Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Страта голодом, Семен Старів 📚 - Українською

Читати книгу - "Страта голодом, Семен Старів"

43
0
09.07.24
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Страта голодом" автора Семен Старів. Жанр книги: 💛 Публіцистика / 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.
Електронна книга українською мовою «Страта голодом, Семен Старів» була написана автором - Семен Старів, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB (електронне видання), FB2 (FictionBook 2.0) та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💛 Публіцистика / 💛 Наука, Освіта".
Поділитися книгою "Страта голодом, Семен Старів" в соціальних мережах: 

📚 "Страта голодом" — потужний твір Семена Старіва, який занурює читача в одну з найжахливіших трагедій в історії України — Голодомор. Ця книга розповідає про страждання українського народу, його боротьбу за виживання та силу духу в умовах голоду, який був навмисно організований радянським режимом у 1932-1933 роках.

Семен Старів детально описує події, які призвели до масового голоду, та його наслідки для мільйонів українців. Основна тема книги — це трагічна доля селян, які стали жертвами нелюдських репресій. Автор з неймовірною точністю і реалістичністю передає атмосферу того часу, змушуючи читача пережити разом із героями їхній біль та розпач. Книга не має одного головного героя, але в центрі оповідання знаходяться звичайні українські сім'ї, чиї життя були зруйновані Голодомором.

📖 Семен Старів — відомий український письменник, який народився в 1900 році у Харкові. Його творчість здебільшого присвячена історичним подіям, що відбувалися на території України у ХХ столітті. Старів був свідком багатьох з тих подій, що дозволило йому писати з великою точністю та емоційністю. Він не тільки талановитий письменник, але й дослідник історії, що робить його твори надзвичайно цінними для розуміння українського минулого.

🌐 На сайті readukrainianbooks.com ви маєте унікальну можливість безкоштовно і без реєстрації читати книги українською мовою. Тут зібрані найкращі книги світу, які включають бестселери та класичні твори. Читання книг українською мовою є надзвичайно важливим для розвитку нашої мови та культури. Це сприяє збагаченню словникового запасу, покращенню мовних навичок та зміцненню національної ідентичності.

"Страта голодом" — це не просто книга про історію, це пам'ять про мільйони невинних жертв, які загинули внаслідок страшної трагедії. Семен Старів майстерно передає емоції, що переповнювали людей, змальовує картини з життя тих часів та показує, як незламний дух українців допоміг їм вижити. Це книга, яка змушує задуматися про важливість пам'яті та уроки минулого, що не можна забувати.

📚 Книги — це невичерпне джерело знань та натхнення. На readukrainianbooks.com ви знайдете багатий вибір літератури, що допоможе вам поринути у світ фантазій, драми та людських переживань. Читання українською мовою допомагає зберегти та розвивати нашу культуру, формувати мовну та культурну спадщину для наступних поколінь.

🌟 "Страта голодом" — це книга, яка не залишить байдужим жодного читача. Вона відкриє перед вами складний світ людських емоцій, моральних виборів та непередбачуваних життєвих обставин. Кожне слово цього твору — це нагадування про минуле, яке не можна забути.

Приєднуйтесь до численних читачів по всьому світу, які вже відкрили для себе цей шедевр, і читайте українською на readukrainianbooks.com. Відчуйте магію майстерного письма Старіва та знайдіть натхнення у кожному слові цього видатного автора! 🌿📚🌞

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 ... 80
Перейти на сторінку:

Семен Старів

СТРАТА ГОЛОДОМ

Переклад з англійської за редакцією Ростислава Доценка

.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПАПЕРОВЕ ВИДАННЯ ТА ЕЛЕКТРОННУ ВЕРСІЮ

Старів Семен

С77 Страта голодом / Пер. з англ. за ред. Р.Доценка. – К.: Вид. центр «Просвіта», 2002. – 272 с.

ISBN 966-7551-65-2

Спогади Семена Старова про перебіг драматичних подій 1932-33 років в одному із сіл на Черкащині – це докладне свідчення про Великий Голодомор. Видані вперше (під псевдонімом Мирон Долот) англійською мовою в США 1985 року, ці спогади чималою мірою сприяли розкриттю справжньої суті більшовицького тоталітаризму. Нинішнє видання їх в Україні не менш актуальне: це не тільки згадка про трагічне минуле, а й пересторога перед тим, щоб воно не повторилося в нашому майбутньому.

ББК63.3(4УКР)61

Перекладено за виданням:

Execution by Hunger: The Hidden Holocaust. – New York; London: W.W. Norton Company, 1985.

В оформленні обкладинки використано репродукцію картини«Рік 1933-й» Віктора Цимбала (1901–1968).

© ВЦ «Просвіта», 2002.

© А.О. Лівень, художнє оформлення, 2002.

Комп’ютерна верстка Андрій Вишневський

Сканівання, ocr, вичитка та створення файлу: Сергій Ющенко (SergiyYu)

УВАГА! Цей твір має важливе значення для збереження історичної пам'яті українців про трагічні події в минулому, україномовне видання має малий тираж, і твір (станом на момент створення цієї електронної версії) давно не перевидавався в українському перекладі, але це не скасовуєавторського права, тому електронна версія створена виключно з метою ознайомлення та популяризації даної роботи і поширення того, що автор хотів донести до світу, і в разі появи в Україні нового паперового чи електронного видання цього твору, яке можна буде придбати без порушення авторських прав, ви зобов'язуєтеся видалити її зі свого комп'ютера, гаджета чи пристрою для читання після ознайомлення.

Також оригінальне паперове видання може з'являтися у букіністів, в букіністичних книгарнях чи на інших торгівельних майданчиках, де його можна буде придбати.

Закликаю підтримувати українських авторів, перекладачів та видавництва фінансово!

ПАМ'ЯТІ Д-РА МИХАЙЛА ВОСКОБІЙНИКА

Ця книга «Страта голодом» Семена Старіва видана на кошти Фундації ім. Івана Багряного, пожертвувані Галиною і Олексієм Воскобійниками, в пам’ять брата Олексія – Михайла, яких родина пережила розкуркулення, колективізацію, арешти, суди, страхіття голоду 1933 року, а в кінці тридцятих років був арештований їх батько й щойно тепер довідалися, що він не згинув на Сибірі, а був розстріляний.

Михайло Воскобійник народився у Миргороді на Полтавщині. В 1941 році закінчив Харківський університет. За німецької окупації України редагував у Миргороді газету «Миргородські вісті». Під час війни залишив з матір'ю та братами Україну з тисячами гнаних, переслідуваних та репресованих людей з східніх та центральних земель України. Після війни вони опинилися в Німеччині. Там він розпочав студіювати політичні науки в Гайдельберґському університеті. Рівночасно, разом з Іваном Багряним та іншими відомими особами створили Українську Революційно-Демократичну Партію (УРДП).

Деякий час в роках 1949-50 він був головним редактором газети тижневика «Українські вісті», що виходила в Новім Ульмі в Німеччині. В роках 1955-59 при газеті «Українські вісті» виходив спеціяльний бюлетень – газета «Ми ще повернемось!» – орган Секретаріяту ЦК УРДП, створений як відповідь на берлінський «Комітет за возвращеніє на родіну», що закликав українців з діяспори повертатися в «щасливу, радянську, квітучу Україну», який редагував М. Воскобійник.

Переїхавши з родиною до США, продовжував навчання в Сиракюзському університеті, де здобув ступінь магістра прикладних наук, а докторат з філософії – в Пенсильванському університеті. Спершу викладав у Сиракюзському університеті, а пізніше, аж до виходу на пенсію, в Центральному Коннектікатському університеті історію Східньої Европи й був спеціалістом з української, радянської, російської та східньо-европейської історії.

Д-р Михайло Воскобійник – історик, український політичний діяч, журналіст, публіцист і педагог – все своє життя присвятив українській справі й робив усе, що в його силах, щоб світ знав про Україну, щоб вона якнайскорше вирвалася з російсько-комуністичного ярма і стала незалежною демократичною державою. Він був членом багатьох американських та українських наукових установ та організацій, УВАН, НТШ та інших. Деякий час був співпрацівником української секції радіо «Свобода», виконував різні обов'язки в Державному центрі УНР в екзилі, як був ще в Німеччині й пізніше в США. Він був останнім головою УНРади, й разом з іншими членами Державного центру УНР передав свої повноваження урядові України у 1992 році в Києві в Маріїнському палаці.

Він безперервно був у керівництві партії УРДП, яка пізніше замінила свою назву на Українську Демократично-Республіканську Партію (УДРП) й виконував у ній різні важливі обов'язки, а з 1975 року до 1995 був головою УДРП. Він був одним з організаторів й творцем Фундації ім. Ів. Багряного. В своїх численних доповідях на з'їздах та конференціях , інтерв'ю та дописах, що появлялися в «Українських вістях», «Наших позиціях», «Українському Прометеї» та ін. виданнях відстоював державницькі позиції у важливих українських політичних та релігійних питаннях з почуттям відповідальности й на добро українського народу, Української держави.

Помер д-р Михайло Воскобійник 15 вересня 2001 року після довгої й тяжкої хвороби на Флориді в США, залишивши в смутку дружину Галину та доньок Марину та Наталку з чоловіком та дітьми і брата Олексія з родиною. Поховано його на українському православному цвинтарі в Бавнд Бруці в штаті Нью Джерзі в колі рідні, де похована його мама, брат Іван та інші з родини Воскобійників.

М. Воскобійник та автор книжки «Страта голодом» довший час дружили й постійно були в листовнім контакті. В листі до С. Старова в 1986 році він писав: «Як тільки вийшла в світ Твоя книга про голод, я відразу догадався хто є Долот. Книжка знаменита, здобула величезну популярність. Я хотів весною замовити її для мого курсу «Історія СРСР», але вже була розпродана. Тепер замовлю моїм студентам на наступний весняний семестер. Добре було б, якби Ти вжив заходів, або Твоє видавництво, щоб вона вийшла «paper back» (в м'якій оправі). Це було б значно дешевше для студентів купувати. Звичайно я її замовлю також для мого курсу «Історії України» для цієї весни. Цей курс читається раз на два роки. Прошу Тебе писати статті для «Українських вістей». Це моя «дитина» і тому постійна турбота».

В 1989 році Семен Старів інформував М. Воскобійника, що він працює над меморіяльною

1 2 ... 80
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Страта голодом, Семен Старів», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Страта голодом, Семен Старів"