Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Іловайськ. Розповіді про справжніх людей 📚 - Українською

Читати книгу - "Іловайськ. Розповіді про справжніх людей"

370
0
26.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Іловайськ. Розповіді про справжніх людей" автора Євген Вікторович Положій. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 82 83 84 ... 114
Перейти на сторінку:
ось, рапорт написали. Вантажівка наша зникла з боєкомплектом, прямо з боксу. Ми вчора з-під Іловайська вийшли, там…! Ми… там наші! Треба допомогу туди! Терміново!

– Знаю, знаю! Займаємося! Сам президент займається! – Було видно, що полковнику ця тема дуже не подобалася. Прочитавши рапорт, він насупився, склав листочок удвічі й засунув до кишені. – Гадаю, це непорозуміння. Ідіть у бокси, ваша машина повинна стояти там. Тільки до зброярні спочатку зайдіть, – і, не чекаючи, поки здивовані бійці рушать з місця, почав нервово тикати пальцями в кнопочки мобільного телефона.

У зброярні їх зброя виявилася на місці. Черговий по частині дуже здивувався їхньому проханню поглянути на автомати, але двері відкрив. Матюкаючись і нічого не розуміючи, Колюня і замполіт пішли до боксів і зі здивуванням виявили там свого «солом’яного шишаріка». Той стояв, як ні в чому не бувало, на тому самому місці, де вони його залишили вчора ввечері. Довкола «шишарика» крутився заступник по тилу і несхвально зиркав на бійців:

– Ось ваша колимага, на місці, – недружньо бурчав він. – Куди вона подінеться з підводного човна…

Колюня заліз у кузов, підняв тент – начебто весь боєкомплект лежав цілий. Спробував посунути ящики – не вийшло, повні, відкривати не став.

– Не йметься їм! Вийшли – і слава Богу, відпочивайте, радійте життю, – убік, нібито й не на їхню адресу, зло бурмотів потертий життям майор. – Боєприпаси, однак, усі вже списані…

– Що це було, Колюня? – запитав замполіт, коли вони вийшли на вулицю. – Ти думаєш те саме, що і я?

Колюня ствердно кивнув головою. Йому стало так бридко, що захотілося напитися і поблювати.

– Та ти ж не п’єш! – здивувався замполіт.

Наступного ранку «солом’яного шишарика» списали і поставили розбирати на деталі.

– Справжній «солом’яний шишарик» у тебе, Колюня, виявляється, був. Як в українській народній казці! – захоплювався замполіт такому повороту подій.

– У сенсі?

– Пам’ятаєш казку про солом’яного бичка?

Колюня замотав головою.

– Солом’яний бичок діда і бабу від убогості врятував, а вони його, розбагатівши, на сонці залишили, він там і розтанув.

Уночі Колюня не міг довго заснути:

– А чому бичок на сонці розтанув? – запитав він у замполіта, точно, як мала дитина.

– Він же з соломи був, смолою засмолений.

– Шкода бичка, – зажурився Колюня. – І «шишарика» шкода.

Але переживати про солом’яних бичка і «шишарика» Колюні довго не довелося. Через кілька хвилин йому на мобільний подзвонив Єгор Забара і сказав, що вони вийшли з «котла» і їдуть у частину.

Замполіт, не витерпівши, відразу ж побіг за горілкою в найближчий «нічник».

Іншого їм нічого і не лишалося – вони не знали, коли скінчиться війна.

Якби мурахи були великими

Потрібно робити так: провести язиком від кінчиків пальців якомога вище до ліктя, покласти руку на мурашину стежку і чекати. Якщо є слина і пощастить з транспортним коридором, то через годину мурахи почнуть повзти по слинній доріжці, і тоді можна їх хапати ротом із зап’ястя і їсти. А якщо вже зовсім пощастить, то в пастку потраплять руді мурахи – вони кисліші, після них на деякий час зникає спрага. А якщо не пощастить або, наприклад, слини зовсім немає, тоді доведеться пальцями ловити мурах на землі, а вони прудкі, добре знають місцевість, особливо чорні. Але коли третій день лежиш у посадці з відірваною ступнею і пораненою рукою, без води і їжі, втрачаючи останні сили, то перебирати харчами не доводиться – чорний, рудий… Головне, не квапитися ковтати – голод усе одно не вгамувати, тому краще створювати ілюзію, що гарно снідаєш (обідаєш-вечеряєш) і неспішно, ретельно перетирати їх зубами.

Полювання на мурах займає декілька годин, але інших занять, окрім як намагатися не померти, тут однак немає. Перші дні, поки ще лишалися сили, жилося легше – зміг викопати яму, щоб заповзти туди, і холодна земля охолодила тіло, яке горіло високою температурою, а доки копав – зловив, палицею придавивши до ґрунту, і з’їв кілька дощових хробаків. Уживати хробаків, заздалегідь не промивши і без приправи, несмачно – земля хрустить на зубах, але теж корисно для організму. Все, що тут повзає і літає довкола, що можна з’їсти і випити – несмачно, але корисно і необхідно. Дуже корисно мочитися, поки маєш чим: сечу можна пити, сечею потрібно обробляти рану, намагаючись зупинити зараження. Коли сеча закінчується – це поганий знак. Отже, сечу бажано економити. А ось із мухами – зовсім інша історія. Мух – великих, жирних, але не можна сказати, що апетитних – літає багато. Вони збираються чорними рухливими плямами, дзижчать на розірваних прямими попаданнями тілах загиблих, які лежать зовсім поруч, метри за два. Отже, мухам тут їжі – на тижні вперед, і вони аж ніяк не хочуть підлітати і сідати на тяжкопораненого, немов натякаючи, що скоро і так здохне, встигнемо. Поки ловилися мурахи, й організм віддавав надлишки рідини, сама думка про те, щоб з’їсти муху, яка тільки що харчувалася тілом твого мертвого товариша, видавалася блюзнірською. Але потім відбувається повільна еволюція свідомості, і в голові починають виникати варіанти облаштування пасток. Муха поступово перестає бути волохатою, огидною пожирачкою трупів, перетворюючись на засіб для виживання. Цікаво все ж таки, як швидко і безболісно у людини стираються табу перед лицем смерті – організму потрібні рідина і білок, щоб відновити втрату крові – і людина готова за будь-яку ціну перетворитися на павука і змайструвати павутину. Як її сплести? Такі відповіді приходять самі собою.

Зловити муху руками неможливо: ліва – поранена і не рухається, права втратила різкість рухів. На правій руці синім маркером написані група крові, прізвище, ім’я, домашній номер телефона. Для того щоб написати, маркер довелося затиснути в зубах. Коряво, звичайно, вийшло, але розібрати за бажанням – не проблема, у деяких здорових людей і робочою здоровою рукою почерк значно гірший. І, до речі, не так це і складно, як можна подумати – затиснути маркер у зубах і нашкрябати декілька слів і цифр на тильній стороні зап’ястя. Просто потрібна вправність і кілька вільних годин для тренування з усвідомленням, що ці букви і цифри можуть зовсім скоро врятувати життя. Написане розбірливо правою рукою на лівій руці сьогодні втратило актуальність – кров із рани пішла під шкіру, і вийшло все одно, що вугіллям написати на шкільній дошці. Отже, деякий час мурахи, перш ніж стати їжею, бігали на персональних даних; могли при нагоді, якщо перестануть глушити зв’язок, подзвонити дружині й поскаржитися: «Він нас їсть!»

Так як же спіймати муху? Болісне питання, яке все

1 ... 82 83 84 ... 114
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Іловайськ. Розповіді про справжніх людей», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Іловайськ. Розповіді про справжніх людей"