Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Ті, кого немає 📚 - Українською

Читати книгу - "Ті, кого немає"

275
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Ті, кого немає" автора Світлана Федорівна Клімова. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 93 94 95 ... 110
Перейти на сторінку:
досвідчений, у нього це не перша ходка. Твоє завдання – допомагати йому в усьому. В Одесі завернете до однієї людини, водій знає, і розплатитеся кредиткою – просто передасте карту з рук у руки. Звідти на Болград. Товар розфасований у пластик, по десять банок.

– А накладна? – запитав Валентин.

– Буде й накладна. На роздрібну мережу «Ліліт» – бачив такі магазини в місті?

Валентин кивнув.

– Назад через Одесу їхати не можна. Тому з Болграда – до твого рідного придністровського кордону і, не доїжджаючи, тираспольською трасою, через Кіровоград і Полтаву, навпростець на Харків. Сімсот п’ятдесят кеме… Тепер про зв’язок… – Стас підсунув телефон разом з паспортом до Валентина. – Мобільник порожній. У пам’яті всього один номер – мій. Заведений на тривожну кнопку, виклик з «одиниці». Після того як я тобі подзвоню або ти хоч раз набереш мій номер, не здумай телефонувати куди-небудь ще. Запам’ятай, це важливо… Тепер про гроші. Твоя частка, якщо доправиш усе як слід, – дві з половиною штуки. Зелених. Дрібні на дорожні витрати – у паспорті. Тільки фіксуй: коли щось піде косо – я тобі особисто яйця зубами відгризу.

Валентин хмикнув, одним ковтком допив остиглу каву й пішов збиратися.

Через п’ять хвилин вони спустилися в хол. Унизу було прохолодно. Валентин зіщулився, перекинув сумку з правої руки в ліву й ривком затяг до горла блискавку нової куртки. На майданчику біля під’їзду стояв мишачого кольору «фольксваґен-транспортер» з начорно затонованим склом пасажирського салону. Двигун працював, двері були навстіж, з кабіни стирчали ноги водія. Коли вони підійшли впритул, Міямото сказав:

– Вилазь, Бобе, знайомся з напарником!

Водій, що копався з викруткою під кермовим стовпчиком, випростався, зіскочив на землю й простягнув руку, обтерши її об штанину.

– Б-Борис, – сказав він, трохи заїкаючись.

– Юрій, – назвався Валентин, цілком оцінивши несподівану міцність рукостискання.

Водієві було за п’ятдесят. Невисокий, сухорлявий, сутулуватий, він мав вигляд звичайного ветерана-шоферюги, який нажив геморой за бубликом. Сухе рідкувате волосся недбало зачесане назад, швидкі блякло-блакитні очиці ховаються під вигорілими бровами. Голос сиплуватий, трохи заїкається.

– П-порядок… Залазь давай! – було сказано Валентинові.

Міямото кивнув. Валентин відкотив двері порожнього пасажирського салону, закинув туди торбу з комп’ютером і речами, а сам заліз на переднє сидіння поруч із водієм. Поки Борис про щось сперечався з господарем – беззлобно, втім, і явно не вперше, – він обережно відкрив бардачок. Там лежав, прикритий обгортками від шоколадних батончиків і скрученими дротами, італійський «Танфольйо» – травмат, але з найбільш забійних. Під ним – поліцейський ліхтар, водійське посвідчення й упаковка зопіклону. Валентин кинув короткий погляд у вікно: ті двоє ще чесали язиками. Відкрив упакування. Блістер на двадцять штук виявився початим. Він без вагань вичавив звідти ще три довгасті сині таблетки снодійного й квапливо сунув у кишеню штанів. Потім безгучно закрив бардачок і зручно влаштувався на сидінні.

Водій повернувся, здав назад і почав розвертатися. Міямото ще стояв біля дверей холу, проводжаючи машину поглядом. Руки його були закладені за спину, він злегка погойдувався з п’яток на носки.

За чверть години, проштовхнувшись через ранковий транспортний бардак у районі вокзалу, «фольксваґен» вискочив на київську трасу. Потім скинув швидкість і акуратно минув пост ДАІ. Коли місто залишилося позаду, Валентин зітхнув з полегшенням. Зараз він не думав про те, що було б, якби він залишився в Лепрозорії, і про те, наскільки великим є ризик. Треба просто використати сліпий шанс, поклавшись на чужу волю, яка випадково втягла його у свою орбіту. Тим більше що сам він цілком у змозі в будь-який момент прийняти власне рішення і розпорядитися своєю долею залежно від обставин.

Валентин поглянув на водія – той не відривав очей від дороги: замрячило, і бетонка вкрилася тонким шаром слизької, як моторне мастило, суміші куряви з вологою.

– Давно в цьому бізнесі, Борисе?

– Т-тебе щось конкретно цікавить? – майже не заїкаючись, але без особливої дружелюбності відгукнувся той.

– Та я вперше ж. Цікаво все-таки. І взагалі…

– Взагалі-то ти інструкції одержав. Решта тебе не к-колише. Менше знаєш, Юрчику, міцніше спиш. Твоє завдання – стежити за обстановкою, поки я вирішуватиму питання. Ну й там повантажити-розвантажити.

На цьому водій замовк і промовчав до самої Полтави, де вони повернули на Кременчук. У приймачі бурмотало «Авторадіо», небо прояснилось, і асфальт висох. За Полтавою, коли дорога обминула Нові Санжари, водій раптом загальмував і повернув ліворуч, на розмелений тракторами путівець, що тягся вздовж лісопосадки далеко в поля і зникав за пагорбами. Валентин поглянув з подивом. У відповідь водій, хмурячись, буркнув: «Д-діло є».

«Фольксваґен» проскакав по горбах метрів двісті й пірнув у зарості акацій. Борис вийшов, розминаючи затерплу спину, злазив у салон і витяг щось на подобу короткої дошки, обгорненої дрантям. Кинув на в’ялу траву, дістав з-під сидіння ящик з інструментами, вивалив звідти ключі, знайшов пару підхожих і, крекчучи, присів біля переднього бампера.

Валентин теж зіскочив на землю й виявив, що напарник квапливо знімає з машини передній номерний знак. Однією рукою продовжуючи орудувати ключем, Борис сунув йому другий і кивнув – мовляв, давай, згвинчуй задній. Поки Валентин колупався, водій розмотав дрантя, вийняв звідти пару нових номерів, поставив на місце передній, а потім обійшов машину і, відтіснивши Валентина, за дві секунди закінчив операцію. Нові номери були одеські, обласні. Зняті Борис запакував і відніс у кущі.

Незабаром вони знову були на трасі. Хвилин за сорок минули Кременчук, проскочили довгий міст через похмурий, скуйовджений вітром Дніпро, а ще через півсотні кілометрів, біля в’їзду в Олександрію, спинилися заправитися.

Поки напарник ходив розраховуватися, Валентин роззирнувся. Заправка була лайнова. Біля краю асфальтованого майданчика стирчав іржавий бензовоз. Пластик з козирка над колонками був відірваний і мотався на вітрі. Удалині виднів похилий шалман з вивіскою «Шашлична», до того брудний, що не те що їсти – увійти було моторошно. На узбіччі траси височіла бетонна трикутна консоль із написом «Олександрія».

Поки тяглися вдвох через залитий потрісканим бетоном майданчик до шалману-шашличної, поки заходили в погано освітлений, просмерділий мангалом і прілою цибулею зальчик із двома хиткими пластиковими столиками й сідали, Валентин остаточно вирішив.

В Одесі треба звалювати.

10

Їхала Августа цілком стерпно, якщо не зважати на настирливі і загалом безглузді думки про дочку.

Напередодні ввечері й сьогодні зранку в касі було порожньо. У південно-західному напрямку – нуль квитків. Опівдні, перед самим відходом одеського швидкого, Августа вийшла на

1 ... 93 94 95 ... 110
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ті, кого немає», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ті, кого немає"