Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Дожити до весни 📚 - Українською

Читати книгу - "Дожити до весни"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Дожити до весни" автора Надія Павлівна Гуменюк. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 85 86 87 ... 93
Перейти на сторінку:
назавжди, попросту кажучи, кинули, – сидів там, де з ним розпрощалися, і чекав, як вірний пес Хатіко, на свого господаря. Чи, може, господиню… Жінки також бувають жорстокими. Поліз я на дерево… Уявляєте, як воно – на ялину лізти та ще й обледенілу? Руки – до крові, штани опісля довелося викинути. Але зняв його, напівживого, з гілки, заховав під куртку – і додому. Ледве виходив. Ну а оскільки це було в лютому, то з іменем не морочився. Отака от історія.

– Як у Робінзона Крузо.

– Чому це, як у Робінзона Крузо?

– Він же свого П’ятницю у п’ятницю знайшов.

– Але в нього був тільки П’ятниця. А в мене ще є Січень, точніше, Січуня, теж знайда, – я її перед оцим капловухим підібрав, у січні, якраз на Водохреще. Ледве розгледів на снігу нещасне біле створіння, яке вже ледь нявчало. Погляньте у вікно – бачите, яка розкішна кицька у дворі з Бароном бавиться? Біле й чорне, день і ніч, інь та янь… Але Січуня – пустунка, ласунка та вереда несусвітня. Ніяк ми з нею характерами не зійдемося. Вчора знову сосиску просто зі столу поцупила та ще й ображену із себе вдавала. Мабуть, не дуже смачна сосиска. Як поясниш цьому примхливому створінню, що я не ковбасник, сосисок не виробляю, а на приготування чогось смачнішого часу не вистачає? Казала наша шкільна прибиральниця, що їй лагідна киця потрібна, бо дуже самотньо стало. Уявляю, як їм удвох буде добре. Був у мене ще й Грудень, але його також довелося віддати. Тепер він улюбленець нашої математички.

– Провідуєте?

– Кого?

– Грудня, звісно. Ну, заодно й математичку…

– Грудень уже не Грудень, а Піфагор. І йому не до мене – у Тетяни Володимирівни завелися миші, тож тепер він має собі роботу, гідну всякого справжнього кота.

Анабель засміялася. Здалося, вона давно знає цей дім, цього чоловіка й навіть кота, який приніс їй у зубах сріблясту вербову гілочку.

Господи! Як же давно їй ніхто не дарував весняних котиків!

14

Квітень перейшов за свій екватор і хутко побіг до фінішу. У саду перецвіли абрикоси, за ними – вишні. Ось-ось мали рожево вибухнути набубнявілі пуп’янки яблунь. На осокорі навпроти вікна з’явилася пара припутнів – сиділи, притулившись одне до одного, воркували, туркотіли, били сильними крильми об весняне повітря, аж виляски йшли, і чекали, коли дерево закучерявиться листям: тільки тоді ці голуби починають майструвати гнізда.

Рубці на травмованому коліні загоїлися і затяглися новою шкіркою, та й біль під колінною чашечкою майже не давав про себе знати – Анабель лише трохи накульгувала. Вона думала про те, що весняних дощів за час її від’їзду з хутора було мало, отже, вода у Сомикові вже, вочевидь, спала й озеро знову нагадує велику калюжу з кількаметровим шаром сапропелю, укриту тонкою плівкою плеса й обрамлену заростями очерету. І каркас давно забутого кимось човна, як підранена пташка, непорушно чорніє на прив’язі біля берега. І самотній вовк, який таки пережив цю сніжну зиму, блукає десь навколо озера й тужить за своєю вовчицею. Цікаво, як давно він уже без неї? Якщо вона була чистокровкою, а він вовкособ, то пережив її надовго. Але ж так і не знайшов собі пари, бурлакує сам. Розповідь Луки про вовчу вірність колись дуже вразила Анабель. У школі їм читали легенду про лебедине кохання: начебто коли лебідка гине, то й лебідь здіймається високо-високо, а тоді з розгону кидається вниз, бо не може жити без неї. І про лелек і журавлів говорили. А от про вовків… Авжеж, птахи такі гарні, крилаті та й до неба ближче. Їх так просто опоетизовувати. А те, що звір вибирає собі пару на все життя і що його любов також може бути особливою та поетичною, мало кому й на гадку спадає.

Вона так і не втілила свій задум. Тепер уже й не втілить, бо човен аж до наступної весни не вирветься із сапропелю і не випливе на водне плесо Сомика. Чи жалкувала, що так сталося? Мусила визнати: ні, не жалкувала. План втечі із цього світу на палаючому човні через лісове озеро, що визрів тривожними безсонними ночами під час важкої депресії, здавався вже не таким бездоганним і романтичним. Та й нікуди вона тепер не поспішала. Їй так затишно й легко в цьому будинку посеред саду! Легко дихати, легко думати, легко спілкуватися. Не комплексувала, що чужий чоловік бачить її без косметики – перед ним не треба натягати маску, не треба вдавати кращу, ніж вона є, ні зовні, ні всередині. Не потрібно розгадувати і його таємничу чоловічу натуру, немає потреби суворо контролювати й обсмикувати себе, щоб не зачепити в ньому якийсь прихований комплекс, якусь невротичну струну. Він також такий, який є – не грає, не вдає із себе іншого. Іноді вирушає з дому, коли вона ще спить. Але ніколи не забуває приготувати для неї сніданок. «З хворою ногою нічого стояти біля плити, – каже. – А я ж звик, майже все життя готую для себе. То чому б для двох не приготувати?» Іноді повертається пізно, проте обов’язково з якимось бодай маленьким презентом. За кілька днів потому, як вона тут оселилася, купив стільникового: «Раптом надумаєте мені зателефонувати або повідомити щось треба буде. Як же без телефона?». Щодня приносить пучечок якихось весняних квітів – пролісків, крокусів, анемон. Каже, понад усі квіти землі найбільше любить весняні: вони такі непоказні, не крикливі, але саме в них криється дивовижна сила та воля до життя, якої б

1 ... 85 86 87 ... 93
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Дожити до весни», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Дожити до весни"