Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Мідний король 📚 - Українською

Читати книгу - "Мідний король"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Мідний король" автора Марина та Сергій Дяченко. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 85 86 87 ... 131
Перейти на сторінку:
загін, тим страшніше ставало Розвіяру. Він боявся не Новка, не можливої невдачі, не Дол-Шерта і не кинджала під ребро. Його страх був з минулого — жах, що примушує вклякнути, закрадливий голос у темряві: «Мідний королю, Мідний королю…»

Цей страх колись примусив його перетнути Нагір’я, майже не зупиняючись у дорозі. Розвіяр думав, що давно позбувся цього страху. Але тепер глибинна пам’ять ворухнулася знов; Розвіяр відчував, як замок дивиться на нього — чи то очима здичавілого, зневіреного гарнізону, чи то мертвими западинами очей Ранку-Без-Похибки, мага й мерця, вимитого водою зі свого підземелля. А може, так дивився на Розвіяра сам Мідний король.

Замок був цілком вирізьблений у скелі: камінне місто, де колись жили наймані ремісники, чотири круглі вежі-колони, між якими павутинням тяглись галереї, і високе склепіння палацу, де колись жив володар. Скорочувалась відстань; ставали помітні пролами та тріщини, зруйновані стіни і вежі, порослі мохом бійниці — з однієї Розвіяр колись пустив найкращу в житті стрілу. Замок був покалічений і покинутий, але не був пустий. Піднімався до неба ледь помітний димок; щось ховалося за стінами, щось чи хтось.

Залишивши Брана, Розвіяр підійшов до Яски. Вона дивилася на замок, у якому ніколи не була. Її ніздрі надимались.

— Що там?

— Люди, — просто відповіла вона.

— Багато?

— Не знаю.

— Є серед них маг?

— Звідки? — Яска раптом розсміялась. — Мрець, чи що? Ні, не бійся, мерці не в замку, вони лежать навколо… Тут, — вона повела рукою, — під камінням.

— Тут була велика битва, — сказав Розвіяр.

— Вогонь і дощ, так? Ти розповідав.

— Ти можеш захистити мене від стріли?

— У тебе ж є кольчуга, — мовила Яска, подумавши. — Кольчуга вартівника — дуже добрий захист від стріли. На вильоті.

Розвіяр усміхнувся:

— Дякую.

— Я хотіла б захищати тебе… кожну хвилину, — сказала вона винувато. — Я спробую.

Він поцілував її і хотів відійти, але вона втримала його, ухопившись за рукав:

— Послухай… Ця людина, яку ти привів з рабського ринку. Старий. Хто він?

— Мій учитель, сотник Бран. Учив мене орудувати мечем, стріляти, ганяв колами, називав шмарклею…

— Значить, Лукс має рацію. — Яска не відповіла на його усмішку.

— Лукс?

— Цей чоловік служив у замку, попередньому володарю. Він ходив у той похід… У якому тебе не було.

«Він його вів», — мало не зірвалося з губ Розвіяра.

Декілька голосів склались в один.

«Одне питання, вожаку. Ти був тоді в Чорній Бучі?»

«Я вів Плем’я».

Він пригадав, як старий гекса, який прожив життя в сідлі довгоногого ящера, відповів на питання Розвіяра й одразу по цьому помер. Він пригадав, як упав на коліна ватажок Корунх, кат Камінної Стрілки. І як сотник Бран, покалічений і проданий у рабство, сказав, мружачи запалені очі: «Це відплата за той похід… За новий кордон… Ти пам’ятаєш їхні голови на списах? Усе, що сталося з ним, і що сталося зі мною, — це відплата за той похід…»

— Лукс його впізнав? — повільно спитав він у Яски.

— Ні. Він здогадався.

Розвіяр похитав головою:

— Здогад… Це ж не точно. Можна помилитись.

Лукс підбадьорився в останні години дороги — під впливом трилисника його рана затягалася швидко, як завжди. Розвіяр нічого не сказав йому, просто мовчки пішов поряд.

— Так близько, — пробурмотів Лукс. — Ми йдемо… майже вздовж старого кордону.

— Як гадаєш, за нами стежать?

Лукс помотав кудлатою головою:

— Не знаю… Мені сьогодні снився брат. Короткий Танцюра.

Розвіяр не дібрав розуму, що сказати.

— Мені сниться вже вкотре, що ми з ним діти… У перший раз пішли самі гуляти… Купаємося в струмку. Літо, світить сонце. Співають ляскуни в камінні. Знаєш, коли їх багато, вони співають ладно, майже як люди. І всі гори квітнуть жовтим трилисником, ми в пилку… Пилок пливе на воді… Танцюра сідає мені на спину, я біжу вгору по схилу… Він тягає мене за вуха, не боляче, а так… А я все розумію. Що я не дитина, що він — мертвий. Що схили ці спустіли давно, що ляскуни мовчать. Що не народжуються діти, іде війна, старійшини клану валяються зі стрілами в шиях. А він сміється в мене на спині й намагається впіймати хвіст на бігу… Я йому казав, щоб він так не робив, а то впаде. І він падає, а я не можу його впіймати…

Лукс казав монотонно, дивлячись перед собою, твердо ставлячи на дорогу широкі лапи.

— Що там тепер, Розвіяре? Я й носа не зможу показати. Не тому, що мене уб’ють. Мені просто соромно, так соромно, що я їх кинув…

— Рішення вершника, — тихо нагадав Розвіяр. — Я вирішив. І якщо вирішу, що нам туди треба, значить, підемо разом.

Лукс поглянув на нього. Несподівано всміхнувся — журливо й весело водночас.

— Знаєш, я хотів би, щоб ти побачив озеро Плодючості. Це… така краса. І такий спокій. На світанку туман піднімається струменями, як… тисяча прекрасних дівчат у білих шатах. І здається, що перемовляються дитячі голоси. А вдень у воді відбивається весь світ, Нагір’я — і все, що за його межами…

— «Нагори вірять, що озеро Плодючості вміщує душі всіх, ненароджених і вже померлих, — задумливо промовив Розвіяр, — і тому будь-який магічний обряд пов’язаний завжди з цим озером… Кожен клан володіє своєю частиною берега, вона називається Брама Плодючості, це місце шанується, як святиня…»

Він подумки перегорнув сторінку.

«…І ревно оберігається від сторонніх очей. Я був, можливо, єдиним чужинцем, якому…»

— Гей, секретнику!

Дол-Шерт підійшов зовсім близько. Розвіяр мимоволі відступив, очима зміряючи відстань. Лукс торкнув руків’я мечів, ніби перевіряючи, чи не нагрілися вони. Дол-Шерт осміхнувся:

— Зараз ми станемо табором… Мій наказ: нікому не ходити самотою. Тут небезпечно, може камінь на голову впасти… Чи нога підвернутись у тріщині… А ти, секретнику, цінна людина для Новка, та і Хап тебе хоче дістати. Не змушуй мене хвилюватись!

* * *

Нижча галерея була влаштована так, щоб з неї проглядався й прострілювався весь простір перед замком — майданчик біля нижньої стіни й за стіною, дорога, комори, під’їзні шляхи. Тепер майданчика не було, стіна майже зрівнялася з землею, комори впали в річку, дорога теж наполовину завалилась, ніби з’їдена жадібними зубами. Простір перед галереєю був кимось очищений від уламків: так, щоб незваний гість неодмінно опинився б на відкритому місці, зробившись легкою мішенню.

Покладатися на темряву Розвіяр не зважився: звіруїни, як і деякі люди, бачать у темряві. Він підліз так близько, як це дозволяла обережність; потік на дні ущелини гучав глухо, ніби соромлячись свого непропорційно величезного річища. Розвіяру здалося, що він розрізнює дихання людей, що зачаїлись у нижній галереї.

Він

1 ... 85 86 87 ... 131
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Мідний король», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Мідний король"