Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Нам воно святе! Пісні січових стрільців 📚 - Українською

Читати книгу - "Нам воно святе! Пісні січових стрільців"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Нам воно святе! Пісні січових стрільців" автора Михайло М. Маслій. Жанр книги: 💛 Публіцистика / 💛 Поезія. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 93 94 95 ... 106
Перейти на сторінку:
Приспів. Ой, на горі на Маківці Там ся били січовії стрільці. Приспів. Там під львівським замком
Народна пісня Там, під Львівським замком, старий дуб стоїть. Там, під Львівським замком, старий дуб стоїть. А під тим дубочком січовик лежить. Там, під Львівським замком, старий дуб стоїть. А під тим дубочком січовик лежить. Він лежить не дише, він неначе спить. Золоті кучері вітер шелестить. А над ним старенька матінка стоїть. І до нього стиха слова говорить: «Сину ж ти, мій сину, дитино моя. Були б тя не вбили, якби не війна. Було вас у батька п’ятеро синів. Ти був наймолодший, сину мій Андрій. Як ти був маленьким, батько воював. Він за Україну голову поклав». А позаду неньки отаман стоїть. І до неї стиха слова говорить: «Hе плач, стара мати – син героєм став, Він за Україну голову поклав». Висока могила, хрест березовий. А на тому хресті тризуб золотий. Примітки
Олесь Бабій

Гей, волинськими шляхами. Подано за зб. В дорогу! Пластовий співаник. Молоде життя, Аугсбурґ, 1949.

Антін Баландюк

Гимн Коша. Подано за зб. Стрілецькі пісні. Пісенник. Упорядник І.Щербаков. – Київ, видавництво «Музична Україна». 1992. – 27 с.

Ой зацвила черемха. 1917–1920 р., м. Тухоля (тепер Битгоське воєв., Польща). Мелодію до вірша автор підібрав, перебуваючи у польському полоні. У нарисі про історію пісень Р.Купчинський зазначив, що вона була останньою піснею стрільців, на якій властиво й закінчилась стрілецька пісенна творчість. Однак, поширившись серед полонених українських вояків, ця пісня незабаром вкорінилась у Галичині і в позастрілецькому середовищі, покликавши до життя фольклоризовані варіанти.

Подано за зб. Стрілецькі пісні. Пісенник. Упорядник І.Щербаков. – Київ, видавництво «Музична Україна». 1992. – 61 с.

Василь Бобинський

Синя чічка.

1 ... 93 94 95 ... 106
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Нам воно святе! Пісні січових стрільців», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Нам воно святе! Пісні січових стрільців"