Читати книгу - "Карпатський капкан"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
— Мені подобаються герої!
— Я тобі про нього потім розповім.
* * *Західна Україна. 1946 рік, 19 вересня,
ліс, за 15 кілометрів до кордону з Польщею,
пізній вечір.
Крижень глянув услід, як силует коханої губиться між деревами. Сторожко роздивився. Перед ним між стовбурами дерев виникли тіні. Вони йшли ланцюгом, стиха перемовляючись. На мить йому примарилося, що це — силуети в німецьких одностроях. Колись їх з Моді так уже ловили. Струснув головою. Ні — радянські солдати вперемішку з «партизанами». Він кинувся вбік, відводячи їх від напрямку руху Хелен. Він водив їх по лісу півночі, поки нарешті не зупинився, підняв руки й сказав: «Свої, слава Богу»! Але отримав прикладом між лопаток і впав обличчям на землю. Сотник Гачок наступив чоботом йому на шию і придавив.
— Догрався, полковнику… — просичав Гачок. — А моя гра тільки почалася.
— Дурень ти, Гачок, хоча й сотник… Моя гра ніколи не закінчиться, бо я граю у надто серйозні ігри. Дуже серйозні.
Гачок задумався і забрав ногу з шиї Крижня.
* * *Москва, Кремль. 1951 рік, 2 квітня,
кабінет Сталіна,
16:00 за московським часом.
У кабінеті обстановка не змінювалася давно. Хазяїн не любив кардинальних перемін, особливо в інтер’єрах. Усе тут мало бути таємничим, загадковим, розмитим. І головне — більше напівтонів, напівмороку. Із цього мороку хижаку завжди легше нападати… Та сьогодні нападати не було на кого, з ним у кабінеті був лише Берія, який розповідав про чергову жертву своїх інтриг — Абакумова.
Сьогодні Сталін був у доброму гуморі, слухав розповідь Берії, посміхався, походжаючи по кабінету, й задоволено смоктав люльку. Коли Лаврентій закінчив, Йосип Віссаріонович вирішив:
— Абакумов — тварь продажная… Лаврентий, как мы могли столько лет не замечать у себя под носом предателя?!
— Виноват, товарищ Сталин, — Берія звівся з-за столу.
— Да сиди ты, Лаврентий… Все и так понятно. Ты не виноват.
— Вообще Абакумов — человек мерзкий… — продовжив Берія. — Он даже друзей не щадил, сажал в тюрьму по липовым обвинениям!
— Кого ты имеешь в виду?
— Ну хотя бы этого… Крыжня. Полковника Крыжня, которого…
— Да помню я! — здивовано зупинився Сталін посеред кабінету. — Как посадил?! Он мне сказал, что его убили!.. А ну-ка, Лаврентий, поведай мне, что там за история с Крыжнем?
— Четыре года назад на территорию Западной Украины приезжали западные журналисты — освещать становление Советской власти в регионе. Ведомством Абакумова была разработана операция…
— Я помню, Лаврентий, операция «Карпатский капкан».
— И в ходе этой операции Абакумов дал приказ уничтожить самого Крыжня. Да… Там получилась такая история, такая петрушка!
— Да, но какие мотивы у Абакумова? Впрочем, у подонков не может быть мотивов, кроме мотивов собственного сволочного характера… Так чем закончилась история с Крыжнем?
— Как мне удалось узнать, вследствие действий Крыжня нам удалось изобличить более двух сотен фашистских пособников! А ему — даже вывести из зоны карательной операции аккредитованных журналистов газеты компартии Франции «Хуманитэ»!
— И этого человека посадили в тюрьму?
— Товарищ Сталин, мне стало
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Карпатський капкан», після закриття браузера.