Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » «Батько народів» очима часу 📚 - Українською

Читати книгу - "«Батько народів» очима часу"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "«Батько народів» очима часу" автора Михайло Медуниця. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 7 8 9 ... 37
Перейти на сторінку:
сповнені гарячого прагнення втілити в нових музичних творах образи величніших будов наших днів, оспівати славні героїчні діла нашого народу, який впевнено йде до комунізму по шляху, накресленому геніальним вождем трудящих — Сталіним. Левко Ревуцький, народний артист СРСР "Оспіваймо подвиги трударів"
* * *

Українські художники у своїх творах — живопису, скульптури, графіки відобразять велич сталінських будов. Наші портретисти відтворять образи героїчних будівельників Каховської гідроелектростанції і каналів, а майстри плакатного мистецтва дадуть бойові, мобілізуючі плакати.

М. І. Хмелько, двічі лауреат Сталінської премії "Барвисті полотна відобразять величну споруду"
* * *

І я бачу, друзі мої, наші широкі степи, помережені каналами, я бачу хвилі багатоколосової, лисенківської пшениці, а ген-ген серед озимини їде на коні колгоспник — господар степу — і над колоссям видно тільки його голову. Я бачу розкішні сади, вони пишаються своїми кронами, а віти аж гнуться під важкими плодами. Баштанами трудно пройти, так рясніють кавуни та дині. На пасовиськах не "худоба", ні (це слово повинно вмерти, якщо воно від слова "худе"), а стада і табуни ситих коней, корів, овець. Гаї зеленіють і з них доноситься пташиний гомін. А понад усе ллється пісня трудівника степу. Вона ллється в нього з глибини серця. Він співає славу мудрому великому Сталіну.

Ю. В. Шумський народний артист СРСР "3 глибини серця"
* * *

Овець мільйонні табуни заповнять сите пасовисько... Так буде завтра! День весни розквітне там, і день той — близько! І Волга, і Аму-Дар’я оживлять степові простори. Товариш Сталін! Славлю я Кремлівські життєдайні зорі. І вас, хто сонцем з висоти шляхи освітлює держави, хто наказав Дніпру текти до берегів багатства й слави!

Іван Нехода "Ми перетворимо природу"
* * *

"Як радісно сьогодні на Вкраїні! Моя земля, моя щаслива, ти на крилах пісні, складеної нині, подякою до Сталіна лети! Лунай хвалою зодчому навіки. На радість нам накреслив Сталін путь. В яких1 вогнях заграють наші ріки, і степові простори розцвітуть!.."

Як радісно сьогодні на Вкраїні! Від краю до краю лунає вість про будівництво Каховського гідровузла. Біля легендарного міста в 1956 році запрацюють всі турбіни... Синім морем розіллється велика водойма... Гребля, шлюзи, насосні станції, нове місто дніпровських енергетиків зростуть в районі Каховки. Два великих канали понесуть води Дніпра в засушливі степи північного Криму і півдня України. Ціла система відвідних зрошувальних каналів, водойм, лісонасаджень, Мелітопольська ГЕС... Це далеко неповний перелік грандіозних робіт, які мають бути здійснені за шість років.

Ці велетенські плани накреслили партія, Сталін в інтересах народу...

Микола Нагнибіда "Оживуть степи..."
* * *

Волею Парти, волею Сталіна край мій, мов казка, в садах розцвіте. О, Україно моя дніпрельстаніна, щастя моє золоте!

Володимир Сосюра "Волею Партії, волею Сталіна" ("Літературна газета", 26 вересня 1950)
* * *

Ще й досі чути мені голос Поля Робсона, який із рупора в фойє співає пісню нашу "Широка страна моя родная".

Нехай ще більше у прихильників миру всіх країн зміцнюється віра в Москву, в Радянський Союз, як оплот миру у всьому світі!

Слава першому прапороносцю миру, вождю усіх трудящих світу, улюбленому нашому і рідному Йосифу Віссаріоновичу Сталіну!

Павло Тичина "Слава першому прапороносцю миру — великому Сталіну!"
* * *

Твердою і впевненою ходою ми йдемо назустріч нашому майбутньому. І в усіх наших подвигах, в усіх наших славних ділах перемога завжди буде за нами, бо нас веде партія, нас веде Сталін.

Дмитро Прикордонний "Нас партія веде" ("Літературна газета", 2 листопада 1950)
* * *

Ми радіємо, коли народжується на світ іде одна дитина у наших матерів. Діти й матері оточені великим піклуванням нашої держави. Ми ростимо творців життя, садоводів і будівників, і матері в усьому світі хочуть бачити такими своїх синів і дочок. Весь наш народ стоїть на сторожі миру. Воля Сталіна надихає нас. Великий геній людства рідний Сталін підносить над світом священний прапор миру. І тому з такою надією і вірою дивляться в його мудрі очі матері всієї землі, притискуючи до грудей своїх малих дітей. Сталін — запорука миру і щастя!

Олександр Копиленко "Прапороносець миру"
* * *

Сонце! Воно сяє на кожнім колосі в полі, до нього тягнеться все живе в саду. Сонце — джерело розквіту, зростання.

"Тим-то все найдорожче ми завжди із ним рівняєм, тому-то усі ми сонцем Сталіна називаєм", — устами одного із співців говорить народ про рідного вождя.

"Ще так не світило нам сонце на землі, — мабуть, воно в Сталіна побуло в Кремлі", — скільки натхненних, задушевних пісень складено про великого Сталіна! Бо Сталін — наше сонце, Сталін — наше щастя.

Ім’я великого Сталіна вічно лунатиме в піснях радості і перемоги.

Дмитро Білоус "Сталін великий силу нам дав"
* * *

Твоє ім’я в серцях і над землею як музика звучить і квітне, як весна. Під сонцем Конституції твоєї цвіте щаслива рідна сторона.

Володимир Сосюра "Сталіну"
* * *

Для Нас, українських письменників, згода товариша Сталіна балотуватись по нашому виборчому округу є великим святом. З великим хвилюванням відчуваємо ми той близький зв’язок, який з’єднує нас з нашим дорогим учителем і другом. Ніхто ж пильніше не стежить за розвитком і успіхами української літератури, як товариш Сталін. Щастя народу, розквіт його господарства й культури, зміцнення могутності нашої великої держави — все це нерозривно зв’язано з ім’ям рідного Сталіна. Наші історичні завоювання, наше чудове сьогодення і ще прекрасніше завтра, зорі комунізму, які в недалекому майбутньому засяють над нами, — все це високий труд Сталіна, втілення генія нашого великого вождя.

Слава рідному Сталіну!

Іван Кочерга "Друг і учитель" ("Літературна газета", 7 грудня 1950)
* * *

Я знаю інше: всі народи, чи то великі, чи малі, стоять за щастя і свободу, стоять за дружбу з нами щиру, — бо Сталін — щастя проводир, бо знають: Сталін хоче миру! Бо знають: Сталін — значить мир!

Ярослав Шпорта "Сталін — значить мир!" ("Літературна газета", 14 грудня 1950)
* * *

Незабаром працівники мистецтв візьмуть участь в огляді творчого активу Будинків працівників мистецтв, присвяченому боротьбі за мир. Ми

1 ... 7 8 9 ... 37
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги ««Батько народів» очима часу», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "«Батько народів» очима часу"