Читати книгу - "Українці в ірландському Корку: становлення громади, Леонід Добрянський"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Сьогодні УГКЦ веде служби у кількох містах Ірландії: Дубліні, Лімеріку, Вотерворді і Корку.
Про першого священника-українця в Корку розповіла Людмила Висоцька. “Отець Іреней був направлений в Корк з Великої Британії. Його призначили як священника у місцеву католицьку церкву. Коли йому стало відомо, що у Корку є українська діаспора, то він доклав необхідних зусиль і отримав дозвіл вести службу українською мовою і саме для українців. Перша служба відбулася в серпні 2020 року, на яку зібралися близько 15 людей. Першими помічниками йому в цій справі були Володимир і Надія. Після кожної служби ми залишалися, знайомилися ближче, складали плани. Але ковід змінив усе. Отець був змушений повернутися спочатку до Риму, а потім знову до Лондона.”
Володимир Котик зазначив, що о.Іреней був українцем, народженим в Аргентині, католиком і ченцем.
Так закінчилась перша спроба мати українську церкву в Корку.
Наступним греко-католицьким священиком, який з’явився у Корку, став отець Роман. Після початку повномасштабної війни о.Роман, який до цього вів служіння на Львівщині, приїжджає у квітні 2022 року разом із сімʼєю у Фермой. Згідно з домовленістю між керівництвом УГКЦ і Католицькою церквою Ірландії, йому було надано житло в монастирських приміщеннях храму Святого Патріка у Фермої. З того часу він щонеділі править літургії у каплиці того самого храму для українських біженців і діаспорян.
Українці в Корку радісно сприйняли звістку про те, що український священик знову з’явився в Корк-каунті. У травні 2022 року він знайомиться, (завдяки Ірині і Володимиру Котикам з Мітчелзтауну), із українськими активістами Корку. Від того часу почалась підготовча робота. Аня Кушнір, зібрала кілька десятків підписів, необхідних для створення у Корку греко-католицької церковної громади, і відповідного листа було спрямовано до Львівського Єпископату УГКЦ. Тоді ж була проведена робота, щоби вибрати храм зі зручним місцем розташування. Там мав бути достатньо великий і безкоштовний майданчик для паркування автомобілів і обладнані приміщення для зустрічей і чаювань прихожан, як це тут заведено, після служби у храмі. Найкращим у цьому відношенні, як з’ясувалося, був той самий храм Frankfield Incornation Church, де перед цим правив службу о.Іреней.
Важливою подією стала зустріч в Корку 14.12 22 року трьох осіб. Місцем проведення зустрічі став собор Святого Августина Ірландської римо-католицької церкви, розташований на Washington street. На цій зустрічі Світлана Захарова представила єпископу Фінтону Говіну (Finton Gavin) українського священика о.Романа. Результатом цієї зустрічі стала можливість проводити щотижневі служіння української церкви у зазначеному храмі Frankfield Incornation Church католицької церкви Ірландії.
Відтоді щонеділі, починаючи з Різдва 24.12.22 року, о.Роман править службу у Корку. Діючим священником цієї церкви є отець Рей (Ray Riordan), який всіляко допомагає і сприяє українській громаді. Місцева церковна газета висвітлює поточні події не тільки ірландської, але і української спільноти цього храму.
Служба у храмі супроводжується співом прекрасного українського церковного хору. Він керується паном Тарасом і складається з українських прихожанок.
Українська церковна громада УГКЦ в Корку. 3.09.23. Frankfield Incornation Church. Фото Ю.Таранової. Зліва направо. Священик о.Роман, диякон Тарас, церковний хор: Галина, Вікторія, Діана, Наташа, Оксана (в хустці), Галина, Оксана (з червоною вишивкою), Мирослава, Лариса.
Треба також ще окремо зазначити, що о.Роман двічі на місяць проводить службу у одному з храмів приморського містечка Йол для місцевих українців. Вони зосереджено живуть переважно в готельному комплексі Quality Hotel в кількості більше 600 людей.
Святкування церковною громадою УГКЦ Корку першого причастя. 3.09.23 рік. Frankfield Incornation Church. Фото Ю. Таранової.
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Українці в ірландському Корку: становлення громади, Леонід Добрянський», після закриття браузера.