Книги Українською Мовою » 💙 Історичний роман » Пливе човен - води повен, Олег Говда 📚 - Українською

Читати книгу - "Пливе човен - води повен, Олег Говда"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Пливе човен - води повен" автора Олег Говда. Жанр книги: 💙 Історичний роман. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 85 86 87 ... 111
Перейти на сторінку:
Розділ 37

Розлучившись з Тіпуном, я зник у натовпі, але не зважаючи на те, що йшов в одному напрямку з натовпом, швидкості це нітрохи не додало. Протискуватися вперед виявилося навіть важче, ніж навскіс течії. Перевага від «бути як всі» звелася до того, що на мене більше не бурчали і не топтали по ногах. Зате додалася інша проблема — не дати виру затягнути себе вглиб юрми, звідки мені самотужки вже не вибратися.

Добре, до пекарні було рукою подати і я зумів утриматися на краю потоку... От уже ніколи не думав, що люди настільки кровожерливі. Чи це у них (я теж людина, але з толерантного і цивілізованого майбутнього) класова ненависть до хабарників так нуртує? Та сама, що потім повела за більшовиками? Втім, а які ще розваги в ці темні часи, крім страти ближнього та кулачного бою в корчмі? Бандуристи-кобзарі з їх тужливі думами швидше в депресію заженуть, ніж розвеселять.

А ще... здається, я відвик від натовпу. Місяць привільного, степового життя привчив мене до простору. І зараз, — стиснутий з усіх боків, задихаючись від ароматів часнику, цибулі, смороду немитих, спітнілих тіл і інших газів, вказуючих на те, що в раціоні жителів Кизи-Кермена переважають горох та квасоля, — я зрозумів звідки береться агорафобія. Так і кортіло крикнути: «Випустіть мене звідси!» Але ж в годину пік на громадському транспорті і гірша тиснява буває. І нічого. Навпаки, навіть... Особливо, якщо попутниця попалася молоденька і гарна...

«Дівчино, ви виходите?» «Через вашу чортову парасольку я вже другу зупинку не дівчина»

«Вухо! Вухо!» «Пізно, вже закомпостували!»

«Мужчина! Приберіть руки з моїх грудей! Ні-ні, не ви... Ви ще можете потримати»

«Дівчино, ви компостуєте талон? Ні? Тоді заберіть ноги з компостера»

Ага. Приблизно так... І нічого, не вмер. Їздив до університету кожен день і навіть не помічав тісняви. Головне було не проспати свою зупинку. Хоча… тоді вже були в обігу жуйки і дезодоранти.

Олесю зауважив здалеку і хотів уже вискочити з натовпу, але в останній момент передумав. Якщо мені складно пересуватися, то і наглядач у такому ж становищі. Навіщо ж йому роботу полегшувати? Купівля їжі і вина всього лише відволікаючий момент, придуманий Тіпуном для відводу очей. А якщо можна обійтися, то й на краще. Грошики, знову-таки, збережуться... а вони зайвими не бувають.

Підняв руку, привертаючи увагу, — а коли дівчина, яка вдавала чи то замазуру безпритульного, то чи учня сажотруса, що тимчасово випрошує милостиню, помітила мене, — поманив до себе.

Олесі Полупуд точних настанов, мабуть, не давав, тому що вона тут же підхопилася і кинулася в мій бік. Радісна посмішка на замурзаному обличчі виглядала чудесно. Чого там... завжди приємно, коли тобі так щиро радіють...

— Нарешті... — прошепотіла вона, хапаючи мене за руку і тісно притискаючись усім тілом... Останнє, щоправда, не зовсім за власним бажанням. — Я вже й не знала що думати. Василь сказав, сидіти і чекати... А сам пішов кудись. Ви — теж пропали. Знаєш, як страшно одній! А де Тіпун?

 — Усе добре, не хвилюйся. Ми просто розділилися. Він... до Полупуду пішов, а я — за тобою. Тримайся за мене, спробуємо пробратися на іншу сторону...

На жаль, сказати набагато простіше, ніж зробити. Може, обличчя моє не вселяло стільки поваги, як керманича, чи в міру наближення до площі зросла щільність натовпу, але всі спроби перейти вулицю привели лише до того, що ми насилу забилися в саму серединку і застрягли там, як ведмежа Пух у нірці кролика. Ні назад, ні вперед.

— Куди преш, наче голий у баню?! Очі роззуй...

Огрядна тітка з жарким рум'янцем на пухких щоках і в смішному, як у немовляти, чепчику поставила остаточну крапку в моїх потугах змінити курс. Безцеремонно відштовхнувши вбік грандіозним бюстом.

На вигляд, дві подушки, а відчуття — наче вона за пазухою мішки набиті піском носить. Відразу зрозуміло — якщо буде треба, ця громадянка не тільки увійде в палаючу хату, а й змете її дощенту швидше бульдозера. Про коней і говорити нічого — бідолашна тварина сама встане, як укопана, ледь углядівши перед собою таку монументальну красу. І що характерно, поруч з молодицею, тримаючись за руку, як Олеся мене, з поважним і незалежним виглядом дріботів миршавий чоловічок... з величезним фіолетово-синім шнобелем. Ось тобі і діалектика, вона ж — боротьба і єдність протилежностей, — так би мовити, в натуральну величину.

— Гаразд, не горить... — змирився я з неминучістю. — Не будемо відриватися від колективу...

— Що? — закліпала пухнастими віями Олеся.

Чорт! Не розумію. Сліпим же треба бути, щоб не побачити, що це не хлопчисько. Морок вона навела на всіх чи що? Бо чим ще пояснити, чому і я, і Полупуд, і весь особовий склад Микитинської застави, не розпізнали перевдягнену дівчину? Хоча… Може все стало таким очевидним, бо я вже знаю, хто вона і бачу по-іншому? Ще б пак... Тепер мені і очі не потрібні, достатньо дотику, решта пам'ять підкаже. Зовсім ще свіжа... І запах.

— А куди всі йдуть?

— На площу. Там зараз страчувати будуть ...

— Невільників?.. — охнула дівчина і вся зіщулилася, вбираючи голову в плечі. Вона теж пам’ятала. Тільки іншу подію з минулого... менш приємну.

— Ні. Злочинців.

— Хабарників! — вирішив, що може втрутитися в розмову, володар фіолетового носа і хриплуватого баска. — Цим не те що голови рубати, їх на скибки стругати треба. Помалу і довго-довго... щоб тижнями кричали, перш ніж подохнуть. Може, у тих, хто їхнє місце займе, хоч на пару місяців страх перед покаранням жадібність пересилить... А то зовсім спасу немає. Гріш в казну — талер в кишеню. А якщо буде недоїмка хоч на акче — відразу все добро забирають, а щоб не було скарг та позовів — разом з усією родиною відправляють на невільничий ринок.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 85 86 87 ... 111
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Пливе човен - води повен, Олег Говда», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Пливе човен - води повен, Олег Говда"