Читати книгу - "Втрачені скарби Іспанії , Полiна Крисак"
- Жанр: 💙 Сучасна проза
- Автор: Полiна Крисак
- 40
- 0
- 15.12.24
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
У 1821 році, війська повстанців, на чолі з Хосе де Сан-Мартіном, підступили до Ліми. У цей час у столиці іспанської колонії зберігалося безліч цінностей - золоті злитки, шаблі, ефеси, що переливалися дорогоцінним камінням, важкі платинові браслети з рубінами та смарагдами, величезні золоті судини, перлинні намиста, а також золоте та срібне начиння з численних церков Ліми.
Прагнучи вберегти скарби від повстанців, іспанська знать вирішила переправити свої скарби до Іспанії. Але в цей час у порту Кальяо не було кораблів. І в той час, у тутешній порт, завдяки чистій випадковості зайшла американська шхуна «Mary Dear». Під командуванням капітана Вільяма Томпсона. Іспанська знать домовилася з Томпсоном, що він за величезну винагороду доставить цінності до Іспанії.
Але великі скарби, це завжди величезна спокуса, спокушений незрівнянним багатством він наказав своїм матросам перебити всіх вартових біля трюму.
Після цього, Томпсон став шукати на карті найбільш підходяще місце, для укриття скарбів. Капітан зупинив свій вибір на острові Кокос, який знаходився далеко від морських шляхів. Томпсону було відомо, що на цьому острові ніхто не живе, і скарби, перебуваючи тут, будуть у повній цілості. Зрештою, капітан ухвалив рішення вивантажити цінності в одній із двох бухт, і вирушив додому.
Але пізніше, на горизонті з'явилися іспанські військові кораблі. Корабель захопили, всю команду стратили, залишивши тільки капітана і його помічника, в надії дізнатися, де були заховані скарби. Але навіть перед лицем смерті, вони не захотіли розкрити таємницю.
Відтоді багато хто хотів їх знайти, але всі, хто шукав, поверталися ні з чим. І до наших днів дійшла лише карта, яка зберігається в Національному археологічному музеї Мадрида.
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Втрачені скарби Іспанії , Полiна Крисак», після закриття браузера.