Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Щоденник Яти Ольше. Том 1, Наталія Шепель 📚 - Українською

Читати книгу - "Щоденник Яти Ольше. Том 1, Наталія Шепель"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Щоденник Яти Ольше. Том 1" автора Наталія Шепель. Жанр книги: 💙 Фантастика / 💛 Інше. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 80 81 82 ... 87
Перейти на сторінку:
відрізниш від справжніх, та все одно лячно.

- Але про нього ж знає Німідор!

- Він то знає, а звичайні вартові - ні.

Філл ще трохи розповів про те що відбувалось в місті, я ж мовчки поглинала їжу, майже не відчуваючи смаку.

Повернувшись, магістр дозволив залишитись Філлу, й ми продовжили дослідження.

30.10.157р.

Маг-Рівік

Ближче до обіду в нас були готові чергові зразки, й мені доручили їх віднести лікарям-цілителям.

Трохи поблукавши коридорами я нарешті знайшла потрібну лабораторію де на вузькому, витягнутому вздовж стіні столі стояла ціла армія зі скла, порцеляни, металу та дерева. Колби, миски, ступи, банки, котли й інші місткості з травами, порошками чи готовими зіллями.

- Є хто живий? – голосно покликала я, при цьому ще голосніше чхнув, але не наважившись поставити принесене на стіл, раптом загубиться.

- Є, - сонно відгукнулись з канапи й купа ковдр, на яку я не звернула уваги, заворушилась. – Чого так кричать? Ята, а ти що тут забула? – запитала мене Ванда.

- Допомагаю з ліками. А інші де?

- З іншими біда. Лежать в палаті з хворими, заразилися. Мене сюди прогнали, очікують, чи не підхопила і я хворобу.

Від почутого мене в мене раптово підскочила температура й стало важко дихати. Щодня гинули розумні від цього лиха, але мене це не дуже чіпляло, бо то були стороні. Але Фіона з Олдрі... Не дозволю.

- Перше, хто сьогодні черговий цілитель? Друге: в якій палаті лежать дівчата?

- На другому поверсі, від сходів праворуч, другі двері. Але тебе туди не пустять. А сьогодні чергує Кален Фітч, високий, білявий іллін з бронзовою шкірою. Повз такого не пройдеш. Він зараз хворих оглядає. Краще тут почекай.

- Дякую, але все ж краще пошукаю та спробую до дівчат навідатись.

***

Лихоманка захопила місто майже тиждень тому, а вже встигла заразити половину персоналу лікарні, тим самим залишив хворих без вчасної допомоги. Мешканці Маг-Рівіка майже одразу пішли на самоізоляцію, та потік хворих не зменшувався.

Втомлений, з темними колами під очима та блідий попри колір шкіри, цілитель сидів в коридорі та пив напій з різким запахом, який в цьому світі використовували, щоб збадьоритись.

- Цілитель Фітч? – про всяк випадок запитала я.

Чоловік не відриваючись від кружки, мовчки кивнув.

- Ось чергові ліки від магістра Стера.

- Ще одна себе драконом уявила, - без злоби, але з доганою сказав іллін подивившись на мене. – Чого ходим без захисту? Думаєш не заразишся?

- Не думаю, а знаю. І не уявила, а являюсь, - чесно зізналась я, чого вже ховатися?

- Аааа, - протягнув чолові, до його втомленого мозку не одразу дійшли мої слова, - дракон, якого нам в поміч прислав Лавер. Присядьте поруч на пару хвилин. Зараз доп’ю цю гидоту й знайдемо піддослідних. Вас не пригощаю, бачу як носом водите від запаху. Не подобається.

Відпочити я погодилась, того присіла поряд та заплющила очі, так краще думалось.

Отже. Зілля готувалися на основі драконовій крові, й перше що приходило на думку, збільшити дозу. Та ні. Занадто велика доза для більшості розумних смертельна. Того в мою голову прийшла ідея використати слиз яку зібрав з мене Террі, коли облізла луска. Ельф нею зацікавився та зібрав три глечика, два з яких упер з собою. Останній же був в мене дома. Я якось хотіла зі змістом проекспериментувати, та так й не встигла. Того зараз сиділа та лаяла саму себе за необачність.

- Йдемо, - повернув до реальності голос цілителя, - перевіримо, що в вас вийшло.

Піддослідними стали троє чоловіків, високі, кремезні, як і всі карголи, та дві жінки – ельфійка й іллінка. Вони знаходились на останніх стадіях хвороби, того й вибір пав на них.

Зібравши волю до купи, і якомога сильніше ігноруючи емпатію, я переступила поріг.

Решту дня, я була зайнята у лабораторії, увірвавши лише декілька хвилин, щоб навідати подруг. Дівчата спочатку почали лаятись, як я нещодавно на Філла, але потім заспокоїлись й навіть посміхнулись під час розмови, яка давалась їм з все важче й важче.

***

А в вечорі, коли зірка давно сховалась за горизонт, я ризикнула піти додому. Маг-Рівік став нагадувати Гаяв-Ток. Порожній, тихий, з темними вікнами. Лише запах відрізняв. Щоранку спалювали тих хто не пережив хворобу.

Дорога туди була легкою, а от назад ні. Спочатку Самідір з легкістю налякав дрібного злодюжку, що не побоявся вийти на вулицю та обікрасти перехожого. А от наступним нам на шляху зустрілось чудовисько. Й втекти б. Але відчуття самозахисту кудись поділось. Лише жадоба вбивати затьмарила розум. Жадоба не моя, але я їй піддалась. До тями мене привів фамільяр, прийняв бойову форму вовка. Здоровезний монстр чомусь злякався вдвічі меншого супротивника, та кинувся тікати. Самідір за ним, а я за Діром. А за три квартали швидко зрозуміла, що було причиною цього забігу. В підворітті друге чудовисько нависло над мертвою дівчиною, а дві її подружки, налякані, на грані втрати свідомості, сиділи на холодній землі обійнявшись. В одній я не одразу, та впізнала повію, з якою вже перетиналась на вулицях міста.

Цього разу це були не ларгінці, а новий вид. Щось між горилою та ящіркою. Наче до мавпи голову динозавра прикрутили. “Чудовий” зразок немерців.

- Самідір, витягнути дівчат зможеш?

- Грааау, - була мені відповідь.

- Захищай їх, - попросила його, а сама за лічені секунди перетворившись на дракона кинулась на монстра. Накинулась гучно сказано. У вузьких провулках було важко й крила розгорнути, й хвіст занести для удару. Лише пазурі та спритність. Та трохи магії. Бо перестараєшся і є загроза спалити все місто. А ще добре те, що ці потвори чудово роздиралися на частини. В мене прямо мрія здійснилась. Я на місті монстра уявила Айшу, та відірвала голову, яка випадково покотилась до дівчат. Ой, як вони заголосили. Мабуть, все місто розбудили. Другий же побачивши, що стало з його напарником почав відступати. Схоже залишки розуму в них були. Спочатку обережно зробив декілька кроків назад, а потім як драпанув. А я що? Я слідом. Забіг продовжився. Але на мою біду чудовисько було більш спритне, того встигло досить далеко від мене відбігти та перестрибнувши паркан сховатися. Перешкода не була для мене завадою, а от відсутність монстра ще якою несподіванкою. Запах же привів до залишків стихійного порталу.

Цього тільки не вистачало.

Я не одразу, але здогадалась, що

1 ... 80 81 82 ... 87
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Щоденник Яти Ольше. Том 1, Наталія Шепель», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Щоденник Яти Ольше. Том 1, Наталія Шепель"