Книги Українською Мовою » 💛 Езотерика » Житія Святих - Листопад, Данило Туптало 📚 - Українською

Читати книгу - "Житія Святих - Листопад, Данило Туптало"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Житія Святих - Листопад" автора Данило Туптало. Жанр книги: 💛 Езотерика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 86 87 88 ... 169
Перейти на сторінку:
від трупа відходила, а від явлених святих мучеників. Сказали їй святі, що явилися: "Дерзай, дочко, і не бійся, скоро віднайдеш спасіння!" Коли це святі мовили, усолодилося серце Євфимії від пресвітлого бачення святих і від утішних слів їхніх; радості ж наповнившись, забулася і заснула солодким сном. Коли ж спала, взята була із гробу невидимою та всемогутньою силою Божою і в одну годину перенесена в Едес, до церкви святих мучеників Гурія, Самона та Авіва, і покладена при їхньому чесному гробі.

Була ж ніч, коли Євфимію перенесено було, і звичайне в церкві здійснювалося ранішнє співання. Збудилася ж зі сну і знову уздріла святих мучеників, які казали їй: "Радуйся, дочко!" І пізнай, де ти є нині. Ось виконали те, що обіцяли! Іди ж бо із миром до матері своєї!" — те сказавши, невидимі стали. Дівчина, звівшись, роздивилася, де вона є: пізнала-бо, що вже не в гробі, і уздріла церковні стіни, й ікони, і свічки, і чесного ковчега чесних мучеників. А ще й співи клириків почула й пізнала вона, що є в Едесі, в церкві поручників своїх, святих страстнотерпців Христових Гурія, Самона та Авіва. Наповнилася ж невимовної радості й веселощів і, обійнявши любо мученичого ковчега, воздала зі слізьми подяку Богові і святим його за таку учинену їй милість, а в подяці своїй таке сказала: "А Бог наш на небі і на землі усе, що хотів, сотворив". Благословен Ти, Господи, спасаєш-бо тих, що уповають на Тебе. "Буває ввечері плач, а радість на ранок". Коли це й багато іншого із радісними слізьми казала, почув пресвітер слова її і плач та й приступив до неї, запитуючи: "Хто ти є і через віщо плачеш?" Вона ж, розтуливши вуста свої, почала розповідати йому все докладно, як віддана була матір'ю готянинові при гробі святих, і що постраждала від клятвопереступника того, і як учора зачинена була у гробі, і як, коли молилася, з'явилися до неї святі мученики і за одну годину перенесли її із Готської країни в цю їхню церкву. Пресвітер, її вислухавши, жахнувся, дивуючись великій Божій силі, одначе ще не хотів цілком йняти віри мовленому й запитав її: "Хто є мати твоя?" — а довідавшись, що Софія-вдова є її матір'ю, післав відтак по матір, закликаючи її, щоб прийшла до церкви. Мати ж, нічого не відаючи, прийшла швидко і, уздрівши дочку свою, яка стояла при чесному ковчезі святих мучеників, в лихе рубище одягнену, жахнулася від несподіваного видовища і, побігши, обійняла її, кинувшись на шию, і плакала. Плакала ж і Євфимія, і не могли обоє й слова мовити від плачу. Тоді, нешвидко втоливши слізне ридання, запитала мати: "Як тут опинилася, дочко моя солодка, і чому одягнена в таке лихе рубище?" Вона ж, почавши, оповіла їй усе докладно: що постраждала в чужій землі від лукавого чоловіка, і що вчора була зачинена в гробі, і преславно врятована та й перенесена явленими їй святими мучениками Гурієм, Самоном та Авівом. Мати, те слухаючи, розтавала серцем од жалості, і всі, що там трапилися, слухали повідане слово, і дивувалися вельми, й прославляли всемогутню Божу силу та милість. Упала ж мати перед ковчегом святих мучеників, великим голосом посилаючи подяку Богові та святим Його, і пробула цілий день той у церкві, молячись і дякуючи Богові і ковчега святих мучеників любо й щиро обіймаючи та цілуючи.

Назавтра пройшла чутка про те чудо по цілому місту, і зібрались у дім удовиці родичі та сусіди і з жахом дивувалися оповідям юнки Євфимії, і від усіх хвалене було ім'я Господнє, і поміч святих мучеників величалася і прославлялася. Жила Софія решту днів своїх із дочкою боговгідно, розповідаючи всім про милостиво явлену їм силу Божу, як це трапилося.

Казала-бо Євфимія: "Правиця Господня учинила силу" , правиця Господня від готів в Едес перенесла мене, "не помру, але житиму і буду звіщати про чини Господні" .

Учинив же Господь відомсту клятвопереступному тому готянинові у такий спосіб.

Через декілька літ нечестивий той народ, котрий і раніше греків воював, з'єднавшись із персами, знову піднявся на Грецьку землю і намагався взяти Едеське місто. Через те знову від царів грецьких послано було до Едесу грецьке воїнство, щоб захистити місто. Прийшов із тим воїнством і вищезгаданий готянин, котрий лукавством та лестощами взяв у Софії дочку Євфимію. Нічого не відаючи про здійснене чудо, а гадаючи, що Євфимія померла, зачинена у гробі із мертвою жінкою його, прийшов не соромлячись у дім Софії як до своєї тещі. Вона ж, його прихід побачивши, сховала Євфимію до внутрішнього покою. Прийняла ж його в дім як зятя свого, ніби радіючи на прихід його. Також зібрала родичів своїх та сусідів і почала перед ними запитувати готянина, кажучи: "Як з Богом звідсіля мандрував, і як малась у дорозі дочка моя, вагітна бувши, і як народила? Я багато тужила за нею, адже була вагітна, тож боялася, щоб не трапилось їй у дорозі чогось лихого". Він же відповів: "Бог своїми молитвами посприяв нам у дорозі пройти її безпечально, і здорова є дочка твоя, народила хлопчика і багато цілунків передала мною. І коли б не трапилася нагальна ця потреба, на яку нам вельми швидко іти було повелено, то й дочка б твоя прийшла зі мною і з дитиною до тебе, щоб утішилася ти. Одначе зручнішого часу прийде". Софія ж, слова ті чуючи, розпалилася праведним гнівом на брехливі слова лихої тієї людини і заволала вельми міцно, розриваючи ризи свої й кажучи: "Лестивче, лукавче та вбійнику, де подів ти дочку мою?" І, це сказавши, вивела із внутрішнього покою Євфимію, поставила її перед убивцею та й сказала: "Чи знаєш цю юнку? Хто це є, чи знаєш? Де зачинив її, клятвопереступниче, і як смерті віддав її беззаконно?" Він же, ці слова почувши і Євфимію побачивши, затрепетав і став безголосий, і не міг на те розтулити вуст своїх і жодного слова сказати, але став мерцеві подібний. Родичі й сусіди, які прийшли були, схопили його і зачинили у кліті із великою твердістю і, сидячи при дверях, стерегли. Мати ж із дочкою закликали писця, записали все, що трапилося їм, нічого не полишаючи ненаписаного із правдивого того чуда, й пішли до блаженного Євлогія, єпископа того міста, віддали йому із молінням те писання, звіщаючи про прихід ворожого та лукавого свого зятя. Єпископ же писання прочитав, тоді взяв свій клир і пішов до воєводи, котрий

1 ... 86 87 88 ... 169
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Житія Святих - Листопад, Данило Туптало», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Житія Святих - Листопад, Данило Туптало"