Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Практична педагогіка, Ксенія Демиденко 📚 - Українською

Читати книгу - "Практична педагогіка, Ксенія Демиденко"

272
0
09.12.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Практична педагогіка" автора Ксенія Демиденко. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 85 86 87 ... 182
Перейти на сторінку:

— І що сказала Тамара Гнатівна? – поцікавилася я.

— Дозволила. Вона вам, як нікому, довіряє. Ні про кого так багато гарного не каже, як про вас.

— Дивно, - розмірковувала вголос. - І її не хвилює, що ти часто не ночуєш удома?

— Я ж не де попало, а у вас, - категорично заявив Вова й почав збиратися йти. - Я зрозумів. Вибачте. Я втручаюсь у ваш особистий простір. Ви хотіли побути наодинці. Салют, – і він швидко пішов. Коли двері зачинилися, з моїх очей самі собою потекли сльози. Просто потекли, двома струмками. Я й не намагалася їх стримувати. Навіщо? Мене ніхто не бачить, а значить виплакатися – найкращий спосіб швидко прийти до тями.
Минуло десять хвилин, а я вже сиділа заплакана й страшенно шкодувала себе. У такому стані мене застав Вовка. Він повернувся, бо забув ключі, дуже різко вирішив піти. Кинувся втішати, витирати сльози, прийнявши все на свій рахунок. Він благально заглядав мені у вічі й сильними, майже чоловічими долонями витирав сльози. Мені було ніяково від того, що він бачить мене ось у такому непривабливому вигляді. Я довго будувала свій імідж сильної тітки, а тепер він валився у мене на очах, і що найжахливіше, – на очах мого учня. Найменше я хотіла б, щоб мене заплакану бачив Вовка.

— Мамо Соня, тепер я побуду твоїм психологом. Я впевнений, що тобі теж треба виговоритися, - у цей момент мені здалося, що він знає набагато більше, ніж каже. Дивно, але мені було приємно, що він вирішив допомогти тепер і морально.

Чайник у кухні закипів, і ми сіли жувати пряники. Спочатку він розважав мене смішними історіями, потім розповів, як влаштовувався на авторинок мити машини та його місцева мафія десятирічних шкетів просто вижила зі своєї території.
— Ну ти прикинь! Можна ж на «ти», не в школі, нас ніхто не чує? Такі дрібні, а ушлі, як колорадські жуки. Ти бачила коли-небудь колорадів? Нахабність зашкалює. Ти його задавив, на завтра вже личинок мільйон. Так і на ринку. Діти оборзіли вкрай, - тараторив Вовка, але весь цей час я відчувала питання, що висіло у повітрі. А потім Вовка все ж таки не витримав і запитав:

— Мамо Соня, а хто на малюнках був? Адже не схоже, що я, хоча дівки посперечалися, що ти малювала мене… Там дата п'ятирічної давнини.

– Це людина з мого минулого, Вово. Навіщо тобі це?

— Хочу знати. Я вам розповідав про себе все. А ви, як равлик, вся у собі. Зовні, начебто, все добре, але повно скелетів у шафках. Він мав велике значення у вашому житті? - найменше мені зараз хотілося говорити про Макса саме з Вовою, адже це Макс був на малюнках. Але хлопець вимагав відповідей.

— Це було моє перше велике кохання. Наївне та дитяче. А що?

— Да нічого. Просто ми з ним дуже схожі. Ось чому ви зі мною весь цей час носитеся? Через схожість, ага? Де він зараз?

— Його нема. Ми зустрілися, коли йому було двадцять п'ять, а мені лише чотирнадцять. Страшна прірва. Він дивився на мене, як на дитину, а я закохалася, - так слово за слово і я розповіла Вові всю історію свого нещасного кохання. Він уважно слухав і переводив погляд то на мене, то у вікно. Коли годинник пробив дев'яту, я стрепенулась:

— Боже, вже пізно. Вова, тобі краще додому.

— А ходімте й ви до нас? У вас тут все одно фарбою сильно смердить. А так із бабусею ще побалакаєте. Вона дуже добре вміє заспокоювати, – запропонував Вовка. – Не варто залишатись наодинці з минулим. Знову почнете ревти.

– Добре, – легко погодилася.

Прогулянка літнього вечора приємно бадьорила. З поведінки Вовки я зрозуміла, наскільки велике враження на нього справила моя розповідь, вірніше сповідь.

— А зараз? Ви досі його любите? Ну неживого? – продовжив він тему.

— Мабуть, так, - відповіла я. - По суті, не так важливо він живий чи ні. Просто є люди, які суджені вище. Тобі важко це зрозуміти зараз. Ти гарненький, навколо багато привабливих дівчат. Але колись буде та сама, заради якої захочеться стільки всього зробити.
— А як ви зрозуміли у чотирнадцять років, що любите? – далі цікавився Вовка.

— Це почуття складно переплутати з чимось іншим. Найголовніше – тобі постійно хочеться бачити цю людину, заради неї ти готовий просто розчинитись. Поруч із такою людиною забуваєш про себе… Це як у казці «Русалочка» Андерсена. Пам'ятаєш кінець? Трагічна, але правда.

— Усе, що ви кажете, так і є. Заради бабусі я б і піною став, – усміхнувся Вовка, і я теж усміхнулася від його безпосередності.

— Ось бачиш, поки що ти любиш її найбільше. Це правильно. У тебе дуже гарна бабуся. Почекай, адже ти не хочеш сказати, що ніколи не був закоханий?

— Нє-а. Якось поки що не довелося, - знітився Вовка.

— А дівчата? Та не повірю.

— Дівчата були, але я їх не любив, - Вовчина відвертість підкуповувала.

— У тебе не було дівчини? Якось важко в це повірити. У такого красеня ...?

— Гарний – значить обов'язково бабій? Стереотип, Соня Костянтинівна. А якщо я однолюб, тоді що?
— Не сміши, Вова. Тільки не ти. А Лєна? Мені завжди здавалося, що ви не байдужі один до одного. Адже гарне дівча. Давно товаришуєте, знаєте добре один одного. Зазвичай дружба переростає у міцні почуття, – філософствувала.

— Ось те й воно, що добре один одного знаємо. Лєна була б останньою дєвкою, яку б я полюбив. Красива – так, авантюрна – теж так, але не моя.

– А інші дівчата?

— Соня Костянтинівно, не парьтесь. Дівчата вже не можуть мені дати те, чого хочу. Я виріс із того віку, коли тримаються за ручки й рахують зірочки.
— Та ти що? І що ж тобі подавай? Секс? – якщо вже пішла така п'янка, то не гріх і випити повну склянку.

— І це теж у програмі. Або все, або не починати. І потім у мене дуже високі вимоги, між іншим.

— Ну і яку ж ти принцесу чекаєш, аж цікаво? - мені реально було цікаво.

— Гарну, розумну, з добрим почуттям гумору і…, - він глянув на мене уважно й видав, - Таку, як ви.

— Я для тебе застара, Вова. Твоя принцеса десь у класі п'ятому-шостому навчається. Бігає та таємно зітхає по тобі. Фоточки зі стінгазет здирає й ліпить у зошиток. Може, віршики навіть про любов складає.
— Ну і накой мені такий дитячий садок? Ні. Мені краще старшу, в межах років десяти.

1 ... 85 86 87 ... 182
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Практична педагогіка, Ксенія Демиденко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Практична педагогіка, Ксенія Демиденко"