Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Межа Фундації 📚 - Українською

Читати книгу - "Межа Фундації"

286
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Межа Фундації" автора Айзек Азімов. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 83 84 85 ... 116
Перейти на сторінку:
мікропарсеків, або й те, й інше. Нам потрібно буде визначити й порівняти відстань планети від Геї-С з її орбітальною швидкістю, а також не завадить встановити напрямок її руху.

4

Минув іще один день.

— Орбіта майже кругла, — сказав нарешті Тревіз, — а це означає більшу ймовірність того, що планета придатна для життя. І все ж навіть тепер ніхто не з’являється. Спробуймо придивитися до неї ближче.

— Чому на те, щоб влаштувати стрибок, потрібно стільки часу? — запитав Пелорат. — Просто робіть маленькі стрибки.

— Тільки послухайте його! Маленькими стрибками важче керувати, ніж великими. Що легше підняти: камінь чи дрібну піщинку? Крім того, Гея-С поруч і простір різко викривлений. Це ускладнює розрахунки навіть для комп’ютера. Навіть міфолог мав би це розуміти.

Пелорат щось пробурчав.

— Тепер ви можете бачити планету неозброєним оком, — сказав Тревіз. — Он там. Бачите? Період обертання близько дванадцяти галактичних годин, а нахил осі становить дванадцять градусів. Це класичний приклад придатної для життя планети, і на ній є життя.

— Звідки ви знаєте?

— В атмосфері багато вільного кисню. Без стійкої рослинності такого не буває.

— А як щодо розумного життя?

— Аналіз радіохвиль покаже. Звичайно, тут може бути розумне життя, яке закинуло технології, але це дуже малоймовірно.

— Такі випадки були, — сказав Пелорат.

— Повірю вам на слово. Це ваша парафія. Проте навряд чи на планеті, яка відлякала Мула, жили б самі лише вцілілі селяни.

— У неї є супутник? — запитав Пелорат.

— Так, є, — недбало відповів Тревіз.

— Якого розміру? — Пелоратів голос обірвався.

— Не можу сказати точно. Мабуть, кілометрів сто в діаметрі.

— От трясця, — із сумом сказав Пелорат. — Я волів би мати кращий набір лайливих слів під рукою, мій любий друже, але це ж міг бути один маленький шанс…

— Хочете сказати, що якби в неї був гігантський супутник, це могла бути й сама Земля?

— Так, але це точно не вона.

— Ну, якщо Компор має рацію, Землі все одно не місце в цьому регіоні Галактики. Вона мала б бути в районі Сіріуса. Правда, Янове, мені дуже шкода.

— Та нічого.

— Слухайте, ми трохи зачекаємо й ризикнемо ще одним маленьким стрибком. Якщо не виявимо ознак розумного життя, то принаймні матимемо безпечну посадку — хіба що тільки тоді й висаджуватися не буде сенсу, еге ж?

5

Після наступного стрибка Тревіз вражено сказав:

— Це вона, Янове. Це Гея, усе правильно. Принаймні на ній є технологічна цивілізація.

— Ви можете сказати це за радіохвилями?

— Ще краще. У них на орбіті космічна станція. Бачите?

На екрані з’явився якийсь об’єкт. Для незвиклого ока Пелората в ньому не було нічого дивовижного, але Тревіз сказав:

— Штучна, металева й випускає радіохвилі.

— Що тепер будемо робити?

— Поки нічого. З такою технологією вони не можуть нас не помітити. Якщо ж вони нічого не робитимуть, я надішлю їм радіоповідомлення. Якщо й далі не діятимуть, то обережно підійду.

— А як вони щось таки зроблять?

— Залежатиме від цього «щось». Якщо мені це не сподобається, то доведеться скористатися нашою перевагою: навряд чи в них щось може зрівнятися з тою легкістю, з якою стрибає цей корабель.

— Тобто ми втечемо?

— Як гіперпросторова ракета.

— Але ж ми полетимо звідси не обізнанішими, ніж прибули.

— Аж ніяк. Принаймні ми будемо знати, що Гея існує, що вона має робочу технологію і зробила щось, щоб нас налякати.

— Але, Ґолане, не лякаймося аж так відразу.

— Тепер, Янове, я розумію, що вам нічого не хочеться сильніше, ніж за будь-яку ціну дізнатися про Землю, але запам’ятайте, будь ласка, що я не поділяю вашої мономанії. Ми на неозброєному кораблі, а ці люди прожили в ізоляції не одне століття. Можливо, вони ніколи не чули про Фундацію і не мають до неї поваги. Або, можливо, це Друга Фундація, і щойно потрапимо їм до рук — якщо вони на нас злі, — то ніколи вже не будемо такими, як були. Ви ж не хочете, щоб вони начисто стерли вам пам’ять і ви виявили, що вже не міфолог і нічого не знаєте про легенди?

Пелорат спохмурнів.

— Якщо вже ви так кажете… Але що робити, коли ми втечемо?

— Усе просто. Повернемося на Термінус із новинами. Або зупинимося так близько від Термінуса, як нам дозволить ця стара. Потім ми, можливо, полетимо на Гею ще раз — швидше й без усього цього повільного човгання — і зробимо це на озброєному кораблі або із цілим флотом. Тоді все може бути по-іншому.

6

Вони чекали. Чекання стало звичним. Вони витратили набагато більше часу, чекаючи на підходах до Геї, ніж на весь переліт від Термінуса до Сейшелла.

Тревіз налаштував комп’ютер на автоматичну тривогу й так розслабився, що навіть задрімав у своєму кріслі.

Щойно залунала сирена, він прокинувся. Пелорат забіг до Тревізової кімнати, так само здивований. Він якраз голився.

— Ми отримали повідомлення? — запитав науковець.

— Ні, — бадьоро відповів Тревіз. — Ми рухаємося.

— Рухаємося? Куди?

— У напрямку космічної станції.

— Чому?

— Не знаю. Двигуни ввімкнено й комп’ютер на мене не реагує, але ми рухаємося. Янове, нас захопили. Ми підійшли до Геї занадто близько.

16. ЗУСТРІЧ

1

Коли Стор Гендібал нарешті побачив корабель Компора на екрані, це здалося йому кінцем неймовірно довгої подорожі. Проте, звичайно, це був не кінець, а лише початок. Подорож від Трентора до Сейшелла була лише прологом.

Нові з трепетом дивилася на корабель.

— Це інший корабель космосу, пане?

— Космічний корабель, Нові. Так, це він. Той корабель, якого ми прагнули дістатися. Він більший за цей і кращий. Він може летіти крізь космос так швидко, що якби тікав від нас, цей зореліт не зміг би спіймати його й навіть полетіти за ним.

— Він швидший за корабель панів? — Здавалося, сама ця думка викликала в Сури Нові жах.

Гендібал знизав плечима.

— Можливо, я й пан, як ти кажеш, але ж не все мені підвладне. Ми, науковці, не маємо таких кораблів, як цей, і не маємо матеріальних пристроїв, що є у власників цих кораблів.

— Але як може науковцям не бракувати таких речей, пане?

— Бо ми є майстрами у важливому. А такі матеріальні успіхи, як у цих інших, — це дрібниці.

Нові замислено насупила брови.

— Мені здається, що це не дрібниця — летіти так швидко, що пан не зможе наздогнати. Хто ці люди, які мають такі дива… такі речі?

Гендібал був здивований.

— Вони називають себе Фундацією. Ти колись чула про Фундацію?

(Він спіймав себе на тому, що йому стало цікаво: що гаміші знають і чого

1 ... 83 84 85 ... 116
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Межа Фундації», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Межа Фундації"