Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Василинка — руда вдача 📚 - Українською

Читати книгу - "Василинка — руда вдача"

198
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Василинка — руда вдача" автора Ганна Володимирська. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 7 8 9 ... 19
Перейти на сторінку:
вважалося сімейною таємницею, — змовницьки посміхнулася Пра.

— Розповідай мерщій, бо я зараз лусну від цікавості! — заявила Василинка, зручно вмощуючись на диванчику і нашорошуючи вушка.

Тоді Пра розпочала свою оповідь:

— Отже, на початку минулого сторіччя далекою східною країною Сіам, яка наразі зветься Таїландом, володарював король Рама П’ятий. І був у нього син на ім’я Чакрабон[11]…

— Чакрабон, — луною відгукнулася дівчинка.

— Еге… Одного дня принц отримав листа від російського імператора Миколи Другого. Микола запрошував його завітати до тодішньої столиці Російської імперії — Санкт-Петербурга — і вступити до престижного Пажеського корпусу[12]! Звісно, Чакрабон не міг знехтувати такою пропозицією й подався на чужину. У Пажеському корпусі він здобув чудову освіту, опанував силу-силенну бойових прийомів, досконало навчився володіти зброєю тощо, тощо, а потім вступив до військової академії — і невдовзі став полковником російської армії.

— Овва! — вихопилось у Василинки. Пра тільки гмикнула і продовжила:

— Одначе за традиціями того часу шляхетні юнаки займалися не лише наукою! Вони мусили регулярно відвідувати бали, що давав імператор. Отже, на одному з таких заходів сіамський принц познайомився з донькою статського радника Катериною Лісницькою — і закохався до нестями. Ба більше, він навіть зібрався запропонувати дівчині руку та серце! Та зась… Тільки-но розпочалася війна, Катря вирушила на фронт — надавати медичну допомогу пораненим.

— Війна?! — перепитала Васька.

— Саме так, війна між Російською імперією та Японією[13], розв’язана 1904 року. Допоки Катря була на фронті, невтішний принц писав їй зворушливі листи, сповнені кохання й бажання побачити її якнайшвидше. На щастя, Катруся повернулася до столиці живою-здоровою, та ще й із трьома бойовими нагородами.

— То вони побралися? — схвильовано запитала Василинка.

— Так, проте не зразу. Спершу померли Катрусині батьки, тож дівчині було не до весілля. А потім проти нерівного шлюбу повстали батьки Чакрабона: їх, бачте, бентежило те, що молодята належать до різних культур. Мовляв, куди ж це годиться, щоби буддист[14] поєднав свою долю із православною християнкою?!. Утім, заради коханої принц ладен був зірку з неба дістати! Потай від родини він вирішив також прийняти християнство й повінчатись із Катрею у православному храмі. Отож молодята взяли шлюб у Костянтинополі[15], а вже тоді подалися до Сіаму.

— То ти народилась у Сіамі?! А як тебе занесло до України? Ти ж геть не схожа на… цю… — Васька затнулася, вагаючись, як правильно сказати.

— Не схожа на тайку? — підказала Пра. — А хочеш подивитися сімейні світлини?

Дарина Миколаївна повела правнучку до свого покою й витягла із шухляди старий фотоальбом, обтягнений побляклим синім оксамитом. В очікуванні чогось надзвичайного, Василинка примостилася поруч із Пра на ліжку, і та взялася гортати пожовклі сторінки, допоки не надибала жовтий аркуш паперу в целофановому файлі. То була копія аркуша з метричної книги[16], де зазначалося, що Катерина Іванівна Лісницька — бабуся Дарини Миколаївни — народилася 27 квітня 1886 року в місті Луцьк на Волині, в родині статського радника Івана Степановича Лісницького.

Затим Пра показала дівчинці пожовклу стару фотокартку, на якій було зображено ставного парубка та вродливу юнку. Парубійко мав смагляве обличчя, смолянисто-чорне волосся і темні, як ніч, очі — не надто вузькі, але якісь дивні… знайомої форми… Що ж до юнки, то її очі були широко посаджені, носик стирчав грайливою кирпою, а коси оповивали голову пишною зачіскою. На мить Василині здалося, ніби ця прекрасна незнайомка посміхається саме їй! Вона навіть почеберяла до люстра й підібрала своє волосся так, аби вийшло щось подібне до Катриної зачіски.

— Бабуню, а якого кольору було волосся у твоєї бабусі? — поцікавилася вона, обертаючись до Пра.

— Усі, хто її знав, казали, що її коси були медового кольору…

— А як гадаєш, я на неї схожа? — Васька з надією глипнула на Пра.

— Хіба що трішечки. Як на мене, формою обличчя й очей ти радше нагадуєш Чакрабона.

— Ото так! То що сталося потім? Мені неймовірно цікаво!..

— А потім сталося

1 ... 7 8 9 ... 19
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Василинка — руда вдача», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Василинка — руда вдача"