Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України 📚 - Українською

Читати книгу - "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України"

393
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України" автора Колектив авторів. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 77 78 79 ... 210
Перейти на сторінку:
приміщеннях і на земельних ділянках, де розташовані дипломатичні, консульські та інші іно­земні представництва; в) у приміщеннях, де виготовляються вибухові чи лег­козаймисті речовини; г) у місцях значного скупчення людей, де можуть пост­раждати сторонні особи, а також у дитячих і лікувальних закладах.

Наручники або засоби зв'язування до осіб, які утримуються під охороною, застосовуються за наказом чергового органу управління або підрозділу Служ­би правопорядку, начальника варти, начальника патруля або начальника групи затримання, які здійснюють конвоювання (супроводження), а також за розпо­рядженням прямих начальників зазначених осіб у разі: вчинення фізичного опору військовослужбовцям Служби правопорядку; відмови йти під охороною — на час конвоювання (супроводження); спроби самогубства або заподіяння со­бі каліцтва; нападу на інших військовослужбовців, які утримуються під охо­роною, та інших осіб — до заспокоєння особи, яка здійснила напад; конвоюван­ня (супроводження) транспортними засобами; конвоювання (супроводжен­ня) після затримання військовослужбовця, який утримувався під охороною і вчинив втечу.

Наручники або засоби зв'язування знімаються за розпорядженням особи, яка дала наказ про їх застосування, або старшого начальника, а також за роз­порядженням начальника варти, начальника патруля, що здійснює конвою­вання (супроводження), у разі відсутності потреби в подальшому їх застосу­ванні, на час харчування, відправлення природних потреб, а також у разі ви­никнення загрози життю осіб, які утримуються під охороною, чи раптового їх захворювання.

Забороняється нанесення ударів кийком у разі, коли це не пов’язано із за­хистом життя та здоров'я військовослужбовця Служби правопорядку або іншої особи: гумовим — по голові, шиї, ключичній ділянці, череву, статевих органах; пластиковим типу «тонфа» — по голові, шиї, сонячному сплетенню, ключич­ній ділянці, паху, статевих органах, нирках, куприку.

Світлозвукові пристрої застосовуються на відстані не ближче двох метрів від людини.

Водомети застосовуються для розосередження учасників масових безпо­рядків при температурі атмосферного повітря не нижче 0 °С.

У разі застосування речовин сльозоточивої та дратівної дії забороняється прицільна стрільба по правопорушниках, розкидання і відстрілювання гранат у натовп, повторне їх застосування в період дії цих речовин у межах зони ура­ження. Ручні газові гранати, патрони з газовими гранатами «Черемуха-1», «Черемуха-4», «Черемуха-12», «Сирень-3» застосовуються тільки на відкритій місцевості.

Пристрої для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, застосо­вуються на відстані не ближче 40 метрів від людини і відстріл таких патронів здійснюється тільки по нижній частині ніг. Забороняється застосування під­ривних пристроїв для відкриття захоплених правопорушниками приміщень, де перебувають заручники.

Під час здійснення службових обов’язків військовослужбовці Служби пра­вопорядку можуть також використовувати службових собак, які пройшли від­повідний курс дресирування, визнані придатними для несення служби і пере­бувають у штаті підрозділів службового собаківництва. Право використовува­ти службових собак надається військовослужбовцям Служби правопорядку, які несуть з ними службу. Службові собаки використовуються на довгому і короткому поводках, без поводка, в наморднику і без нього виходячи з кон­кретної ситуації, що склалася.

У кожному випадку застосування спеціальних засобів військовослужбов­ці Служби правопорядку зобов’язані надавати потерпілим у разі екстреної по­треби першу медичну (долікарську) допомогу, а також у найкоротший строк забезпечити їх необхідною медичною допомогою з інформуванням лікаря про спеціальний засіб, який застосовувався в цьому випадку. Після застосування спеціальних засобів проводиться огляд приміщень і місцевості з метою вияв­лення потерпілих, можливих вогнищ, пошкодження об’єктів життєзабезпечен­ня, а також збирання спеціальних засобів, що не спрацювали, а у разі потре­би — дегазація відповідних об’єктів.

22. Виконання покарання у виді арешту припиняється у зв’язку з відбут­тям призначеного строку, а також достроково, у зв’язку з хворобою, амністією чи помилуванням (статті 85—97 КК). Умовно-дострокове звільнення на під­ставі ст. 81 КК України та заміна невідбутої частини покарання більш м’яким покаранням за ст. 82 КК України до осіб, яким призначено покарання у виді арешту, не застосовуються.

23. Військовослужбовців, які за обвинувальним вироком суду засуджені до арешту з відбуттям кримінального покарання на гауптвахті Служби право­порядку, звільняє начальник органу управління Служби правопорядку в гар­нізоні або його заступник у присутності начальника гауптвахти Служби пра­вопорядку. Після отримання від начальника органу управління Служби пра­вопорядку в гарнізоні посвідчення про відрядження, військових перевізних документів, коштів на проїзд і харчування військовослужбовці у визначений строк повертаються до своїх військових частин.

24. Відомчий контроль за додержанням законності та порядку утримання засуджених до арешту військовослужбовців здійснює начальник органу управ­ління Служби правопорядку в гарнізоні. Крім того, прокурори, їх заступники і помічники, відповідно до ст. 44 Закону України «Про прокуратуру», з метою здійснення нагляду за додержанням законності, а також слідчі при розслідуван­ні кримінальних справ допускаються в будь-який час на гауптвахту Служби правопорядку.

Глава 13 ВИКОНАННЯ ПОКАРАННЯ У ВИДІ ОБМЕЖЕННЯ ВОЛІ
Стаття 56. Місця відбування покарання у виді обмеження волі

1. Особи, засуджені до обмеження волі, відбувають покарання у виправ­них центрах, як правило, у межах адміністративно-територіальної одиниці від­повідно до їх постійного місця проживання до засудження.

2. Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування зобов’язані сприяти адміністрації виправних центрів у трудовому і побутовому влаштуванні засуджених.

3. Управління (відділи) Державного департаменту України з питань вико­нання покарань в Автономній Республіці Крим, областях, місті Києві та Київ­ській області за погодженням з органами місцевого самоврядування визнача­ють межі виправних центрів.

1. Згідно зі ст. 61 КК України покарання у виді обмеження волі полягає в триманні особи в кримінально-виконавчих установах відкритого типу без ізо­ляції від суспільства в умовах здійснення за нею нагляду з обов’язковим залу­ченням до праці.

Обмеження волі в сучасному законодавстві України значною мірою подіб­не до умовного засудження до позбавлення волі з обов’язковим залученням засудженого до праці й умовного звільнення з місць позбавлення волі теж з обов’язковим залученням

1 ... 77 78 79 ... 210
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України"