Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України 📚 - Українською

Читати книгу - "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України"

392
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України" автора Колектив авторів. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 84 85 86 ... 210
Перейти на сторінку:
КВК). Стаття 61. Обов'язки адміністрації виправного центру

1. Адміністрація виправного центру веде облік засуджених, роз’яснює по­рядок і умови відбування покарання, організовує трудове і побутове влашту­вання засуджених; забезпечує додержання умов праці засуджених, порядку та умов відбування покарання; здійснює нагляд і заходи попередження пору­шень порядку відбування покарання; проводить із засудженими соціально-ви­ховну роботу; застосовує встановлені законом заходи заохочення і стягнен­ня; здійснює роботу щодо підготовки засуджених до звільнення.

2. Порядок здійснення зазначених повноважень визначається норматив­но-правовими актами Державного департаменту України з питань виконання покарань.

1. У процесі виконання покарання у виді обмеження волі учасники кримі­нально-виконавчих відносин мають не тільки певні права, а й повинні вико­нувати й певні обов’язки. Перелік прав та обов’язків засуджених до обмежен­ня волі встановлений, насамперед, у ст. 59 КВК України. Перелік обов’язків адміністрації виправного центру, як це випливає з назви, встановлений у ст. 61 КВК України. Проте аналіз норм цієї статті дає підстави говорити у даному ви­падку не про обов’язки адміністрації виправного центру, а про повноваження адміністрації, які вона повинна здійснювати у процесі виконання цього виду покарання.

2. З урахуванням положень Інструкції з організації порядку і умов вико­нання покарання у виді обмеження волі, затвердженої наказом ДДУПВП від 16 лютого 2005 р. № 27, адміністрація виправного центру повинна забезпечу­вати: а) ведення обліку засуджених і роз’яснення їм порядку та умов відбуван­ня покарання; б) організацію трудового й побутового влаштування засудже­них; в) додержання умов праці засуджених, порядку та умов відбування пока­рання; г) застосування встановлених законом заходів заохочення і стягнення; ґ) здійснення нагляду і заходів попередження порушень порядку відбування покарання; д) проведення соціально-виховної роботи із засудженими; е) конт­роль за дотриманням режимних вимог на об'єктах і територіях, що приляга­ють до них; є) здійснення відповідно до чинного законодавства оперативно-розшукової діяльності; ж) здійснення роботи щодо підготовки засуджених до звільнення; з) безпеку засуджених і персоналу установи; и) розроблення сис­теми пропускного режиму; і) здійснення роботи щодо підготовки засуджених до звільнення.

3. У зв’язку з цим, Інструкція з організації порядку і умов виконання пока­рання у виді обмеження волі надає адміністрації виправного центру такі права: а) вимагати від засуджених та інших осіб, які перебувають на території та в при­міщеннях виправного центру, додержання норм кримінально-виконавчого за­конодавства; б) проводити огляд і обшук засуджених, їх речей, а також ви­лучати заборонені для використання у виправних центрах речі й документи; в) застосовувати і використовувати фізичну силу, спеціальні засоби та зброю на підставах і в порядку, передбачених Законом України «Про міліцію» та чин­ним законодавством; г) здійснювати оперативно-розшукові заходи згідно з чин­ним законодавством; ґ) призначати медичне обстеження засуджених з метою виявлення фактів вживання спиртних напоїв, наркотичних засобів, психотроп­них речовин або їх аналогів чи інших одурманюючих засобів; д) використо­вувати засоби масової інформації для розшуку засуджених, які ухиляються від відбування покарання; е) приймати, згідно із законодавством, у володіння і ко­ристування від установ, організацій і підприємств будь-яких організаційно- правових форм, а також громадян матеріально-технічні ресурси, кошти і майно; є) звертатися до місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого само­врядування для сприяння у трудовому й побутовому влаштуванні засуджених; ж) застосовувати до засуджених встановлені КВК України заходи заохочення і стягнення.

4. Перелік повноважень адміністрації виправного центру не є вичерпним. Адміністрація може здійснювати й інші повноваження, встановлені законо­давством.

Стаття 62. Обов'язки власника підприємства,установи, органі­зації або уповноваженого ним органу за місцем ро­боти засуджених до обмеження волі

1. Власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган за місцем роботи засуджених до обмеження волі зобов’язаний забез­печити їх залучення до суспільно корисної праці з урахуванням стану здоров’я та, за можливістю, спеціальності, організовувати первинну професійну підго­товку і створити необхідні побутові умови.

2. Про запізнення засудженого на роботу та його відсутність на роботі з невідомих причин власник підприємства, установи, організації або уповнова­жений ним орган зобов’язаний негайно повідомити адміністрацію виправного центру.

3. Власнику підприємства, установи, організації або уповноваженому ним органу, де працюють засуджені, забороняється звільняти їх з роботи, крім та­ких випадків:

звільнення від відбування покарання на підставах, передбачених Кримі­нальним кодексом України;

переведення засудженого на роботу на інше підприємство, в установу чи організацію або для дальшого відбування покарання до іншого виправного центру;

набрання законної сили вироком суду, за яким особа, що відбуває пока­рання у виді обмеження волі, засуджена до позбавлення волі;

неможливість виконання даної роботи за станом здоров’я.

1. Кримінально-виконавчий кодекс України покладає певні обов’язки і на власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу, де працюють засуджені до обмеження волі. Виправлення засуджених, які від­бувають покарання у виді обмеження волі, здійснюється на основі їх участі у суспільно корисній праці; з ними провадиться і соціально-виховна робота. Тому одним із завдань власника підприємства, установи, організації або упов­новаженого ним органу, на яких працюють засуджені до обмеження волі, є ство­рення таких умов праці, які сприяли б досягненню цілей покарання, вихован­ню засудженого в дусі чесного ставлення до праці, дотримання дисципліни та правопорядку.

Власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним ор­ган може призначити засудженому працівника-наставника, який буде контро­лювати виконання засудженим визначеної для нього роботи, слідкувати за його трудовою дисципліною й поведінкою, проводити з ним виховну роботу тощо. Форми виховної роботи можуть бути різноманітними: індивідуальні та групо­ві бесіди із засудженими, участь і виступи на зборах трудового колективу під­приємства, установи чи організації, на яких обговорюється професійна чи ви­робнича діяльність. Індивідуальна виховна робота із засудженими потребує ве­ликих умінь і тактовності, повинна бути проникнута високою вимогливістю, але поряд з цим — повагою до людини.

2. Власник підприємства,

1 ... 84 85 86 ... 210
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України"