимось неприємним?

— О, мій любий друже, навіщо ви запитуєте? — відповів Пелорат. — Я так вирішив свідомо й маю на те власні підстави, а не ваші мотиви. І, будь ласка, відлітаймо якомога швидше. Я не певен, що моє боягузтво не вчепиться мені в горлянку й не зганьбить мене на решту життя.

— Як скажете, Янове, — відповів Тревіз. — Ми полетимо так рано, як тільки дасть змогу комп’ютер. Цього разу ми полетимо на гравітаційному двигуні, піднімаючись просто вгору, щойно впевнимося, що небо вільне від інших кораблів. Щільність атмосфери зменшуватиметься, і ми набиратимемо швидкість. За годину ми будемо у відкритому космосі.

— Добре, — сказав Пелорат і відірвав кінчик пластикового контейнера з кавою. Відкритий отвір майже відразу почав парувати. Пелорат підніс пипку до рота й сьорбнув, водночас вдихнувши достатньо повітря, щоб охолодити каву до стерпної температури.

Тревіз усміхнувся.

— Ви вже чудово даєте собі раду із цими речами. Ви космічний ветеран, Янове.

Якусь мить Пелорат вдивлявся в пластиковий контейнер, а тоді сказав:

— Зараз ми маємо кораблі, де можна без проблем налаштувати гравітаційне поле. Тож тепер уже напевно можна користуватися звичайними контейнерами, чи не так?

— Звичайно, але ж ви не збираєтеся змусити космонавтів відмовитися від їхніх космоцентричних приладів? Як тоді космічний щур триматиме дистанцію із сухопутними черв’яками,

1 ... 73 74 75 ... 116
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Межа Фундації», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Межа Фундації"