Книги Українською Мовою » 💙 Пригодницькі книги » Закон Хроноса 📚 - Українською

Читати книгу - "Закон Хроноса"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Закон Хроноса" автора Томас Тімайєр. Жанр книги: 💙 Пригодницькі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 76 77
Перейти на сторінку:
Пфефферкорну вдалося зробити кілька копій. Ці розрахунки вкрай необхідні, якщо він хоче продовжувати дослідження. Звісно, займатися цим напрямком доводилося з найбільшою обережністю. Але ясно було одне: якби Гумбольдт повернувся до Берліна, він рано чи пізно дізнався б, що вчений продовжує працювати над проектом на свій страх і ризик. Не залишалося нічого іншого, як переселитися, найкраще за кордон, і стати іншою людиною. Для такого наукового експерименту це не найбільша жертва.

За будиночком розташовувалася дерев’яна клуня, що виконувала роль лабораторії. Експерименти, про які йшлося, були спрямовані на те, щоб вивчити феномен часу. Шкода, що машина й документи виявилися жертвою моральних сумнівів Гумбольдта. Щодо цього дослідник був до непристойності сумлінним. Саме та якість, що у Пфефферкорна геть-чисто була відсутня. Особливо якщо йшлося про найбільший винахід в історії людства. Тут уже можна порушити пару правил. Йому не залишалося нічого іншого, як почати дослідження від самого початку. Чотири роки витратив він на те, щоб побудувати робочу модель другої машини часу. Довелося обходитися без кристалу Атлантиди, що його Гумбольдт нізащо б не віддав. Чотири роки поту, сліз і розчарувань, але в нього вийшло. Припущення, що необхідну енергію можна отримати від Сонця, було просто геніальним. Якщо удача буде до нього прихильна, то машина буде готова вже в цьому столітті, і почнеться новий етап подорожей у часі. Це стане тріумфом Пфефферкорна, або, точніше, Александра Джорджа Хартдегена. Учений посміхнувся. Сонце востаннє освітило його обличчя, він розвернувся і зник у лабораторії.

Гумбольдтианська
енциклопедія

Автомат

Автомат — машина, що самостійно виконує задані операції. Слово походить від латинського «automatus», що означає «діючий самостійно, за власною ініціативою». Машина, що діє самостійно, «автоматично».



Андроїд

Андроїдом називається машина або штучна форма життя, що виглядає і діє як людина. При цьому особлива увага приділяється зовнішньому вигляду, що повинен якомога більше нагадувати людський. Досі андроїди зустрічалися тільки у світі наукової фантастики, але успіхи в технології роботів дозволили розробити функціональні та схожі на людей машини. Дивіться також автомат, кіборг, робот.



Герберт Уеллс

Герберт Джордж Уеллс (21 вересня 1866 — 13 серпня 1946) — англійський письменник, який працював у жанрі наукової фантастики. Поряд із Жулем Верном  і Хьюго Гернсбеком Уеллса часто називають «батьком наукової фантастики». З-під його пера з’явилися такі твори, як «Війна світів», «Машина часу», «Людинаневидимка» і «Острів доктора Моро».



Годинник

Годинник — пристрій, за допомогою якого можна дізнатися точний час або виміряти проміжок часу. Спочатку як вимірювальний інструмент виступали Сонце й сонячний годинник, сьогодні ми використовуємо електронний годинник. Удосконалення годинника тісно пов’язане з культурним, технічним і суспільним розвитком людства. Перший механічний годинник датується чотирнадцятим століттям.



Кальвінізм

Йоган Кальвін — французький реформатор, народився в 1500 р. Він запровадив поняття призначення, відповідно до якого кожній людині від народження визначено, чи потрапить вона на небо, чи в пекло. Це вирішує Бог. Але через те, що людині не дано дізнатися волю Бога, потрібно вести якомога доброчесніший спосіб життя, начебто кожний є обранцем Бога. Ретельність, успіх і аскетичне життя — явна ознака обраності.



Кіборг

Скорочення від «кібернетичний організм». Поняття кіборг означає комбінацію людини й машини,  за якої фізичні здібності людини підсилюються за рахунок механічних елементів. Фахівці вже обговорюють, чи не є кіборгами люди з серцевими стимуляторами або механічними протезами. Цікава в цьому плані й залежність багатьох людей від електронних засобів спілкування, таких як телефони, смартфони та комп’ютери.



Льодовиковий період

Під льодовиковим періодом мається на увазі геологічний період, коли середня температура у світі булаприблизно на 7–13 °C нижчою, ніж зараз. Під час найтривалішого льодовикового періоду (плейстоцену) льодом було покрито 44 млн квадратних кілометрів (що відповідає 32 % усієї земної поверхні). Сьогодні ця цифра відповідає 10 %. Останній льодовиковий період закінчився майже 12 000 років тому.



Масон

Фримасони, або каменярі,— релігійний союз із гуманістичним світоглядом. Масони вважають, що постійна робота над собою веде до більш людяного поводження. Основними ідеалами союзу є воля, рівність, братерство, терпимість і гуманність, яких потрібно дотримуватися в будь-якій ситуації. Масони організували ложі по всьому світі, займаються роботою із громадськістю в багатьох країнах. Вони дотримуються таємності й не виносять свої звичаї й традиції на загальний огляд. Фримасони ведуть своє походження від середньовічних братств ремісників, мулярів і художників.


Маузер

Компанія «Маузер» — одна з найстаріших зброярських компаній Німеччини, розташована в невеликому селі на Неккарі. Заснована в 1811 році як «Королівський збройовий завод Вюртемберга».



Машина часу

Досі машини часу, або пристрою, що дозволяють пересуватися вперед і назад у часі, не винайдено. Хоча експерименти й підтвердили, що висока швидкість веде до відносного вповільнення часу, але все ж таки за сьогоднішнього рівня технічного розвитку створення такої машини не уявляється можливим. Все ж таки наука, ґрунтуючись на теорії Альберта Ейнштейна про мінливість часового простору, розробляє можливість передачі інформації в минуле. Але подібні експерименти потребують великої кількості енергії й не можуть бути реалізовані в найближчому майбутньому.



«Машина часу» (роман)

«Машина часу» — класика наукової фантастики. Автор — Герберт Уеллс. Роман було написано в 1895 р., він є найпершим літературним описом подорожі майбутнє, що здійснилася за допомогою машини часу. Роман було екранізовано в 1960 і 2002 рр. В інших романах так само розкривається тема подорожей у часі. Тут треба, насамперед, згадати «Листи в Давній Китай» Герберта Розендорфера, «Стрілу часу» Майкла Крайтона, «Останній день творення» Вольфганга Ешке, «Кінець вічності» Айзека Азімова.



Націоналізм

1 ... 76 77
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Закон Хроноса», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Закон Хроноса"