Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Морок, у якому тону, Ксандер Демір 📚 - Українською

Читати книгу - "Морок, у якому тону, Ксандер Демір"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Морок, у якому тону" автора Ксандер Демір. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 8 9 10 ... 58
Перейти на сторінку:
7

Давид

 

Всю іншу частину дня, і весь наступний день, я провів на будмайданчику. Ми з командою знайшли декілька не поганих місць, саме для «Sevge». Я був вражений, як Даша змогла перетворити з того недопрацьованого будиночка в цей неперевершений ресторан, що вразив неймовірну кількість людей, які спеціально приїздять з інших міст, задля цієї атмосфери. Нічого лишнього в ньому не було. Жива музика, приємний декор, привітний персонал, і найголовніше смачна кухня, як для дітей, так і для дорослих. Дар’я справді велика молодець. На її плечі впало багато випробувань і вона з легкість їх подолала. Одне із причин, чому я її кохаю.

Під вечір, як і домовлялись, ми зустрілись усі за столиком одного із найкращих ресторанів Києва, а то і України – «Sevge». Коли я вперше почув його назву, я дуже здивувався, що вона була саме турецькою. Можливо це добрий знак?

-Привіт усім. – я підійшов до нашого столика і пожав руку Батуру. На щастя, а можливо і на жаль, але Костюка, чи як його там, не було з нами. Отже, можливо все ж таки Дар’я вільна?

-Привітик, Давид. – Яна піднялась і поцілувала мене у щоку. Як давно я її не бачив. Але вона ніби і не змінилась. Лише, чесно кажучи, материнство їй на користь.

Я повернувся до Даші і вона лише кивнула в знак вітання. Злиться все ще? Чи що?

-Що варто скуштувати в цьому ресторанчику? – сів на своє місце і відкрив меню, оглядаючи друзів. –Ваші поради? Я ж все ж таки вперше буду їсти тут.

-Ну, особливо для тебе, то варто скуштувати пасту. – розсміялась Яна.

-На превеликий жаль, але я перестав їсти пасту. – продовжував гортати листки.

-Як це? – несподівано запитала Даша. –Я завжди думала, що Давид і паста йдуть разом в одному рядку.

-Все міняється, лапуля. – награно посміхнувся дівчині.

-А що за прикол з пастою? – спитав Батур, косо подивляючись на нас.

-Колись в який би ми ресторан, чи кафе не зайшли, Давид завжди просто завжди брав пасту. – пояснила Яна.

-Так, у нього була ніби якась традиція: скуштувати в усіх закладах пасту і визначитись, де найкраща. – продовжила Малишева. Ці дівчата знають про мене занадто багато інформації.

-Таак, але з недавніх пір, я перестав цим займатись. Я знайшов найкращу пасту, яку б я коли-небудь коштував, але я став чорним гостем для цієї мрії. – глянув на брюнетку і натягнув посмішку.

-Тобто чорним гостем? – перепитав Батур.

-Заклад закрився і я перестав їсти пасту. – закрив меню і поклав навпроти себе. –Думаю, ми зібрались тут задля посиденьок, що в кого змінилось і так далі, а не за моїми поясненнями чому я не їм більше пасту.

З часом до нас підійшов офіціант і взяв замовлення. Кожен зробив різний вибір, я ж зупинився на простому салаті «Цезар», хоч і банально, але я його дуже любив. Після травми лікар сказав їсти більше зелені та вітамінів, тому потрібно дотримуватись дієти.

До наших страв також принесли пляшечку червоного напівсолодкого вина. А це добре для серця.

-Хороше вино п’ють з хорошими людьми. – промовила Даша і підняла свій бокал.

-Так… саме так. – посміхнувся від її слів і повторив рух. –Що у вас усіх сталось нового? Батур, Яна, коли ви встигли одружитись? І чому не покликали мене на весілля?

-Я кликав тебе на весілля, це ти вирішив не приїжджати. – заперечив Йилдиз. Так, точно. Згадав. Було діло. –Чому, до речі, не захотів приїхати?

-Я хотів, справді.. Але.. – перевів погляд на Малишеву, яка уважно стежила за моїми словами. –Але на жаль, моя реабілітація затягнулась на більше, ніж очікувалось. До того ж смерть дідуся неабияк завдала шкоди бабусі. Я повинен був залишатись поруч із нею і допомагати. – боляче згадувати той час. Реабілітація, похорони, зриви.. розлука з майже нареченою.. Все було не вчасно. А зараз пізно..

-Я не знала, що Ібрагім помер.. – майже одночасно сказали дівчата.

-Так, серце не витримало дії Рустама. І він покинув нас.. – я потягнувся за бокалом і випив небагато вина. –А як там ваша малеча? Айлін, здається, так?

-Так, Айлін Йилдиз. – на всі 32 посміхнувся Батур і немов розцвів. Для батька завжди особливу увагу несуть доньки. –Вона неймовірна, Давид. І я б дуже хотів, щоб ти став її хрещеним. Так, ми зупинились на тому, що вона саме обере собі віру. Але я б дуже хотів, що якщо що, ти завжди був поруч із нею. Ти приймеш мою пропозицію?

Я дійсно був шокований від слів Батура. Я, щоб став хрещеним для Айлін? Я навіть не бачив її. Тільки на фото..

-Я.. Я дійсно вдячний тобі за цю довіру. І я запевняю тобі, що не підведу тебе. – я посміхнувся і обійняв друга. За цей час ми справді потоваришували. І він став моєю опорою в той складний час. Завдяки йому, я знайшов гарних лікарів, які допомогли з реабілітацією. –Я щасливий, що навіть умовно, але все ж таки став батьком.

-Але ж.. –несподівано промовила Яна, дивлячись на Дашу.

-Щось не так? – оглянув дівчат.

-Яна думала Батур сказав тобі раніше. Але я також думала взяти тебе хрещеним для Саші! – скрізь зуби сказала Даша, несподівано доторкаючись до шиї.. вона бреше?. –Так, Яно?

-Так. Саме так.

-Чому тоді не взяла? – покосився на колишню.

-Не думаю, що це було б доречно! – посміхнулась і відвела погляд.

-Так, а я хрещена Сашки. – щиро посміхнулась Яна, згадуючи про малого.

-Ого! – мало не відрив рота. –Це круто!

Невдовзі принесли наші страви, але ми ще більше захопились розмовою, і до їжі не було діла. Друзі розповіли про їхнє життя, що відбулось у них нового, як вони їздили в гори, на море, як святкували дня народження дітей і все інше. Даша не часто говорила, але як могла підтримувала розмову, часом посміхаючись.

-Коли народився Сашка, Яна завжди була поруч, за що я їй дуже вдячна. – промовила тост Малишева і відвела очі.

-Але ж, де був твій чоловік в той час? Сергій? – запитав я, дивлячись пильно в очі коханої. Мені здається, чи вони щось приховують від мене..

-Даша теж була поруч зі мною, коли я дізналась про першу вагітність. – перебила Яна нервово посміхаючись.

-Зачекай.. – підняв брови. –Ти вагітна знову?

-А ти думаєш чому я п’ю вишневий сік, поки ви тут дороге вино розпиваєте? – розсміялись Йилдизи. Здається в цьому приміщенні, тільки я ніколи не пізнав батьківство. І не мав свою сім’ю…

-Це дуже круто. Я… - на мене ще більше нахлинули погані думки, про втрату всього, що в мене було і я розгубився. –Я.. я вітаю вас. Справді, ви молодці. – посміхнувся і взявся за плече. Знову  не вчасно заболіло.

-Щось сталось? – несподівано до мене доторкнулась Даша, дивлячись прямо в очі. Від її невеликого дотику по моєму тілу пройшовся жар. Навіть повітря більше не вистачало в цьому залі.

-Морок, у якому тону… - прошепотів не припиняючи наш зоровий контакт. Я знову закохуюсь? Який раз вже?

-Все добре? Йилмаз, знову потрібна допомога? – запитав Батур, перебиваючи нашу паузу. Даша різко прибрала руку і сіла, як сиділа. Я ж стряхнув руку і піднявся.

-Я бачив у вас там фортепіано стоїть. Я спробую? - у відповідь, Малишева лиш кивнула. Раніше допомагало, надіюсь зараз також піде на користь.

Я пройшов по залу та сів за фортепіано знову легенько страхуючи руку. Раніше лікарі радили розминати м’язи саме за цим інструментом. Тому ще одне правило під час реабілітації – навчитись грати на піаніно. Що я швидко освоїв.

Я закрив очі і прийнявся грати мелодію, що завчив вже на пам’ять. Skoryk – Melody. Саме в цій мелодії я знаходив спокій весь цей час. Але зараз, граючи її, на мене надходив лише сум та паніка. Минуло шість років, а в мене майже нічого не змінилось. Я втратив своє кохання, не зміг за нього поборотись нормально, бо на час став інвалідом. Та і вона не схотіла бачити поруч із собою, такого як я. Це приносило б їй лише біль, що вона і сказала мені, перед ти як піти. А найжахливіше було те, що вона назвала свого сина, від іншого чоловіка – Олександр. Ім’ям, яким я хотів назвати свою дитину. Ні, я не звинувачую її в цьому, це повністю її право.., але це робило мені боляче. Боляче, що все це втратив.

Я дограв мелодію і одразу ж вийшов з ресторану на вулицю. Рука так і не минула, хоч трохи стало краще. Я дістав забуту вже пачку сигарок, які давно не палив, проте сьогодні було неабияке бажання..

Вдих, видих і мені стало краще.

-У тебе все гаразд, Давид? – тихо промовила Даша. Як я не помітив, що вона вже довгий час стоїть за мною?

-Так.. так зі мною все добре.. – так само тихо відповів я і викинув сигарку.

-Я не знала, що ти вмієш грати…

-Для руки корисно. Тому навчився. – закрив очі. Знову погані думки.

-Що з тобою? Що з рукою? – знову легенько доторкнулась до мене і швидко прибрала руку.

-Все гаразд.. – натягнув посмішку. –Знаєш, я справді радий, що ти обрала вірний шлях.

-Ти про що?

-Що знайшла гарного, здорового чоловіка, а не залишилась з таким… - знов взявся за руку. Що ж з нею сьогодні? – З таким, як я. Ти вірно сказала мені, перед тим як піти.

-Давид, я зовсім не розумію про що ти. – її очі забігали, і вона всіляко ховала погляд.

-Ходімо, нас вже чекають. – я лагідно доторкнувся до її талії, пропускаючи в ресторан. Від такого маленького, короткочасного дотику до неї, на мене знову нахлинули спогади, але я швидко викинув їх з голови. Не може ж так вічно продовжуватись.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 8 9 10 ... 58
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Морок, у якому тону, Ксандер Демір», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Морок, у якому тону, Ксандер Демір"