Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Межа Фундації 📚 - Українською

Читати книгу - "Межа Фундації"

282
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Межа Фундації" автора Айзек Азімов. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 115 116
Перейти на сторінку:
так важливо тримати інформацію про Землю в таємниці?

— Треве, — похмуро сказав Дом, — Геї нічого не відомо про таке видалення. Нічого!

— Ви хочете сказати, що Гея не несе за це відповідальності?

— Ні, не несе.

Тревіз на мить задумався, кінчик його язика повільно та медитативно рухався по губах.

— А хто ж тоді відповідальний?

— Не знаю. Я не бачу в цьому жодного сенсу.

Чоловіки пильно дивилися один на одного. Потім Дом сказав:

— Ви маєте рацію. Так, ми знайшли найзадовільніше рішення, але поки питання Землі не врегульовано, нам не можна відпочивати. Залиштеся на якийсь час із нами, і побачимо, якого висновку зможемо дійти. А відтак летіть, і матимете повне сприяння з нашого боку.

— Дякую, — відповів Тревіз.

КІНЕЦЬ

(поки що…)

Післяслово автора

Ця книжка — самостійний твір, та водночас і продовження трилогії «Фундація», що складається з книжок «Фундація», «Фундація та Імперія» і «Друга Фундація».

Крім того, я написав і інші книжки, що прямо не стосуються Фундацій, проте їхній сюжет розгортається в місці, яке можна назвати «всесвітом Фундації».

Отже, події у творах «Зорі немов пил» та «Космічні течії» відбуваються в часи, коли Трентор розростався до Імперії, а події в книжці «Камінець у небі» розгортаються тоді, коли Перша Галактична Імперія перебувала в зеніті своєї могутності. У «Камінці» Земля — головне місце дії, і в цій новій книжці є натяки на частину інформації, викладеної в цьому творі.

У жодній з попередніх книжок про Фундацію не було згадано про роботів. Однак у цій новій книжці є відсилання до них. Через це вам, можливо, захочеться прочитати мої оповідання про роботів. Короткі оповідання можна знайти в збірці «Все про роботів», а у двох романах — «Сталеві печери» та «Оголене сонце» — описано робототехнічний період колонізації Галактики.

Якщо вас цікавить історія Вічних і те, як вони регулювали історію людства, ви знайдете її в книжці «Кінець вічності» (її не зовсім узгоджено зі згадками в цій новій книжці).

Про автора

Айзек Азімов розпочав свою серію романів «Фундація», коли йому було 21, не усвідомлюючи, що її будуть вважати наріжним каменем наукової фантастики. Під час своєї легендарної кар’єри Азімов написав понад 470 книг на різні теми, включно з науковими дослідженнями, однак найбільшу популярність та нагороди йому принесли науково-фантастичні саги, у тому числі серії «Робот», «Імперія», «Фундація». Названий Американською асоціацією письменників-фантастів гросмейстером наукової фантастики, майже п’ять десятиліть Азімов працював для своїх читачів. Він помер у квітні 1992 року на 73-му році життя.

* * *

Серія романів Айзека Азімова «Фундація» — один з найбільших шедеврів наукової фантастики. Неперевершені завдяки своєму унікальному поєднанню невпинної дії, сміливих ідей і неозорої картини світу, вони ведуть трьохсотрічну хроніку боротьби сміливої групи чоловіків та жінок за збереження світла людства всупереч невблаганній хвилі темряви та насильства.

Примітки

1

Слово «робот» походить від чеського robota. Його вперше вжив чеський письменник Карел Чапек у п’єсі «Р.У.Р.», виданій 1921 року. Так він назвав людиноподібних механічних істот, що виконували за людей важку працю. (Прим. перекл.)

1 ... 115 116
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Межа Фундації», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Межа Фундації"