Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Щоденник Майдану та війни 📚 - Українською

Читати книгу - "Щоденник Майдану та війни"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Щоденник Майдану та війни" автора Андрій Юрійович Курков. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 86 87
Перейти на сторінку:
тихий і малолюдний. Людей там зазвичай менше, ніж наметів. На останню прес-конференцію, яку намагався скликати на цьому майдані Міхеїл Саакашвілі, не прийшов жоден журналіст!

Але якщо на Майдані, що перекрив одну з головних ву­лиць столиці, тихо, то в самій Україні цього році стало набагато гучніше. Регулярно лунають вибухи та постріли в Києві, в результаті яких гинуть офіцери українських спецслужб, які керують операціями проти сепаратистів в Донбасі. Гинуть від куль і бомб колишні добровольці, які воювали з сепаратистами. Йде явна війна спецслужб України та Росії, але нам видно й чутно тільки її наслідки.

Окрема війна, яку можна було б назвати «громадянською медичною», проходить набагато тихіше, ніж війна спецслужб. Безліч лікарів ополчилися проти реформи системи медицини, яку проводить Уляна Супрун, американська українка, що виконує обов’язки міністра охорони здоров’я. Реформа медицини — одна з найважливіших у країні, де бідній людині практично неможливо отримати кваліфіковану медичну допомогу. Реформа просто фіксує: які послуги держава має забезпечувати хворим громадянам безкоштовно, а за які треба буде офіційно платити. Лікарі ж, звиклі отримувати за свою роботу маленьку зарплату від держави та великі гроші від пацієнтів, виступають категорично проти змін. Їх усе влаштовує. На сьогодні в Україні існує й приватна медицина — дорогá і доступна тільки багатим або людям, го­товим продати свою квартиру, щоб оплатити серйозну опе­рацію. Державна медицина, яка офіційно є безкоштовною, насправді дешевша за приватну, але теж коштує забагато. При цьому самі державні лікарі визначають ціну своїх по­слуг. А про лікарів, які дотепер лікують пацієнтів безкоштовно або майже безкоштовно, відразу поширюється народна слава. Так чи інакше, але парламент у жовтні проголосував за цю реформу і тепер вона на столі у Президента України. Як тіль­ки він підпише указ про перехід медицини на нову систему згідно з реформою, країна стане трохи чеснішою та наблизиться ще на один метр до цивілізованого життя.

Війна політиків, які перебували раніше в партії Прези­дента України Януковича, що втік до Москви, проти пен­сійної реформи, яка викликала не менш запеклі баталії, ніж реформа медицини, закінчилася перемогою ниніш­ньої влади. Указ про пенсійну реформу вже підписано президентом.

Політична боротьба в парламенті іноді повністю перетягує на себе увагу з подій на фронтах Донбасу та в Криму. А там ситуація за останні два роки не змінилася: в Донбасі стріляють із гармат, мінометів та снайперських гвинтівок, і статистика продовжує доповідати про нових поранених і вбитих українських військових. У Криму тривають репресії проти кримських татар, але одночасно з цим відбуваються дивні, не дуже-то зрозумілі, якщо дивитися з України, події. У громадян Севастополя, Керчі та інших міст і сіл влада по­чинає відбирати землю для «російських державних по­треб», пояснюючи, що земля потрібна для військових частин, доріг та інших будівництв. Також у тих кримчан, які радісно зу­стрічали російську армію, почали відбирати недавно отримані російські паспорти. Мова, звичайно, йде не про тисячі людей, а про десятки, але сам процес викликає інтерес і за­питання. Невже цих російських патріотів запідозрили в таємній роботі на Україну? Шпигуноманія дійсно популярна в Криму, де вже заарештували чимало етнічних росіян і українців за звинуваченням у диверсійній роботі проти ро­сійської держави. Шпигунів шукають навіть серед ко­лишніх українських військових, які легко зрадили Україну й стали військовими Росії!

Так, в Україні ніколи не буває нудно і тихо. Українці до цього звикли та дивляться в майбутнє з обережним оптимізмом. Їх, звичайно, турбують президентські вибори в Росії в березні наступного року. Але в принципі всьому світу вже відомий результат цих виборів. А ось результат виборів пре­зидента в Україні 2019 року — як зазвичай непередбачуваний. Хоча виборча кампанія вже почалась. І обіцяне бу­дівництво меморіального музею Революції гідності в центрі Києва — лише малá складова частина цієї кампанії кандидата в майбутні президенти і нинішнього президента Петра Порошенка.

Післямова

Гадаю, що всі ми розуміємо: події, початок яким було покладено заявою Миколи Азарова про припинення підготовки підписання Угоди про асоціацію з ЄС, зробленою 21 листопада 2013 року, мають і матимуть продовження для всіх нас, жителів України, для нашої держави і для сусідніх держав, включаючи весь Європейський Союз. До цієї книжки ввійшла тільки частина нашої новітньої історії, тільки один рік із життя України, нехай і найдраматичніший на сьогодні рік. Цей рік змінив життя кожного з нас, змінив пріоритети й плани, наші політичні симпатії й антипатії, відкоригував наші надії та мрії, нашу з вами реальність. Попереду — не найпростіші часи. Але нам треба пережити всі уготовані для України ви­пробування, зберігши при цьому й гуманізм, і людяність, і вміння тверезо оцінювати те, що відбувається. У цей час ми мусимо ще сильніше любити наших близьких, наші сім’ї, ще більше поважати наших батьків і ще частіше говорити з нашими дітьми і внуками. Ми — і учасники, і свідки цих подій, а значить, на нас іще лягає додаткова від­повідальність. Ми з вами стаємо носіями тієї реальності, що стане скоро дуже важливою частиною новіт­ньої історії України. І тому я завершую цю книжку проханням до вас, дорогі читачі. Проханням дуже простим і цілком здійсненним: постарайтеся записати свої думки, почуття і своє життя в цей непростий період, аби залишити своїм нащадкам особисте свідчення, свій власний щоденник. Це не тільки допоможе їм потім краще зрозуміти те, що відбувалося в країні, а й покаже, наскільки сильно недавнє минуле впливає на найближче майбутнє. Будемо тільки сподіватися, що вплив цей виявиться рішучим у найпозитивнішому сенсі цього слова.

З повагою

Андрій Курков

Примітки
1

Дійсно, офіційно проти них звинувачень не було висунуто, справу було закрито, з названих осіб нікого не було покарано. — Авт.

(обратно)
Оглавление Вступ 21 листопада 2013 року 22 листопада. Вільнюс 25 листопада 26 листопада. Вівторок 27 листопада 28 листопада. Четвер 29 листопада. П’ятниця 30 листопада
1 ... 86 87
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Щоденник Майдану та війни», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Щоденник Майдану та війни"