Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Дожити до весни 📚 - Українською

Читати книгу - "Дожити до весни"

253
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Дожити до весни" автора Надія Павлівна Гуменюк. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 81 82 83 ... 93
Перейти на сторінку:
шито-крито. Думав відвезти Тьоху після свят. Узгодив версію: у самотнього чоловіка прогресує шизофренія, а доглядати його нікому. Хто знав, що цей дурник Тьоха, який навіть сваритися ніколи не вмів, уподобає свою полонянку й піде на брата з кулаками, коли той обізве її брудними словами? Що справді повірить у те, нібито Казик думав влаштувати йому весілля, і мало не збожеволіє від люті, коли почує, що то був просто жарт?

Потім Казьо не раз жалкував, що покинув онуку Луки того грудневого вечора в погребі. Треба було відвезти до охопленого полум’ям хутора й укинути до обгорілих дідових кісток. Свою помилку він усвідомив після зіткнення біля диспансеру. Анабель із забинтованою рукою сиділа навпроти воріт, а коли вгледіла «Волгу», метнулася їй напереріз. Вона, вочевидь, шукала його. Цілком імовірно, що зустрілася в лікарні з Тьохою (хто міг передбачити, що вони обоє потраплять туди!) або що язиката сусідка Явдоха щось розпатякала, описала їй авто, на якому приїжджав Казимир. От і намагалася впертюща дівчина через машину добратися до нього самого.

Але хай шукає вітра в полі. Тьоха вже ніколи нічого не зможе сказати. Та й хто повірив би в його маячню? А він, Казимир Хромов, змінив і машину, і місце проживання. Тоді він ще був абсолютно певен: вона його ніколи не знайде й не побачить.

Усе-таки знайшла й побачила.

12

Анабель повільно випростала своє згорнуте калачиком затерпле тіло. Руки та ноги ніби чужі – ніяк не хотіли слухатися. «Напевне, я довгенько пролежала на холодній землі», – подумала. Сперлася на правий лікоть, спробувала підвестися – і зайшлася ядушливим кашлем. Ухопилася за груди, хапнула ротом повітря і здивовано глянула поперед себе. На рівні її лівого плеча перекочувалася дивна жовтувато-сіра субстанція, з якої вона оце щойно випірнула, як потопельник із водяного крутежу. Тепер голова самотньо чипіла над цим густим їдким шумовинням, що забивало подих і спазмувало бронхи, а неслухняне тіло залишалося десь там, унизу, під рухливими клубками, що неначе намагалися підхопити його й силоміць поволокти за собою.

На мить здалося, що опинилася всередині хмари. А може, й справді? Може, не на землі вона лежить, а, відірвана від неї, оце якраз переправляється з одного світу до іншого? Але якщо голова – над хмарою, то над головою має бути небо. Авжеж, тільки небо. Цікаво, яким воно бачиться звідси? Бездонно-синім? Криваво–помаранчевим? Бузково-фіолетовим? Треба підняти свою важку голову й поглянути.

Повернути голову очима до неба виявилося непросто – вона аж репалася від болю і вперто падала на груди. Та врешті Анабель таки вдалося відірвати очі від рухливої завіси, що заховала її саму від себе, з ніг аж до шиї, й роззирнутися. Угорі – навіть натяку на космічну безодню. Такі самі, як і внизу, лише трохи сіріші й без жовтих домішок хмари, що так само хаотично рухаються у безвість. Ліворуч, метрів за сто, примарно погойдується дах невеличкої будівлі, вочевидь, старезної, бо руда черепиця добряче прихоплена зеленими латками моху, а біля надщербленого димаря навіть самотньо проросло якесь тонесеньке деревце. Праворуч, на трохи більшій відстані, – щось схоже на велетенський безлистий чорний кущ. Ні, то крона, мовби відтята від стовбура й підвішена високо над землею. Крона ворушиться, то підіймається, розростається, темнішає, то знову зменшується, світлішає, опадає. Анабель придивилася – такий ефект постійної мінливості крони створювала велетенська зграя ворон, що безладно кружляла над безлистим деревом.

«Якщо ворони вилітають зі свого гніздовища, то зараз ранок. А якщо вже всідаються на нього, то наближається ніч. Краще б усе-таки це був початок дня», – подумала.

Але птахи все густіше обліплювали дерево, галасливо вмощувалися на ньому й поступово затихали. Отже, йдеться все-таки до ночі. Це кепсько. Утім, добре, що жива й лежить на землі, а не гойдається десь між двома світами.

Спробувала стати на ноги. Біль стрілою вп’явся в коліно і вистрелив аж у спину. Не втрималася, впала й мало не зомліла. Тепер здалося, що лежить на дні величезної річки або моря. Дно нерівне. Трохи вище, немов затонулий човен, синіє облупленою фарбою довга, збита з грубих брусків лавка. А неподалік, усього за якихось кільканадцять сантиметрів… Що це? Не може бути! Вона напружила зір. Авжеж, так по-зміїному можуть звиватися і металево виблискувати тільки рейки. Інтуїтивно смикнулася від них, ніби намагалася втекти від потяга, що мчить просто на неї. Проте наближення потяга вона почула б. А навколо тихо, лиш якась ворона продовжує ображено каркати – мабуть, запізнилася на сідало й не може знайти собі вільне місце на дереві.

Тримаючись за коліно та перемагаючи нестерпний біль, Анабель поповзла до лавки. Ну от. Тепер вона сидить. Із узвишшя видно, як задушлива завіса, з якої щойно виборсалася, помалу опускається, припадає до землі. Та це ж дим! Просто густий смердючий дим упереміш із вечірньою імлою. Неподалік обліпленого воронами дерева хтось запалив назбираний на подвір’ї непотріб. Серед сміття, напевне, були й синтетичні відходи, що дають такий ядучо-жовтий колір і їдкий запах. Через ваготу вологи в повітрі дим не може піднятися вгору, от і потягнувся над землею. Вогнища, від якого він відділився, не розгледіти, мабуть, уже пригасло, – лише невеличкі сиві хмарини з жовтими та чорними облямівками ще поволі випурхують і сотаються з високої купи золи, наче вивержені розпечені гази зі згасаючого кратера вулкана. Над густим шаром приземленого диму – трохи прозоріша смуга імлистого туману, крізь яку вже добре проглядається зміїне поблискування залізничних колій.

Як вона тут опинилася? Чому саме тут? Чому?! Щосили напружувала пам’ять, але голова паморочилася і мозок не працював. Мабуть, йому треба трохи відпочити після того, що сталося. А що, власне,

1 ... 81 82 83 ... 93
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Дожити до весни», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Дожити до весни"