Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Та, що пробуджує дар, Ірина Герасимова 📚 - Українською

Читати книгу - "Та, що пробуджує дар, Ірина Герасимова"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Та, що пробуджує дар" автора Ірина Герасимова. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 8 9 10 ... 78
Перейти на сторінку:

– Мушу визнати: те, як ти зробив це зі мною і як потім тікав, було свого роду... гм... талановито, – повідомив Ітмар.

Ромєк ніяк не відреагував на похвалу. Він досі погано уявляв, чого йому чекати від співрозмовника, тому продовжив розповідь:

– Поки я крав, усе було непогано. Іноді попадався, але ватажку якось вдавалося про мене домовитися – відпускали. А потім на мене чекало випробування. Я мусив вбити людину, щоб стати повноцінним членом банди. Я казав, що не хочу цього робити. Що не обов'язково кожному ставати вбивцею. У мене добре виходять крадіжки, тож використовуйте, будь ласка, цей мій талант. Але наш ватажок сказав, що інакше вони не зможуть мені повністю довіряти. Наша справа небезпечна, іноді треба і за себе постояти, і товариша врятувати. Я мушу бути готовим до будь-чого. До бійки, до вбивства…

Ітмар із сумнівом подивився на кволу статуру Ромєка:

– Вони з глузду з'їхали! Не дуже ти годишся. Для цього добре б мати кращу фізичну форму. 

– І я вважаю так само! Але мене тренували. Показували прийоми, як впоратися з суперником у разі спротиву. Також показували, куди бити ножем. Ну, де там серце чи як горлянку перерізати.

Було видно, що навіть розповідати про це Ромєку неприємно. 

– Потім мені дали гострого ножа. Вказали людину, яку треба вбити. Але я не зміг. Це ж не гаманець із поясу зрізати! Закляк від страху. Ані ноги, ані руки мене не слухалися. Ватажок розлютився, однак пробачив мені. Почав готувати знову. Сказав, що у мене буде ще лише одна спроба. Інші в банді почали зневажати та насміхатися наді мною. Там були такі, що майже в дитячому віці примудрилися розправитися зі своїми кривдниками. Мене дражнили боягузом. Напевне, так воно і є. Я випадково зустрівся поглядом із тим чоловіком, якого мусив вбити наступного разу і… знову нічого не вийшло. Я навіть не намагався. Прийшов до ватажка і сказав, що не буду цього робити. Просто не хочу лишати іншу людину життя. 

Мене вигнали з банди, я зостався сам. Виявилося, що так красти складніше. На ринку чи ярмарку хтось із нас відволікав майбутню жертву, створюючи натовп, штовхаючи, як я тебе, чи привертаючи увагу до чогось – наприклад, несправжньої бійки чи погоні. Були такі, що особливим свистом попереджали про наближення міської варти. Але тепер доводилося працювати самому. Кілька разів мене ледь не схопили. Я мусив тікати з міста. Ми свого часу часто переїжджали. У маленьких містечках ніколи надовго не затримувалися, бо скоро ставали відомими, кожного могли впіймати, запроторити у в'язницю. Але в нас були фургони, на яких ми подорожували, а мені довелося йти пішки чи витрачати останні викрадені гроші, щоб хто-небудь підвіз. 

Хочеться потрапити до якогось великого міста, але ніяк не доберуся. В одному селі на ярмарку я невдало поліз до кишені, це помітили. Здійнявся галас, довелося тікати. Я заблукав у лісі, кілька діб не міг вибратися. Думав, помру там, однак все-таки вийшов на дорогу, згодом опинився тут. Не пам'ятаю, коли їв востаннє. Я тобі дуже-дуже вдячний.

Ітмар дивився похмуро:

– Ти скоро зголоднієш знову, і що далі? Не пробував найнятися на роботу, чесно заробляти гроші?

– Де її знайдеш, ту роботу! 

– Будь-де. Зараз літо, робітники завжди потрібні.  Ти ходів по селах, міг би спитати. 

– Не вмію я нічого. Та й робітник із мене… 

– Було б бажання. Невже краще нишпорити по кишенях?

– Працювати – то довго та важко. А так – одна мить, і маєш гроші. 

– Якщо розумієш, що вони нелегко даються, то як можеш красти?

– Я над цим не замислююся. Просто забираю, і все.

– От якби сам спробував попрацювати, заробити, тоді міг би усвідомити, що відчуває людина, яку обікрали.

Ромєк сидів, похнюпившись. 

– Гаразд, – ніби поставив крапку Ітмар. – Я не той, хто має право тебе судити.

– Чому ти так сказав? – не зрозумів Ромєк, злякавшись, що той зараз здасть його вартовим.

– Бо я найманець. Заробляю на життя тим, що вбиваю людей. 

Хлопець подивився на Ітмара приголомшено, з деякою долею відрази чи навіть страху. Той вирішив уточнити:

– Ну, не такий, який серед ночі підкрадається до жертви, щоб встромити ножа в спину чи підсипає отруту в їжу. Я наймався за контрактом у військо, брав участь у чужих війнах, сенсу яких досі не розумію. 

– А, ну це – трохи інше. Багато хто так робить, – майже з полегшенням сказав Ромєк. 

– Можливо, виглядає благородніше. Але за суттю те саме. Особливо з твоєї точки зору. Бо що роблять на війні, як не вбивають? За цю службу я і отримував платню. Але я більше не хочу цим займатися. Строк контракту завершився, я вільний. Шукаю собі інше заняття. Накопичив грошей, можливо, вкладу в якусь справу. До речі, ти зірвав великий куш. Поцупив у мене все, що було. За роки сумлінної служби.

Ромєк збентежився, сказав: 

– Вибач. – Але потім додав: – Не можна тримати всі гроші в одному місці!

– Повчи мене ще тут, – погрозив йому пальцем Ітмар. – Хоча, насправді, буде мені наука. 

– Я тебе також раніше помітив, з таким тугим гаманцем, – зізнався Ромєк. – Тільки не знав, як до тебе підступитися, поки ти сидів у тій корчмі. Я досі не розумію, чому ти мені пробачив. Адже ти пробачив, так?

1 ... 8 9 10 ... 78
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Та, що пробуджує дар, Ірина Герасимова», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Та, що пробуджує дар, Ірина Герасимова"