Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Таврований 📚 - Українською

Читати книгу - "Таврований"

256
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Таврований" автора Нік Ремені. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 88 89 90 ... 132
Перейти на сторінку:

— Яків Ілліч, Сиромолотний. Скільки можна повторювати.

— Представник штабу. Вчора побив мене. Викинув у поле з тачанки. Я знепритомнів. Якщо б мороз був міцніше, сьогодні б вже поминали.

Їздовий пустив сльозу. Щоб не бачив комісар, відвернувся від нього. Витирав сльози.

— За що?

— Він сказав, що ви ворог народу. Вас треба прибрати зовсім.

Останнім часом Сиромолотний втратив контроль над собою. Вони з Ковпаком все більше засиджувалися за столом, приймаючи для апетиту первак або спирт, які постачав керівництву Павловський. Іноді перебирали, що призводило до «подвигів», не красило командирів.

Семен Васильович намагався зупинити Сиромолотного і Ковпака. Але з Дідом, який «заклав», розмовляти було абсолютно неможливо. Якщо тверезим він часто поводився грубо і безцеремонно, то в стані сп’яніння звірів. У такі моменти йому краще було не попадатися під руку.

Комісар намагався відвести командира і представника штабу в хату, де вони квартирували, вкласти спати. Але це далеко не завжди вдавалося. Недавно Сиромолотний в їдальні, в присутності Павловського, кучера, кухарів обрушився на помічника начальника штабу Васю Войцеховича.

Вася, знаючи круту вдачу представника штабу, намагався відбутися відмовками. Той поніс на нього добірним матом. Вася кинув їжу і поспішив втекти з їдальні.

— Від мене не втечеш, — кричав услід йому Іван Костянтинович. — Я з тебе нагороди позриваю.

У той час Войцехович був нагороджений однією медаллю.

Він прибіг до штабу і довго не міг заспокоїтися. Розповів Базимі, як ні за що отримав наганяй від Сиромолотного.

Начальник штабу поставив до відома про те, що трапилося, командира і комісара, намагався сам виховувати Івана Костянтиновича. Але той і його послав подалі.

Іван Костянтинович встиг посваритися і з Вершигорою. Помічник командира з розвідки в кишеню за словом не поліз. Він відразу відбрив представника УШПР. Після цього той намагався обходити Петра Петровича стороною.

А недавно Сиромолотний п’яний ішов вулицею села, де стояло з’єднання, ображав всіх підряд. Він голосно лаявся матом, кричав. Руднєву насилу вдалося залагодити конфлікти. І ось зараз ще одна новина.

— Це ж треба. Прикладом по голові. Неможливо доторкнутися.

— Яків Ілліч, повторіть, що він сказав.

— Він сказав: «Яків, що ви терпите цю наволоч, комісара Руднєва. Це ворог народу, його треба прибрати».

— Далі?

— Я з ним не погодився. Сказав, що Семена Васильовича все з’єднання знає. Тисячі людей. І ніхто поганого слова про нього не скаже. Який він ворог народу?! Після цього він побив мене прикладом і викинув з тачанки.

Руднєв відклав поїздку.

— Відпочинь, Яків Ілліч! Піду розбиратися.

З’єднання рухалося в район Житомирської та Київської областей. Кілька днів відпочивало після швидких і ризикованих переходів. Він знайшов Ковпака в одному з дворів, де той розмовляв з бійцями. Він повчав їх у своєму звичному дусі.

Коли розмова закінчилася, командир вийшов з двору. Поли довгого кожуха були розстебнуті. Виднілися золота Зірка і орден Леніна на гімнастерці.

— Шо в тебе, Семен? — Запитав Ковпак.

Комісар не стримав себе.

— Коли закінчиться ця вакханалія?! П’янки, дикі витівки.

— Шо ти єрепенишся?

— Тепер до мене черга дійшла. Уже мене закликає вбити.

— Перебрав Іван. По п’янці.

— Сидір! Цього терпіти більше не можна! Треба поставити його на місце.

— Заспокойся. Нічого страшного не сталося.

Ковпак вилаявся добірним матом і пішов далі.

Руднєв здогадався, що командир вже п’яний. Вчора вони з Сиромолотним перебрали і сьогодні, по всій видимості, вже полікувалися. Хотів його гукнути. Поговорити, як слід. Але не став. Зрозумів, що запізнився. Ковпак вже не зрозуміє.

Руднєв кинувся шукати Сиромолотного. Той стояв посередині вулиці. Розмовляв з бійцями. Семен Васильович відразу здогадався, що він напідпитку. І це представник штабу. У денний час! Видав тому по повній. Вів розмову по-чоловічому, хоча називав того на «ви». Комісар обізвав представника «дурнем». Вони знову міцно посварилися.

Звістка про сутичку Сиромолотного з їздовим Мазуренко, де фігурував комісар, швидко розлетілася по з’єднанню. Коли Семен Васильович зайшов до штабу, Базима попросив своїх заступників залишити їх наодинці.

— До мене заходять бійці і кажуть, що його самого треба прибрати, — сказав заклопотано Базима.

— Не збагну, що він від мене хоче? — Промовив задумливо Руднєв.

— Що там розуміти, — відповів йому начальник штабу. — Усім видно, що він заздрить тобі. Хоче, напевно, того ж, що і від Сабурова. Місце твоє зайняти.

— Що вони з Ковпаком робитимуть? Ні один, ні другий не розбираються в партизанській тактиці.

Григорій Якович додав:

— Він не може пробачити тобі, що своєю бойовою діяльністю ти спростував безглузді звинувачення, які тобі пред’явили в 1938–1939 роках.

Чоловіки вийшли на вулицю. Незважаючи на війну, люди продовжували жити своїми звичними турботами. То в одному, то в іншому кінці села лунало мукання корів, хором гавкали собаки. З труб вився сірий дим. Пах він дубом і хвоєю.

Їм зустрілися Радик і Жора Гроздовський. Вони вже знали чергову новину про скандального представника штабу.

— Тату, що ти терпиш цю свиню? — Випалив Радик.

— Усі мої знайомі кажуть, що треба прибрати цього негідника, — додав Жора.

Семен Васильович подивився на Базиму. Всім своїм виглядом начальник штабу показував, що згоден із словами молоді.

— До чого людину зілля доводить. Вип’є. І починає колобродити. Не надавайте п’яним розбіркам особливого значення, — промовив комісар.

— Його треба прибрати! — Повторив Жора. — Все одно він не заспокоїться. Прибере вас.

— Викиньте це

1 ... 88 89 90 ... 132
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Таврований», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Таврований"