Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Називай мене Мері... 📚 - Українською

Читати книгу - "Називай мене Мері..."

331
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Називай мене Мері..." автора Андрій Анатолійович Кокотюха. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 76 77
Перейти на сторінку:
найближчим часом нагоду поговорити з тобою. А більше ні з ким не зможу. Тому вибачай, — Олег випив, покрутив склянку, акуратно поставив на столик. — Пригадай нашу розмову в сквері біля Золотих воріт. Ти тоді похвалив мене. Мовляв, зробив те, що вмію найкраще.

— Не найкраще, — машинально виправив Ігор.

— О, бач, згадав. Так, не найліпше, але добре. Твої слова. Потому додав: особливо мені вдається свою роботу робити в екстремальних умовах. Мене в них і загнали. Занурили по повній. Аж по маківку.

— Може, прямо скажеш? Ходиш колами. Хто куди тебе занурив?

— Ще раз: до останнього моменту, навіть коли все зрослося і добро, мов у казці, почало сяк-так перемагати зло, було неясно, до чого тут я. Складалося враження — Нагорний вирішив підставити мене спонтанно, бо виникла нагода. Шукав, на кого перевести стрілки, згадав про мене. Затаїв якусь давню образу, припекло звести порахунки в такий сатанинський спосіб. Питання — чому не вбив сонного разом із Мері? Чому не дозволив застрелити мене потім, хоч нагода випадала двічі? Для чого я потрібен був йому живим, здоровим, але загнаним? Відповідь спершу підказав ти, потім — Ярило.

— Я слухаю, слухаю, — Ігор не поспішав випивати свою порцію.

— Якби мене вбили, не було б кому взяти слід дівчинки Анни. Заради неї все й заварилося. Я мусив знайти її, сам того не розуміючи. Бо її батько, таємничий, нікому, крім Мері й Нагорного не відомий, не міг шукати свою доньку сам, офіційно. Інакше все втрачало сенс. Багато що довелося б пояснювати, а воно тобі не треба.

Запала тиша.

Кобзар помітив — тепер Пасічник не дивувався.

Налив собі сам, трохи менше, ніж раніше.

— Відтоді, як прокинувся біля мертвої Марії, майже не пив. На поминках Алли навіть. І ось тепер разом із тобою поминаю всі твої надії, Ігоре Борисовичу. Я мусив помітити все від самого початку. Ти ж не ховався. Ніколи не приховував бажання мати дітей, любові до них і жалю від того, що Алла безплідна. Коли в неї виявили рак, ти вирішив кинути всього себе, аби вилікувати ту, кого любив і досі любиш. А Машу Запорожець ти ніколи не любив. Для тебе вона була так, випадковою розвагою. Думаю, були й інші дівчата. Ти нормальний здоровий мужик. Що важливо, не вважаєш стосунки з ними зрадою дружині. Лише отримував від них послуги, сексуальні послуги. Бажано при цьому, щоб це не були зовсім уже випадкові шалави, біс його знає, з якими хворобами. Тому ти наказав Нагорному добирати кандидаток старанно. Не брати просто з вулиці. Слухаєш мене?

— Пішов геть, — мовив так само тихо, спокійно й дуже втомлено.

— Піду, тільки дослухай мене.

— Вали звідси. Гуляй, — Пасічник випив.

— Ні, — Олег відсунув склянку. — Ти ж сам хочеш почути все до кінця. А я почну від самого початку, Ведмедику.

— У тебе п’ять хвилин. Більше не слухатиму.

— Вкладуся. Ми з тобою зараз у однаковому становищі. Маю на увазі ось, — Кобзар погладив свій гіпс. — Щоправда, в тебе є, чим зайнятися. Наприклад, заливати горе. Але ж ти не весь час п’яний. Треба покерувати трошки, можна дистанційно, по телефону чи скайпу. Багато хто так робить. Тим більше ти керуючий партнер у промисловій групі «Капітал-Україна». Настільки потужній, що вона дозволяє собі розростатися й поглинати інші компанії. Так сталося понад три роки тому після початку війни, з групою «ТПФ». Мені, повторюся, нема чого робити вдома. Вільного часу море, тому порпався в інтернеті. Шукав, що може зв’язати тебе з Анатолієм Веригою.

— Знайшов?

— Є публікація, датована позаминулим роком. Не аж така сенсаційна. Швидше ділова інформація, для вузького кола втаємничених у життя великого бізнесу. Події в Криму та на Донбасі сильно послабили позиції «ТПФ», а «Капітал-Україна», підозрюю — з твоєї подачі, підім’яв групу під себе. Формально Верига далі керує процесом, фактично «ТПФ» — ваш структурний підрозділ.

— Де тут порушення, сищику?

— Їх немає, ми обоє це знаємо. Але також знаємо — «Ольвія» виникла з твоєї подачі, під твоїм дахом. «Яструб» намалювався там потім, і ти керував Нагорним. Ти був його хазяїном. Хоч номінально «яструбів» та «Ольвію» фінансував Верига.

— У сказаному тобою жодного криміналу. Хоча визнаю: знову зробив свою справу добре. Три хвилини, Лилику.

— Так про кримінал. Чим займається консультант із безпеки, який родом із силових структур і обіймав там не останню посаду? Шукає гріхи конкурентів, робить їх партнерами або знищує. Для того й існує команда з колишніх «беркутівців», і я підозрюю, «Капітал-Україна» з твоєї подачі, твоїми зусиллями розрослася вшир та вглиб. Але виправдовує, справді виправдовує тебе, Пасічник, любов до дружини.

— До чого тут...

— До всього. Ти хотів заробити всі гроші світу, аби лиш вилікувати її, врятувати життя. Заради цього пішов у бізнес із тоді ще міліції. Заради Алли крутився вужем, пускався берега, робив багато неприйнятних речей. Та все було б нічого, аби не одна маленька дівчинка.

— Дві хвилини.

— Твоя донька. Анна Ігорівна.

— Стули пельку! — тепер Пасічник уже не витримав, зірвався, гаркнув, скочив на рівні. — Не смій! Не чіпай!

— Я бачив, як ти тримав її на руках. Ти втратив доньку і знайшов. Для того втягнув мене в цю повну трупів історію. Не сам же підеш по сліду. Й не доручиш мені приватно. Забагато питань виникне. А так я сам ні про що не думаю, шукаю того, хто вбив Мері в мене в квартирі. Аби мало не здавалося, аби я не перевів подиху, в мене двічі за два дні стріляють. Нагорний не розумів, для чого тобі це. Коли дійшло — легко вирахував нещасну Алісу Зайцеву. Це ж вона говорила з кимось по телефону того вечора, коли мандрівка дівчат до Польщі накрилася на першій же зупинці. Кілька питань — і Тимур знає, хто попросив бус зупинитися. Далі він робить, що вміє найкраще — пресує, навіть катує Алісу. Вона називає ім’я Людмили, жінки, яку я шукав. Лишати Алісу живою нема сенсу — а може, Нагорний просто перестарався. Та яка різниця, він замалим не домігся свого. Примчав із бійцями в Чабани, щоб забрати Анну. Сказати, для чого?

— Одна хвилина.

— Аби тиснути на тебе, — слова відскочили від вух. — Він раніше за мене зрозумів, що ти використав його і

1 ... 76 77
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Називай мене Мері...», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Називай мене Мері..."