Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Тіньовий слідчий, Юрій Михайлович Дмитренко 📚 - Українською

Читати книгу - "Тіньовий слідчий, Юрій Михайлович Дмитренко"

462
0
18.07.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Тіньовий слідчий" автора Юрій Михайлович Дмитренко. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 8 9 10 ... 13
Перейти на сторінку:
могло бути й мови! Мабуть, це було написано на моєму обличчі, бо «рибалка», сівши за кермо, запитав:

— Куди їхати?

— Працюємо за запасним варіантом.

…Тиждень я відсиджувався у заміському будинку одного з невеличких містечок на самому кордоні. Читав газети, слухав радіо, дивився телевізор. Тобто займався звичайною справою контррозвідника — чекав. Свій план я відправив через «рибалку» в Центр, звідки повинні були дати згоду на другий етап операції.

Спочатку по радіо, а потім і в газетах повідомили про мою трагічну загибель від рук екстремістів. Загибель несподівану і безглузду. Я пом’янув двійника. Який був хлопець! Сім років ми з ним успішно працювали. І от треба ж.

Почув по радіо і те, що давно хотів почути: заарештований агент іноземної розвідки Ден Брейл за спробу порушити недоторканість приватної власності, його вислали з країни.

У ранкових газетах було багато портретів Дена, інтерв’ю з директором коледжу, в якому він викривав «венесуельского» журналіста у порушенні законів гостинності країни і розповідав дещо про його візит на острів. Друкувалися фото залишеного мною на острові альпіністського спорядження, уламки дельтаплана, фото членського квитка аероклубу.

Оперативно спрацювали, подумав я про поліцію, розглядаючи добре знайомі мені предмети і документи.

…Через кілька днів я був уже в Парижі, лежав на м’якому дивані в номері готелю «Континенталь» і намагався розкласти все по поличках.

Отже, що мені відомо зараз? Те, що головна дійова особа в нашій історії — Браун. Прізвище, мабуть, вигадане. Та нічого, незабаром я все ж дещо знатиму про нього. Запит дано, і зараз сотні людей працюють над інформацією для мене.

Коледж, як ми й передбачали, виявився з секретом і справді готує геніїв. Незрозуміло, правда, яким чином. Та відомо, що в системі навчання є таємниці. Може, використовується якесь невідоме наукове відкриття? Вигода Брауна — половина досить високих прибутків коледжу. Запитання перше: чому сам Браун не став генієм і не робить відкриттів у різних галузях науки? Отже, для цього підходить не кожний. Цікаво, чи вийшло б щось із мене? Значить, насамперед треба з’ясувати критерії відбору для дослідів Брауна. Адже до нього в лабораторію потрапляють далеко не всі студенти. У принципах відбору може таїтися розгадка.

В архіві коледжу вдалося виявити список, на який я покладав певні надії. Три прізвища з нього я вже зустрічав як авторів чудових відкриттів. Тепер над списками працюють спеціалісти, пошуковці. Незабаром матиму орієнтири.

Для чого Браун зі своїми людьми виїжджав у відрядження? Пригадалася карта його поїздок, також із архіву. Вона, звичайно ж, була зашифрована, і вчора я одержав від наших дешифрувальників її розсекречену копію. Довго розглядав її. І недаремно. Здається, вдалося простежити певну закономірність. Якщо я правий…

До речі, не думайте, що в Париж мене привабили вродливі парижанки. Цього разу в місто вічної весни і кохання мене привело інше. Тут працювала група Брауна.

Так проінформували мене хлопці з «Європолу», звичайно ж, через підставних осіб, бо мені входити в контакт з подібними організаціями категорично забороняється. До мене підключили кількох співробітників Бюро соціального захисту Франції. Ці хлопці працювати вміють. Але, на жаль, з’ясувати вдалося тільки те, що Браун майже легально спілкується у наукових колах, не приховуючи того, що він помічник директора коледжу в Сумраїті.

Та наша екскурсія на острів, попри невдачі з відеотехнікою, була з точки зору репортерів досить успішною, і з’явилося безліч публікацій про «Коледж геніїв». Браун змушений був провести невеличку прес-конференцію для журналістів столиці Франції. Він провів її чудово. Чи треба говорити про те, що я також був на ній. І Браун мені сподобався. Зовні досить привабливий для своїх шістдесяти років, жодної сивої волосини. Кілька зморщок біля очей на бронзовому обличчі впевненого в собі чоловіка. Твердий погляд зеленкуватих очей, круті щелепи і пряме підборіддя. Типовий німець з хорошої заможної родини.

Почали надходити замовлені мною матеріали. Вчений-електронник, батько дев’ятнадцятої родини ЕОМ, так званих комп’ютерів-інтелектуалів, автор численних комп’ютерних ігор для дорослих. Він і в Париж привіз кілька своїх новинок, які демонстрував на конференції. Власне, реклама виробів коледжського заводу електронних ігор і була офіційною метою його відрядження.

Я побував на всіх атракціонах, які влаштовував Браун. Нічого підозрілого. Всі атракціони — виключно для дорослих. Але проводилися, як правило, в містах, де є наукові центри, а то і в академмістечках. Це мене насторожило. Адже якщо Браун переслідує комерційні цілі, то значно вигідніше зайнятися іграми для дітей.

На всяк випадок я відзняв на відеоплівку всіх помічників Брауна і його самого, відіславши відеострічки в Центр. І недаремно.

В одному з асистентів Брауна впізнали частого гостя професора Сивка. Виходить, зв’язок між коледжем і справою Сивка можливий… Отже, Браун і технологія викрадення розробок учених… Версія у мене вже була. Треба тільки перевірити її.

Звичайно ж, взяти Брауна мені буде нелегко. Тут не вийде все так просто, як у випадку з Отто Гредтом. Звідки ж мені було знати тоді, що директор коледжу виявився зовсім не таким простим, як намагався виглядати. Це я зрозумів трохи згодом, коли одержав із Центру останні дані, що дозволили взятися за другу частину операції, а ввечері почув по телебаченню про трагічну загибель Брауна.

Тоді в мене мурашки поповзли по шкірі. І я зрозумів: Отто Гредт обвів мене навколо пальця мов хлопчака.

Де я помилився? Радари? Ні. Моя поява у кабінеті була для Гредта несподіванкою. То де ж? Коли він мене обдурив з ключами до дверей лабораторії? Певно… Але ж я справді не міг її відчинити, навіть застосовуючи найновіші засоби! Отже, раніше… Де? В кабінеті? Так, спокійно, пригадую все до найдрібніших деталей.

Мене щось відволікло першої хвилини, коли я з’явився в кабінеті. Що? Ага, спалахнула зелена лампочка на пульті біля письмового столу директора! Потім вона згасла. І я про неї забув. Чи здалося? Та ні ж, таки був спалах! Але чому ж тоді там, після стрибка в кабінет, я не звернув на неї уваги? Адже ж повинен був! Першою моєю командою було: «Стояти! Ніяких сигналів не подавати!» Гіпнотична команда. Саме в момент її подачі я помітив спалах. Але потім мене захопив Гредт. Він, побачивши

1 ... 8 9 10 ... 13
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Тіньовий слідчий, Юрій Михайлович Дмитренко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Тіньовий слідчий, Юрій Михайлович Дмитренко"