Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Богиня і Консультант 📚 - Українською

Читати книгу - "Богиня і Консультант"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Богиня і Консультант" автора Володимир Львович Єшкілєв. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 76 77 78 ... 108
Перейти на сторінку:

Він ще раз перевірив, чи не веде за собою «хвоста», оглянув дахи і вікна найвищих споруд і водонапірних башт – чи, бува, не блисне десь лінза спостережного пристрою. Його трохи стурбував робітник на даху станційної споруди, але той латав стару бляху, не повертаючись у бік вулиці. За сто метрів від платформи Одноокий витягнув з кишені пачку «Пріми» – умовний знак, що він готовий до контакту. Припалюючи, він помітив, як у високому паркані навпроти ніби сама собою привідкрилася хвіртка. За парканом він виявив ще одну станцію, цього разу пожежну.

Біля одноповерхового будиночка з гаражем ремонтували старенький ЗІЛ з цифрами 01 на дверцятах кабіни. Вигнанець із Шангріли стояв поряд із ЗІЛом, витираючи руки засмальцьованою ганчіркою. На ньому була синя спецівка, з кишені стирчала викрутка.

– Доброго ранку, Мігчиже![109] – Вигнанець привітав свого найманця з легким акцентом. Одноокий знав, що Наставника у цих краях приймають за уродженця Півдня. Голену голову Вигнанця прикривала вицвіла тюбетейка, тріснуті старосвітські окуляри та сива борода пом’якшували незвично різкі для слов’янського ока риси обличчя.

Яра теж привітався, і Наставник провів його до будиночка. Тут, серед котушок із пожежними рукавами і пожовтілої наочної агітації, вони й повели розмову. Одноокий розповів про свої пригоди у рідному місті, про зустріч з амазонкою і про знайдення Каменя.

– Покажи мені його, – наказав Вигнанець.

Він прийняв до своїх рук реліквію, тихо шепочучи мантру Тари-Дролми і довго дивився в червоні глибини Каменя. Потім повернув його Ярі. Той запитав:

– Ви казали, що маєте уважно його вивчити. Але відразу повертаєте Камінь мені. Щось не так?

– Я уважно вивчив його на твоїх очах, – відповів Вигнанець. – Я вже колись казав тобі, що глибинність дії насправді в жодний спосіб не залежить від її тривалості.

– Вибачте, Наставнику, за моє невігластво. – Яра склав руки на знак поваги до знань мага. – Я хочу вас про щось запитати.

– Питай, Мігчиже.

– Цій реліквії дійсно кілька тисяч років?

– Так.

– Вона старша за єгипетські піраміди?

– Старша. Камінь є сучасником епохи панування мамонтів і останього льодовика.

– А хто його в той час так вміло відшліфував?

– Це зроблено було набагато пізніше, в Ірані. А за Доби Праматерів, на Півночі, він, швидше за все, зберігався необробленим. Але навіть у Тибетському Лоні не відають, як і за які заслуги шаманка Йіма з племені Рі отримала цю святиню. Це велика таємниця Темних тисячоліть.

– Чому їх називають «темними»?

– Небо тоді потьмяніло від пилу після падіння останнього великого метеориту і активізації тихоокеанського Поясу Вулканів. Зими тоді були довгими і лютими, північні землі вкрила крига. Багато людських племен вимерло, поширилися жорстокість і людожерство. Це були погані часи. На Півночі від Балтійського моря до Сибірської льодової пустелі залишилися живими ледве три тисячі людей із п’яти родів: Вайа, Рі, Есікі, Ома і Тубір. Так написано у Книзі Печер.

– Індиго вміє розмовляти з Каменем, – сказав Одноокий, розглядаючи плакат на стіні, що закликав бути уважними при підключенні до побутових приладів газових балонів. – Перед тим, як я залишив її, вона дві доби не відривалася від Каменя, щось йому шепотіла.

– Вона – «датен», посередник, опора ритуалу. І свого часу стане великою жрицею, достойною запису до Переліку Сущих.

– Вона сказала мені… – Яра затнувся, ніби добираючи правильні слова.

Вигнанець допоміг йому:

– Вона сказала про мене щось погане, так?

– Ви читаєте думки, Наставнику. Так, – підтвердив Одноокий. – Вона чомусь назвала вас Кощієм і сказала, що від Кощіїв жінки не народжують.

– Напевно, ти подумав, що ми з Індиго могли б стати родоначальниками відродженого Ковену Курана. А вона прочитала твої думки і відкинула таку можливість.

– Так, я подумав, – Яра збентежено подивився на того, хто колись носив титул Сейсалбулон – «Дім Правди».

– Вона не збрехала, Мігчиже. Мені не суджено стати батьком її дітей. Тобі, до речі, теж.

– Я ніколи себе не мав на увазі… І не маю.

– Ти сказав, – кивнув Вигнанець.

– А хто стане… батьком її дітей?

– Камінь підкаже їй.

– Коли?

– Прийде час, – Вигнанець примружив очі.

– А що означає «Кощій»? У наших казках це такий неприємний персонаж.

– Це дуже давня назва. У російській мові вона споріднена із словом «кощунство». Кощіями колись називали жерців-ягинів, які залишали свій ковен та своє Коло і починали практикувати темні ритуали – кощуни – для досягнення влади і безкінечного продовження свого життя. Деякі з тих кощіїв залишили помітний слід у світовій історії. За давніх часів таким був перший асасін Хассан ас-Сабах, а за новітніх – граф Сен-Жермен. Ти б мав про них чути.

– Але

1 ... 76 77 78 ... 108
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Богиня і Консультант», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Богиня і Консультант"