Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » 25 професій Маші Філіпенко 📚 - Українською

Читати книгу - "25 професій Маші Філіпенко"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "25 професій Маші Філіпенко" автора Едуард Миколайович Успенський. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 79 80 81 ... 85
Перейти на сторінку:
бояться. Далі каже:

— А я знаю, що ви найбільше на світі любите. Загадки відгадувати. Так?

— Ура! Чудово…

— Во, класно!

Малюки повсякчас отак. Скажи їм: «Фокуси дивитись». — «Ура!» — «Чай пити з цукерками!» — «Класно!» Усе на світі вони люблять більше всього на світі.

Топилін:

— І ми також любимо їх відгадувати…

Далі нам не дали розвернутись, тому що один хлопчик із своєю загадкою вихопився.

— Слухайте, дядечки клоуни!


Розсипався горох На увесь город, Ніхто його не підбере – Ні цар, ні цариця, Ні красна дівиця.

Ура! Є за що зачепитись! Я у хлопчика запитую:

— А чому дівиця красна?

А Топилін закричав:

— Ні цар, ні цариця, ні синя… ні, зелена… чорна дівиця — негритянка вона.

Нарешті за допомогою товариша-дядька-гімнаста ми збагнули, що «красна» — то вродлива. І почали говорити, що ми також красні. І що «сестра у нас нівроку — красненька». І буває, що людина не вся красна, а частинами — ніс, наприклад. А хлопчик, що загадку загадав, причепився: що та що там розсипали. А ми звідки знаємо?

Топилін…. У цій загадці є натяк-відповідь. Розсипався горох. ГОРОХ! (Виділяє це слово.) Отже, горох розсипали. Поворуши мізками, і все.

Гімнаст. У загадках усе інакомовне. Мовиться «горох», а то не горох.

Топилін. Картопля! Студенти розсипали.

Гімнаст. І не картопля. Тут як у байках. Сказано: «мураха», а мається на увазі «трудівник». Під зайцем розуміється боягуз. А під лисицею — хитрун.

Шубовсть. А під мухою хто? Знаєте?

Гімнаст. Хто?

Шубовсть. Під мухою — слюсар-водопровідник.

На цьому сестри нас спішно з палати виштовхали. Так ми й не довідались, що там розсипалось.

Цікаво, чи пам'ятає про це нижній гімнаст — тов. Добронравов Т.П. — нині голова профкому Циркконцерту?


РОЗДІЛ N+19

(«Рада у Філях». «Напередодні». «Ніч перед різдвом». І т. д.)


Хто я — дурень чи розумний? Якщо я — розумний, кмітливий, чому я не вдарився у науку, у виробництво, у дисертацію? Адже я чудово розуміюсь на приладах. Став би кандидатом. А коли кандидат, отже, розумний. А клоун бути розумним не може. Він блазень!

Та з іншого боку, я був кращим математиком школи. Посідав різні перші місця на міських і районних олімпіадах. Закінчив інститут. Маю три патенти.

А може, я просто хворий? Розум є, але спрямований він не на те, щоб створювати, а на те, щоб розсмішити, вивернути навиворіт. Розумну голову дурневі дано. І Так чи інакше, мої розумні колеги і супротивники вважають мене дурником. Процвітаючий дурень. Щасливий дурень, до котрого щастя суне в руки. А їм доводиться розумом усього досягати, працею. Їм на талант покладатись не можна. До їхнього таланту ще не доросли сірі маси. От мій ширпотреб — масове мистецтво якраз для сірих мас. Звідси дешеві успіхи. І в цьому популярність моєї дешевої популярності.

Та вже їхню діяльність і продукцію я давно прорахував і виплюнув. Нема там чаклунства і незвіданого. Нема шаманства. Нема того загадкового «переходу кількості в якість». А точніше, переходу якості в якість. Що є в кожному класному анекдоті. Все розпочинається на одному рівні, а закінчується на іншому, вищому. (Побачити б графік анекдота, осцилограму його, чи що!).

Все-таки нема нічого на цю тему сильніше за «Моцарта і Сальєрі». Та коли б нас Сальєрі оточували! Їй-богу, то не найгірший варіант творчої інтелігенції.

Три дні тому Тихомирову присвоїли звання заслуженого діяча мистецтв РРФСР. Завтра суд. Підіб'ємо деякі підсумки.

1. Запрошення надіслані. Майже всі потрібні й славні люди обіцяли бути.

2. Лебідка готова. Перший зразок у мене в руках.

3. Одержано довідку від циркового училища про те, що воно не може мене прийняти. Нема чого. Загальноосвітні предмети я склав у моєму вузі, а фахові навички у мене на належній висоті.

4. Зібрано теку відхилених Тихомировим номерів. Дві третини у ній — це сцени, схвалені в інших місцях, в пресі, на радіо чи на естраді.


— То що скажеш, бабусю?

— Не знаю, як тепер, а за мого часу для вступу до комсомолу необхідні були дві комсомольські рекомендації або одна партійна. Її могли дати члени родини. Так ось, я б тобі дала рекомендацію. Людина ти для суспільства потрібна.

— А я б тобі, бабусю, рекомендації в комсомол не дав.

— А це ж чому? — обурилась вона.

— Вік у тебе, бабусю, не комсомольський.

— Бовдур! — сказала бабуся і полізла битись. Ледве я заховався під столом. А вона продовжила — Людина ти потрібна, як потрібні в природі грифи чи яструби-перепелятники. Але для сім'ї я, безперечно, бажала б іншого родича. Тобто внука.

Наприклад, такого, як він, — вона вказала на Топиліна.

— Дякую, — відповів Топилін. — Я про кращу бабусю й не мріяв!

— Зрада! — закричав я. — Гаразд, тепер ви, бабусю, як чесна людина, мусите його увнучити. А ти, Топилін, убабусюй її. Що стосується мене, то з обома розлучення. Але не зараз,

1 ... 79 80 81 ... 85
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «25 професій Маші Філіпенко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "25 професій Маші Філіпенко"