Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Компас емоцій. Як зрозуміти свої почуття, Ілсе Санд 📚 - Українською

Читати книгу - "Компас емоцій. Як зрозуміти свої почуття, Ілсе Санд"

39
0
07.07.24
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Компас емоцій. Як зрозуміти свої почуття" автора Ілсе Санд. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.
Електронна книга українською мовою «Компас емоцій. Як зрозуміти свої почуття, Ілсе Санд» була написана автором - Ілсе Санд, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB (електронне видання), FB2 (FictionBook 2.0) та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💛 Наука, Освіта".
Поділитися книгою "Компас емоцій. Як зрозуміти свої почуття, Ілсе Санд" в соціальних мережах: 

📘 Компас емоцій. Як зрозуміти свої почуття - це захоплива книга Ілсе Санд, яка допоможе вам орієнтуватися у складному світі емоцій. Це незамінний посібник для тих, хто прагне зрозуміти свої почуття, знайти внутрішню гармонію та покращити якість свого життя.

🧠 Ілсе Санд, авторка книги, - досвідчений психолог і терапевт, яка спеціалізується на емоційних переживаннях і внутрішньому зростанні особистості. Вона має великий досвід роботи з клієнтами, допомагаючи їм знайти шлях до самопізнання і розвитку. Її праці базуються на багаторічних дослідженнях і практичному досвіді, що робить їх неймовірно цінними для кожного читача.

🌟 У цій книзі ви знайдете:

  • Практичні поради щодо розуміння і керування своїми емоціями.
  • Методи для зменшення стресу і тривоги.
  • Інструменти для поліпшення взаємин з оточуючими.
  • Вправи для розвитку емоційного інтелекту.

📚 На сайті readukrainianbooks.com ви зможете прочитати цю книгу онлайн абсолютно безкоштовно і без реєстрації. Це унікальна можливість зануритися в світ найкращих книг світу, які зібрані спеціально для вас. На сайті представлені не лише бестселери, але й твори, які стали класикою, і сучасні новинки літератури.

Читання українською мовою важливе не лише для особистого розвитку, але й для підтримки та розвитку нашої культури та мови. Кожна прочитана книга сприяє збагаченню словникового запасу, поглибленню знань та формуванню національної ідентичності. 🌍🇺🇦

Ілсе Санд переконана, що розуміння своїх емоцій є ключем до щасливого і гармонійного життя. Її книга "Компас емоцій" стане вашим надійним провідником у цьому процесі. Кожна сторінка сповнена мудрості і практичних порад, які допоможуть вам краще зрозуміти себе та оточуючих.

🌺 Читайте онлайн на readukrainianbooks.com і відкрийте для себе нові горизонти разом з "Компасом емоцій". Ця книга змінить ваше ставлення до власних почуттів і допоможе знайти шлях до внутрішнього миру. Не втрачайте можливість долучитися до читання кращих книг українською мовою, підтримуйте розвиток нашої культури та мови. 📖💙💛


Читати ще книги автора Ілсе Санд на нашому сайті:

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 ... 19
Перейти на сторінку:

Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля»

2019

ISBN 978-617-12-6647-6 (fb2)

Жодну з частин цього видання не можна копіювати або відтворювати в будь-якій формі без письмового дозволу видавництва

Електронна версія зроблена за виданням:

Перекладено за виданням:

Sand I. The Emotional Compass: How to Think Better about Your Feelings / Ilse Sand. — London: Jessica Kingsley Publishers, 2016. — 136 p.

Переклад з англійської Тетяни Микитюк

Дизайнер обкладинки Костянтин Кізуб

Санд І.

С18 Компас емоцій. Як зрозуміти свої почуття / Ілсе Санд ; перекл. з англ. Т. Микитюк. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2019. — 160 с.

ISBN 978-617-12-4665-2

ISBN 978-1785921278 (англ.)

УДК 159.942

© Ilse Sand, 2016

© Hemiro Ltd, видання українською мовою, 2019

© Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», переклад і художнє оформлення, 2019

Пролог

Ця книжка призначена тим, хто хотів би більше пізнати себе, зокрема на емоційному рівні. Вона також буде корисною психотерапевтам, психологам та іншим фахівцям, які допомагають людям долати емоційні проблеми.

Протягом багатьох років я викладала курси й читала лекції із психології. Цей досвід показав мені, що складний матеріал для широкої аудиторії краще пояснювати на конкретних прикладах. Ось чому під час написання книжки я використовувала численні ситуації із життя клієнтів, слухачів курсів і, звісно ж, зі свого життя.

Знання, оприлюднені в цій книжці, сформувалися на основі тривалого досвіду виступів, а також під час проведення курсів і терапевтичних сеансів. Я переконалася, що глибше усвідомлення дії психологічних механізмів і зв’язків між ними полегшило життя моїх співрозмовників. Тепер сподіваюся розширити свою аудиторію завдяки цьому виданню.

Прямолінійність моїх порад не означає, що правильно чинити лише так, як я кажу. Усі люди різні, і не існує єдиного правильного способу для всіх. Знайдіть власну дорогу, а мої поради сприймайте як припущення. Дослухатися до них чи ні — вирішуйте самі. Можливо, ваш шлях зовсім інший, і я не мала справи із чимось бодай подібним до нього.

Ви винесете з цієї книжки більше, якщо прочитаєте її від початку до кінця, але з нею також можна ознайомлюватися по розділах, як із довідником.

Ілсе Санд

Вступ

Упродовж багатьох років я слухала історії людей — спершу як священик, а згодом і як психотерапевт. Тривалий час я була наближеним свідком чужих радощів і труд­нощів.

Мене часто дивувало те, наскільки багато проблем виникає через нестачу загальних знань про почуття. Дехто застрягає в нездорових сценаріях, намагаючись змінити те, що змінити неможливо. Інші страждають через ситуації, які насправді можна виправити, а ще хтось утягується в зайві конфлікти, спровоковані неправильними мисленнєвими звичками, які можна відкоригувати за наявності відповідних знань.

Я бачила, як людям удається знайти свій шлях, щойно вони отримають необхідні знання. Обізнаність у психології емоцій допомагала віднайти сили, щоб усвідомити: це змінити можна, а ось це — просто неможливо.

Завдання книжки — розповісти про психологічні зв’язки доступною мовою, спираючись на реальні досвіди. Коли ви дізнаєтеся, що насправді відчуваєте і чому так відбувається, знайти свій шлях у житті буде значно легше.

Розділ 1. У пошуках справжніх почуттів тут-і-зараз

Емоції не завжди є тим, чим видаються на перший погляд. Наприклад, якщо ви побачите заплакану жінку, то, мабуть, подумаєте, що їй сумно. Проте насправді вона може бути наляканою чи сердитою. Жінки нерідко ховають під смутком різні почуття.

Якщо ж вам трапиться розгніваний чоловік, не можна бути впевненими в тому, що він переживає саме цю емоцію. Чоловіки нерідко лютують у стані кризи чи депресії або коли відчувають страх, смуток. Часом ми не здатні усвідомити, що саме нас переповнює. Утім, що краще ми усвідомимо свої безпосередні почуття, то легше буде давати з ними раду.

Почуття можна поділити на базові й змішані. Базові властиві всім людям і високорозвиненим тваринам. Змішані почуття — це комбінації базових.

Існують різні думки про те, які почуття слід вважати базовими. І все-таки психологи дійшли згоди щодо таких чотирьох почуттів:

• Щастя

• Смуток

• Страх/тривога

• Гнів

Цього достатньо для опису більшості людських емоцій.

Наприклад, розчарування — це комбінація смутку і гніву, а напруження — поєднання тривоги і щастя.

Якщо я не впевнена в тому, що саме відчуваю цієї миті, то, спираючись на чотири базові почуття, питаю себе:

«Я розгнівалася?»

«Можливо, щось мене засмутило?»

«Мені страшно? Чи, може, це ще не усвідомлена радість?»

Завдяки відповідям на ці запитання стає легше висловити свої почуття вербально.

Різні рівні почуттів: пам’ятайте про перші етапи

Часто ми не фіксуємо почуттів доти, доки вони не наберуть певної сили. Якщо 0 — це відсутність почуття, а 10 — найвищий рівень його вияву, то усвідомити почуття можна не раніше ніж на 5 рівні. Візьмімо для прикладу щастя. На ранніх етапах вияву нам властиво відчувати щось легке, приємне. Якщо щастя набере повної сили, імовірно, вам захочеться співати, танцювати чи обійняти когось.

Бажання обійняти когось чи поцілувати; танцювати

Відчуття тепла

Почуття внутрішньої радості

Почуття ентузіазму

Відчуття легкості

Зростання енергійності

Відчуття бульбашок у животі

Легке відчуття чогось приємного

Можна навчитися помічати почуття, коли вони тільки зароджуються. Зокрема, радість приноситиме вам більше задоволення, якщо ви призвичаїтеся помічати навіть її швидкоплинні вияви на другому рівні.

Наприклад, коли вашої щоки торкнувся сонячний промінь або коли вам усміхнувся незнайомець.

Смуток теж відчувається на різних рівнях. Цей процес може мати такий вигляд:

Бажання заснути назавжди

Нестерпна втома

Глибокий смуток

Плач

Бажання виплакатися

Тремтіння в обличчі

Клубок у горлі

Сльози в очах

Важкість у тілі

Почуття розчарування

Незначна втома

Якщо ви виявите смуток відносно рано, у вас буде більше енергії, щоб сформувати своє ставлення до нього. У шостому розділі ви зможете дізнатися про те, як дистанціюватися від смутку або піддатися йому й «оплакати».

Щодо гніву, то його вкрай важливо виявляти якомога раніше. Після того як ми піддаємося гніву, мислити розсудливо стає важко, тож зазвичай ми сприймаємо все в чорно-білих тонах, а наша здатність до співпереживання знижується.

Нестяма

Шал

Лють

Злість

Роздратування

Легке відчуття того, що вам «усе це не подобається»

Коли я розповідаю про гнів, іноді прошу слухачів простежити, як у них зароджується це почуття. Одні кажуть, що відчувають холод, інших, навпаки, кидає в жар. Ще в когось на етапі роздратування виникає специфічне відчуття в животі. Якщо ви дослухатиметеся

1 2 ... 19
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Компас емоцій. Як зрозуміти свої почуття, Ілсе Санд», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Компас емоцій. Як зрозуміти свої почуття, Ілсе Санд"