Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Версола. Книга 1. Колоніст 📚 - Українською

Читати книгу - "Версола. Книга 1. Колоніст"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Версола. Книга 1. Колоніст" автора Сергій Залевський. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 77 78 79 ... 83
Перейти на сторінку:
прикриваючи за собою люк. Після такого допінга тварюки зовсім збожеволіли — вогнище на даху вже згасло, і зараз обидва партнери могли тільки безсило вдивлятися в непроглядну пітьму попереду себе і слухати зовнішні звуки — до ударів і пострілів додалися звуки скрипучого металу і незрозумілі клацання.

— Розкрили броню — підсумував Волш — може, відсунемося трохи ще назад, якось тут страшно, як думаєш, Вик?

— Ні, ні в якому разі — стоїмо тихо і мирно,… думаю, що реакція на звуки у цих коників відмінна — потрапимо під роздачу!

Неприємний скрекіт і клацання, що видавалися цими «комахами» укупі із скреготом металу, заглушили декілька людських криків — хижаки дісталися до своїх жертв, які намагалися відбитися, але безуспішно — для протидії таким монстрам було потрібне щось серйозніше, ніж ручна зброя.

— І як таке чудовисько убити? — думав вголос Волш — тут танки потрібні і артилерія, або авіація. Я в селищі тоді спілкувався з охороною, яка намагалася нас прикрити на підході до селища від такого коника. Так от вони говорили, що тільки змогли один раз його поранити із стаціонарного лазера — ти тільки прикинь, який захист у такого монстра, йому і мій «слонобій» розрядити прямо в морду — все одно, що плюнути туди, напевно.

— Та ні, не може бути такого — в морду, швидше за все, було б нормально…. ось тільки спробуй туди потрапити — тварюка спритна, стрибуча, а коли ти побачиш перед собою її морду, тобі вже «слонобій» не знадобиться, тебе вже їстимуть, а-ха-ха-ха.

На такій веселій ноті завершили день — хижаки-стрибуни колупалися у всюдиходах їх переслідувачів ще близько години — чого шукали, незрозуміло, а мандрівники навіть усередині своєї машини пересувалися босоніж, адже була підозра на відмінний слух у цих монстрів. Наступного дня увесь ранок присвятили огляду того, що залишилося від переслідувачів: той всюдихід, на даху якого хлопець склав вогнище, постраждав дуже сильно. Обшивка розкрита в десятці місць, кругом спостерігалися рвані довгі отвори із загнутими назовні краями, деякі з яких були вимазані в густій, погано пахучій густій жовтій масі. Що це за субстанція, залишалося тільки будувати припущення. Лобового скла не було — декілька невеликих фрагментів по краях кабіни трималися на чесному слові, верхнього люка не було, як і причепа — його виявили в десятці метрів за другим всюдиходом в густій траві на боці.

Усередині навіть дивитися було нема на що: все пошматовано в клапті, неначе різали без роздумів направо і наліво великою циркулярною пилою, а крім того, були пошкоджені сантехнічні системи і паливо-проводи — підлога була залита сумішшю пального і води, яка повільно стікала в рвані діри в підлозі фургона. У декількох місцях знайшли кров, що загусла, і деякі останки від людей: десь знайшли відірвану кисть із затиснутою в ній зброєю, а у іншому місці черевик з фрагментом ступні. Здавалося, що мисливців за трофеями розірвали на дрібні частини, нічого більшого, що могло належати людям, вони не виявили.

— Мисливці стали дичиною — констатував побачене хлопець, а напарник кивнув головою — а швидше їжею, жахлива смерть…. але вийшло непогано, хе-хе.

— Ти помітив, що навкруги так пустинно — зазвичай після такого дуже швидко з'являються всякі стерв'ятники і так далі, а тут нікого немає окрім нас.

— А що тут їм робити? Трупів немає, м'яса немає, хоча мені здається, ці коники тут усіх конкретно злякали,… але швидше, перше — немає потенційної здобичі, немає і інтересу сюди тупати. До речі про здобич: дещо тут залишилося, потрібно б зібрати — нічого добру пропадати!

Подальші декілька годин пошли на збір залишків спорядження убитих мисливців на людей: взяли в робочому виді три іглостріла найпоширенішої моделі, дві снайперські рушниці під безгільзові голки, одну енергетичну, яка вимагала невеликого ремонту — для цього був ЗІП і невеликий набір інструментів. Перевантажили собі усі вцілілі продукти, додали води з баків другого, менш постраждалого агрегату, увесь запас ліків і приладдя, боєприпаси, а також супутні товари і предмети першої необхідності. Потім трохи повозилися з кабінами обох фургонів: оскільки машини були сильно покалічені, то зняли з них найцінніше: кристали управління — ніші в підлозі захистили свій цінний вміст на усі 100 %, зняли фільтри в системах очищення води. Кожен такий фільтр складався з чотирьох циліндрів з різною начинкою, сполучених в ланцюг послідовно. На жаль, двигуни в цих кораблях савани були величезними, і демонтувати їх в польових умовах було нереально, а усе інше було малоцінним і абсолютно не підйомним для них. У причепи заглянули лише мигцем: там був хаос з перекрученого металу — переростки-комахи порвали все в мотлох. Деякий час зайняло перекачування палива, що залишилося з другого всюдихода — тут проблем не виникло, оскільки кожен всюдихід комплектувався двома насосами для таких операцій — один мав привід від штатного генератора, а другим був ручним важільного типу. Оскільки запустити двигун не представлялося можливим, то по черзі качали собі мускулатуру, змінюючи один одного у міру втоми.

— Бачиш, у них теж були додаткові баки, як і у нас, але більше за об'ємом — вони б нас не відпустили, гнали б до кінця — так висловився Волш після огляду нутрощів побитих машин — нам ця надбавка припаде в тему, зможемо довше залишатися в дорозі.

Усе паливо не вмістилося, але вирішили заскочити сюди по дорозі назад, щоб добро не пропало даремно — як мовиться, один бон штуку бонів береже. Потім прикинули можливий маршрут з таким розрахунком, щоб рухатися в потрібному землянинові напрямі, але через добу наштовхнулися на мігруюче стадо довгорогих чорних буйволів і тут же намалювався новий план по заробітку цінної сировини. Віктор відсторонено подумав, що і цього разу не дістанеться до призу, але тисячі бон ходили просто поруч, так що мисливський азарт швидко вибив усі дослідницькі думки з голови. Працювали за старою схемою: били звірів і відганяли стадо хлопавками, патрали, знімали шкури і відпилювали роги — на чотири туші великих тварин йшов

1 ... 77 78 79 ... 83
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Версола. Книга 1. Колоніст», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Версола. Книга 1. Колоніст"