Книги Українською Мовою » 💙 Історичний роман » Пливе човен - води повен, Олег Говда 📚 - Українською

Читати книгу - "Пливе човен - води повен, Олег Говда"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Пливе човен - води повен" автора Олег Говда. Жанр книги: 💙 Історичний роман. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 75 76 77 ... 111
Перейти на сторінку:

Широка територія між стінами Нижнього міста і валами передмістя найбільше нагадувала східний базар, що чомусь розкинувся у ремісничому районі. Тут усього було стільки, що очі розбігалися. А головне, — абсолютно незрозуміло, за яким принципом і як шукати те, що тобі треба.

Стайні стояли майже впритул до кузні та зброярні. Поруч диміла пекарня, ароматами свіжого хліба, перебиваючи навіть запах гною, вугілля та окалини. І тут же, просто перед дверима будинку — на збитому з дощок прилавку, метка, рум'янощокий молодиця на повний голос торгувала гарячою випічкою. Та так жваво, що двоє хлопчаків ледве встигали підносити свіжий товар.

А навпроти неї — торгували узваром та квасом. Теж вельми жваво. Навіть зазивати не доводилося. Хто ж не знає, що суха ложка рот дере, а медівник до зубів липне?

Важко крокуючи, повз нас пройшов чоловік типової татарської зовнішності — круглолиций і клишоногий, несучи на спині величезний бурдюк. Може з вином, але швидше за все — з кумисом. По-перше, — вино не смердить так. А по-друге, — поруч все ж стайні, а не винокурня або виноградник. І Аллах, накладаючи устами пророка заборону на вино, зброджене кобиляче молоко до списку хмільних напоїв не включив.

У цій штовханині, ми зі своїм тютюном, були як рідні. Залишилося тільки знайти місце, де збути товар.

— Куди далі? — Полупуд зупинився на роздоріжжі. Тут можна було повернути ліворуч або праворуч, залишаючись в межах Нижнього міста. А можна було пройти через ще одні ворота в Середнє місто.

— Прямо... — підказав Чорнота. — Ті, хто вам потрібен, у Верхньому місті мешкають.

— Чому у Верхньому? — користуючись поблажливим ставленням контрабандиста, я продовжив розпитувати. — Тут навколо стільки крамниць, що я в житті не бачив. Чи вони шкірами не торгують?

— Торгують... — посміхнувся Чорнота. — Тут всім торгують. В більшості, тим що на полі чи в лісі виросло. Рибою, знову-таки... Там... — махнув рукою на захід, — ближче до причілку. Хоча… знайти можна все що бажаєш. Від жмені солі до наложниці. Але не в таких кількостях, як вам треба. У Нижньому місті укладають угоди ті, хто за кожен гріш торгується. У Середньому — вже говорять про пуди і дюжини... Але возами чи байдаками продають і купують тільки у Верхньому. Тому, нам туди. Чи, може, ви хочете самі за прилавок стати і розпродувати мушкети поштучно?

Від такого припущення ватажок контрабандистів навіть засміявся. Тіпун підтримав жарт сміхом, а я не забув вставити відповідну репліку:

— Точно! А чого? Ось, просто зараз і почну викрикувати: «Налітай, подешевшало! Мушкети швейцарські! Два за ціною одного! Вогневий припас в подарунок! Бери, чесний народ, поки не передумав. А то завтра дешевше буде! »

Не загартовані агресивною рекламою всього і всіх, мої супутники застигли з відкритими ротами, а випадковий перехожий, який почув ці слова, так вивернув шию, озираючись, що аж хребці хруснули.

— Ти чого, Петре... тіпун мені на язик? Не захворів часом?

— Жарт... — я всім по черзі продемонстрував найщирішу посмішку, на яку тільки був здатний. — Для сміху... А хіба не смішно?

— Продавати мушкети два за ціною одного? — постукав себе по лобі керманич. Потім згадав. — Тьху-ти... Весь час забуваю... — і чи то пояснив, чи то нагадав Чорноті. — В голову поранений хлопець... В основному, непомітно. Сам чув, навіть розумне сказати може. А іноді, як бовкне щось... хоч стій, хоч падай.

— Розумію... Після таких поранень з людьми різні неприємності трапляються, — співчутливо покивав головою контрабандист. — Це не біда. Головне, що під себе не ходить. Усе інше, якось владнається. Ну, ходімо далі, чи як? А то, он, а нас вже обертатися стали.

Полупуд покивав, наче погоджуючись, але з місця не зрушив.

— Я тут залишуся... З Олесем. А ви йдіть. Петро, ​​постав тюк. Поки домовлятися будете — я тютюн продам. Не назад же нам його перти? Та й копійка в поясі зручніше лежить, ніж тюк на плечах.

— Добро, — погодився Тіпун.

— Так там все разом і продасте... — почав було Чорнота, але замовк.

Швидше за все, контрабандист вирішив, що ми хочемо розділитися, щоб розпитати про ціни в різних місцях, а такий підхід до справи він розумів і вважав правильним. Тому, хоч і не був у захваті — сперечатися не став.

Складалося враження, що Чорнота справді збирається дотримати слова. І готовий заплати, аби лиш запопасти Ворона в свої руки.

— Не будемо все в одну купу змішувати... — поставив крапку Полупуд. — Тут нас не шукайте. Як свої справи закінчите, так і виходьте. Хто раніше впорається — тому і чекати.

— Добро... — погодився Тіпун. — Їжі купіть. У вас тут вибір більший, а ціни нижчі. Ми хоч і повними човнами краму торгуємо — копійку берегти вміємо...

— Добре... — Василь легко підхопив мій тюк, мотнув головою до Олесі, мовляв, пішли, чого чекаєш — і посунув углиб передмістя. А я, слідом за Тіпуном і Чорнотою, рушив далі. Вірніше — вище, в гору.

На відміну від входу в Нижнє місто, ворота середньої частини охоронялися більш ретельно. Четверо охоронців, побачивши нас, сіпнулися було назустріч, опускаючи списи, але старший упізнав Чорноту. Привітав його шанобливим поклоном і промовив щось татарською чи турецькою. Потім, з гідністю, прийняв від ватажка контрабандистів якусь монету, глянув на неї уважно, потім мигцем на нас... і на цьому догляд закінчився. Митниця дала добро. Вартові вернулися на місце, втративши до нас будь-який інтерес.

1 ... 75 76 77 ... 111
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Пливе човен - води повен, Олег Говда», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Пливе човен - води повен, Олег Говда"