Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Тіньовий слідчий, Юрій Михайлович Дмитренко 📚 - Українською

Читати книгу - "Тіньовий слідчий, Юрій Михайлович Дмитренко"

462
0
18.07.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Тіньовий слідчий" автора Юрій Михайлович Дмитренко. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 9 10 11 ... 13
Перейти на сторінку:
мене, підхопився з крісла. І стояв. Так, стояв під моїм навіюванням. У правій руці кулькова ручка. Ліва — трохи зігнута. Я й зараз пам’ятаю його позу. Світлий костюм, синя сорочка без краватки. На великому носі — окуляри із світлою масивною оправою… Окуляри… Окуляри… Більше нічого не запам’яталося. Вираз обличчя — здивований, стривожений. Потім — спокійний, так повинно бути під час гіпносеансу. Потім він відповідав на мої запитання… Досить чітко, без найменшої затримки з відповіддю… Брехав? Певно… Насамперед про Брауна. А що, коли і лабораторія, і загадкові досліди — брехня? А я, як останній дурень, вуха розвісив. Вірив у свою гіпнотичну силу. Що ж трапилось?

Встиг увімкнути захисне поле? Тоді мій гіпноз на нього ніяк не подіяв. Якщо припустити, що Гредт прикидався, тоді він міг зумисне спрямувати мене неправильним шляхом, а коли зрозумів, що я повірив — віддав мені Брауна. Тільки мертвим. Хвацько… Але архів? Документи ж справжні? Чи також обман?

Беру до роботи версію: директор коледжу не піддався гіпнозу, а просто грав зі мною. Але Деном Брейлом він мене все ж таки вважав. Саме це мене й збило.

…Брауна ліквідували грубо й примітивно. Того, хто стріляв, «Європол» виявив приблизно через годину, в автомобілі на околиці міста. З кулею в серці й пістолетом, з якого було вбито Брауна, в кишені.

Уже наступного дня я переглянув усі матеріали в справі, які мав «Європол». Начальник його паризького відділення Сімон Жескар — сорокарічний красень-брюнет, за яким упадала, напевне, не одна вродлива парижанка, тільки хвилину вивчав одержаний з управління «Європолу» телекс. Його блакитні очі світилися доброзичливістю, у погляді читалося запитання: «Чи не допоможеш ти і нам, хлопче?» Цього я обіцяти не міг. Пообіцяти, власне, я міг, а от зробити — хтозна. Єдиною метою моїх вимушених відвідин штаб-квартири «Європолу» був намір потрапити до групи, яку Жескар, видно з усього, збирався послати на острів для розслідування справи Брауна.

На острів, за домовленістю із португальським відділенням «Європолу», Жескар послав інспектора Руше і його помічника Жана Готьє, тобто мене. Правда, я зробив усе або майже все, щоб змінити свій вигляд до невпізнання. З брюнета став блондином, «подорослішав» років на десять, завів коротенькі з сивиною вуса. Щоб Гредт не впізнав мене по голосу, застосував нашу новинку, так звану голосову пластинку, котра змінювала тембр голосу. Коли я з’явився на очі Жескару, його широке відкрите обличчя розквітло посмішкою:

— Чудово, Жане. Клянуся богом, я б і сам нізащо тебе не впізнав. Чим ще можу допомогти?

— Мабуть, тільки тим, щоб не бовкати про мене зайвого.

— Але ж Руше повинен знати про тебе? — не дуже впевнено запитав Жескар.

— Для чого? — здивувався я. — Для нього я стажер.

Жескар викликав Руше, представив мене і пояснив завдання. Інспектор, кинувши кілька поглядів у мій бік, мовчки кивнув. Як і належить стажерові з провінції, я виглядав повним дурнем і віддано дивився в очі своєму тимчасовому начальству.

Інспектор Руше мені сподобався. Насамперед тим, що був мовчазним. Мовчуни справді люди надійні. Імпонувала і зовнішність Руше — високий, широкоплечий, одразу видно — спортсмен.

— Руше, — повчав Жескар, — хай стажер працює самостійно або майже самостійно. Не тисніть на нього, але й не дайте спіткнутися. Не в’яжіть у дрібницях, інакше він нічому не навчиться.

Руше знову мовчки кивнув, і я засумнівався, чи вміє він взагалі говорити? З часу появи його в кабінеті минуло хвилин двадцять, а він і рота не розтулив.

Увійшов сержант, прищуватий хлопець, від якого пахло якимось одеколоном.

— Турболіт готовий!

— Що ж, вирушайте! — дозволив Жескар.

І ми вилетіли на Сумраїт, де двічі я намагався викрити таємницю «Коледжу геніїв».

Приземлилися, якщо можна так сказати, на даху. Виявляється, тут обладнана досить пристойна повітряна пристань для турбовертольотів, є майданчик для мотодельтапланів. Знати б це раніше.

Зустрічав нас один з викладачів. З чорною пов’язкою на руці. У коледжі всі носили траур. У холі на видному місці ми побачили портрет вбитого з чорним бантом. Біля нього несли траурну вахту два студенти.

Директор чекав на нас у кабінеті. Цього разу Гредт був сама люб’язність. Вийшовши із-за столу, він довго тиснув нам руки.

Я глянув на невеличкий пульт ліворуч від крісла. Так і є! Зелене око якогось індикатора то спалахувало, то згасало.

Руш назвав себе і відрекомендував свого помічника. Хвилину чорні демонічні очі Гредта обмацували мене, я скосив погляд на обідок однієї з моїх авторучок у нагрудній кишені Він змінював колір майже непомітно для стороннього погляду. Та для мене це був досить красномовний сигнал. Отже, я не помилився, директор володіє даром навіювання та гіпнозу. І мене осяяло! А що, коли зелений вогник на пульті — такий же, як і в мене, індикатор біоенергополя? Тоді багато стає зрозумілішим…

— Чим можу бути корисним «Європолу»? — почули ми скрипучий голос директора коледжу.

— Ми б хотіли оглянути житло Брауна, його лабораторію або кабінет і, якщо дозволите, останні роботи.

— Це ваше право. Зіхельсон вас проведе, — Гредт кивнув викладачеві, котрий зустрічав нас на турбольотному майданчику. — Якщо виникнуть проблеми, звертайтеся безпосередньо до мене. У нас всюди працюють відеофони. Пауль вам покаже…

— Кілька запитань, гер Гредте, — інспектор не поспішав залишити кабінет. — У Брауна є сім’я?

— Нікого.

— Кому відписані його заощадження?

— Половина — його кращому учневі Генрі Майгену, половина — коледжу. Майгена ви зустрінете в лабораторії Брауна, він тепер у ній працюватиме.

— Яка сума на рахунку Брауна?

— Не знаю. Духовна вступить у силу через рік.

— Які у вас особисто були стосунки з вашим компаньйоном?

— Нормальні, ділові. Ми були однодумцями. Школа — наша спільна ідея, точніше — справа. Про коледж мріяв ще мій батько…

— І все ж, як нам відомо, весь прибуток, усі перерахунки колишніх ваших учнів йдуть на рахунок коледжу, номер якого співпадає з вашим рахунком, а не в якійсь пропорції із рахунками компаньйона.

— Це не зовсім так. У кінці кожного року прибуток перерозподіляється. Вам покажуть документи. Не поспішайте, інспекторе, Браун мав право, як і я, виписувати чек на будь-яку суму.

1 ... 9 10 11 ... 13
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Тіньовий слідчий, Юрій Михайлович Дмитренко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Тіньовий слідчий, Юрій Михайлович Дмитренко"