Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Щоденник Яти Ольше. Том 1, Наталія Шепель 📚 - Українською

Читати книгу - "Щоденник Яти Ольше. Том 1, Наталія Шепель"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Щоденник Яти Ольше. Том 1" автора Наталія Шепель. Жанр книги: 💙 Фантастика / 💛 Інше. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 76 77 78 ... 87
Перейти на сторінку:
на наступне заняття по цій групі каменів. Більше розмовляти ми не наважились.

***

В обідню перерву до нашого столика намагалась підійти Айша, але перевага в кількості була на нашому боці. Того Каштанка скривив губи продефілювала повз.

- Цікаво, що вона знову хотіла? - запитала Олдрі.

- Звичайно полаятись. Скандал з ранку не влаштувала, день марно пройшов, - відповіла я.

- Дуже схоже. Сьогодні в ранці, проходячи повз чужинок, навіть не заціпилась з ними язиками. Лише ввічливо кивнули друг другу головам в знак привітання. Думала помарилось, та Ванда це також бачила.

- Підтверджую, - відгукнулась та, не відволікаючись від тарілки з супом.

Ми з Філлом переглянулися. От дійсно новина. Але мне більше турбувало не це, а дуель між Віткаром та Конном. На цей раз потраплянець не став оголошувати на всю школу, де й коли відбуватиметеся поєдинок, того він пройшов таємно не тільки для вчителів, а й для учнів. На жаль Філл й не знав чим все закінчилося, а єдиним джерелом інформації були три подружки-пліткарки. От вони й розповіли, що Віткар здобув перемогу, а потраплянці поклялися, що більше не будуть розповсюджувати непідтверджені плітки.

***

Наступною моєю турботою, було дізнатися про стан Імара. Відловивши після закінчення четвертого уроку Леорі я нарешті довідалась, що з хлопцем все добре. Його життю нічого не загрожує, тому зараз знаходився в гуртожитку на долікуванні й на наступному тижні повернеться до навчання. В мене наче камінь з душі впав.

- А чому ти переховуєш від всіх, що ти дракониха? - запитав мене Леорі.

- Навіть не знаю. В Доримі порадили, щоб не привертати зайву увагу, я з цим погодилась. Адже в тому, що я не лише перевертень, а дракон ніякої користі не має. То хай поки це буде в таємниці.

- Хай буде. А як Вальдегор?

- З особистим вчителем навчається. Кров розумних не п’є, якщо це тебе турбує.

- Трохи лякає. Але якщо ти впевнена, що він не несе загрози, то я тобі вірю. До речі, було б не погано ще з ним потренуватися на мечах. Він дійсно гідний супротивник.

- Я передам, коли він повернеться додому на відпочинок.

05.10.157р.

Дикий Ліс

Відпрацювавши ранкову зміну в крамниці й скориставшись відсутністю Вальдегора, я обережно сортувала те, що притягла з аномальної зони. Каміння, руда, деревина вже акуратно лежали на полицях. Склянки та бляшанки з незрозумілим змістом заповнили сусідній стелаж. А от незнайомі прилади продовжували лежати на столі разом з інструментами, також трофейними з підвалу.

Вранці в крамниці було не багато покупців, що дозволило без перешкод роздивлятися каталоги втрачених артефактів пана Прієра в пошуках знайомих пристроїв.

Мою увагу привернуло зображення артефакту, що дозволяє копіювати й переносити на папір цілі сторінки з книг. Й на відміну від пристрою мого старого світу було дуже компактне й зручно тримати в руках. Така собі трубка, з одного боку гладкий кристал, а з іншого срібло та кістка, й на додачу купа незнайомих рун. Розпитавши артефактора, дізналась, що такі речі були дуже розповсюджені років так п’ятсот назад, але таємниця їх виготовлення давно втрачена, а останній виріб розтрощили жерці під час війни. От як би знайти хоча б один, та дослідити, то можна було б відновити їх виробництво. Я після цих слів сиділа задоволена, та як ніколи не чекала кінця робочої зміни, бо в купі на столі бачила саме цей пристрій.

- А ти впевнена, що це безпечно? - спостерігаючи як я з купи дістаю потрібну річ, ретельно виконуючи роль няньки, запитала мене Улла.

- Не дуже. Раптом, це все ж не воно, того експеримент поставимо у дворі, якомога далі від будинку.

- Може хоча б Філла дочекаємось, - зробила слабку спробу мене зупинити подружка. - Чи в інший день? Там такі хмари за вікном, того й дивись злива розпочнеться?

Я навіть з артефактом відчувала, їй також цікаво, чи це дійсно потрібний нам пристрій. А якщо це він, то здорово полегшить нам конспектування довідників.

Відійшовши десь так ларків сто, ми встановили притягнутий з дома табурет на рівне місце. На табурет поклали непотрібний лист чернетки, а в спеціальний отвір пристрою налили чорнила.

- Ну що, пробуємо?

- Так, - погоджуючись зітхнула соліенка.

Я зосередилась та прочитала заклинання з каталогу, поступово наповнюючи артефакт магією.

- Він світиться! Світиться! - радісно заголосила Улла.

- Й гріється. Тепло, але не гаряче. Отже...

Крок другий. Кристаловою частиною я не поспішаючи проводила над чернеткою, спостерігаючи як такі ж самі руни відображаються на поверхні пристрою. Крок третій. Чергове заклинання та чистий аркуш, але на жаль нічого не вийшло.

- Може чорнила не ті? - запитала подружка.

- Може. А може заклинання не так читаю. Ще раз спробую.

- Головне не викликай демона при цьому.

Спробувала я не раз й не два, а на двадцять другому нарешті підібравши потрібні нотки в голосі я досягла успіху. Руни лягли на чистий папірець, але затримались ненадовго.

Радість невеличкої перемоги затьмарила холоднюча злива.

08.10.157р.

Маг-Рівік

Магістр Ванлір, перш ніж почати урок, подивився на всіх присутніх уважним поглядом, начебто хотів щось зрозуміти.

- Сьогодні ми відійдемо від навчальної програми, й поговоримо про аномальні зони та загрози, які вони становлять. Багато хто з вас чув, що нещодавно одна з таких зон з'явилася майже біля міста, а деякі навіть її відвідали, та відчули на собі всю небезпеку цього місця. Отже, зокрема загрози нападу, є приховані, як, наприклад прокляття. Саме через одне таке прокляття в нашому світі з’явилися перевертиши. Усі чули про них й знають, чим вони відрізняються від перевертня? Перевертні народилися з двома іпостасями, які успішно контролюють й не можуть передати свої здібності через кров або слину. Перевертишами стають, по-перше, внаслідок неналежним чином проведеного ритуалу зі збільшення сили, чи при спробі вилікувати не виліковне. По-друге, це прокляття. Й трете, через укус або подряпини вже зараженого. Ні один з цих варіантів не має зцілення, тому перевертиши вважаються немерцями, як, наприклад місцеві вампіри. Наступна загроза, яку може нести зона – хвороби. Всі чули й сподіваюсь готові до ліронської лихоманки? Тож років п’ятдесят тому поблизу Лірона відкрилася аномальна зона й шукачі пригод одразу до неї сунулись. Повернувшись з неї принесли не тільки скарби, а й хворобу. Місто майже вимерло, вижили лише ті, хто вчасно його залишив. Наступною напастю є…

Після такої лекції

1 ... 76 77 78 ... 87
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Щоденник Яти Ольше. Том 1, Наталія Шепель», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Щоденник Яти Ольше. Том 1, Наталія Шепель"