Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Ностальгія, Ларія Ковальська 📚 - Українською

Читати книгу - "Ностальгія, Ларія Ковальська"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Ностальгія" автора Ларія Ковальська. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.
Електронна книга українською мовою «Ностальгія, Ларія Ковальська» була написана автором - Ларія Ковальська, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB (електронне видання), FB2 (FictionBook 2.0) та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Сучасна проза".
Поділитися книгою "Ностальгія, Ларія Ковальська" в соціальних мережах: 
Ох, відкинути б так тридцятку літ назад! Та повернутись на цю ж вулицю! Засніжену вулицю, обперезаною крутими кучугурами, пройтись по глибокому снігу, відчуваючи, як під ногами потріскує мороз… Щоки розчервонілись, до теплої хати поспішаєш! Піднімаєш голову догори, а там згустки диму, що тягнуться із кожного димаря людських осель. І проходячи повз будинки, викрикуєш: «Добрий день! Добрий день!» і «Доброго здоров’ячка» - чуєш у відповідь. Кругом чуються людські голоси: там господар дрова рубає, а його сусід – вже нарубав та несе до хати плиту топити, там хтось воду із криниці тягне, а із іншого кінця вулиці чуються голоси дітей, що в сніжки грають. Минає кілька хвилин, і вже чиясь мати кличе дітей додому, бо вечеря холоне. Згодом і решта дітей розбігаються по домівках, бо ж вечеряти хочетьс

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3
Перейти на сторінку:
1

Сьогодні прогулялась рідною вулицею. Зима. Кінець січня, а погода, наче вкінці березня. Сумую, та не погода змушує журитись… Гуляючи, я не зустріла жодної людини. Та що там не зустріла, навіть здалеку не побачила. Три хатини стоять пустками. В двох-трьох живуть сім’ї, а в решті – в кращому випадку проживає двоє душ. Та й не двоє, а лише півтори душі. Чому? Тому що рахуються що живуть, а насправді десь далеко. Дехто хоча б в рідній Україні, але більшість розбрелись по чужих світах у пошуках кращої долі. Хочеться надіятись, що повернуться, що заживуть щасливо на рідній землі…

Ох, відкинути б так тридцятку літ назад! Та повернутись на цю ж вулицю! Засніжену вулицю, обперезаною крутими кучугурами, пройтись по глибокому снігу, відчуваючи, як під ногами потріскує мороз… Щоки розчервонілись, до теплої хати поспішаєш! Піднімаєш голову догори, а там згустки диму, що тягнуться із кожного димаря людських осель. І проходячи повз будинки, викрикуєш: «Добрий день! Добрий день!» і «Доброго здоров’ячка» - чуєш у відповідь. Кругом чуються людські голоси: там господар дрова рубає, а його сусід – вже нарубав та несе до хати плиту топити, там хтось воду із криниці тягне, а із іншого кінця вулиці чуються голоси дітей, що в сніжки грають. Минає кілька хвилин, і вже чиясь мати кличе дітей додому, бо вечеря холоне. Згодом і решта дітей розбігаються по домівках, бо ж вечеряти хочеться всім. А вдома пахне теплом і затишком. І, звісно, смачною вечерею.

От прибігає дитя до хати, а матір йому з порогу:

- Ой, синку, не роздягайся. Збігай до тітки Олі та позич склянку сметани, а то вареники варю, а наша ще не відстоялась! Скажеш, завтра свіженької мати принесе!

І біжить хлопчина до тітки через дорогу, а мороз бере та скрипить під ногами.

- Тітко Олю! – Кричить щойно відкрив вхідні двері. – Мама просить сметани позичити, а завтра вам свіженької принесе!

А в сусідки в хаті пиріжками так смачно пахне! Сусіди дружні були. І тітка Оля не склянку сметани дала хлопцеві аж пів літри та ще й на додачу пиріжків замотала в газету, бо ж якраз з печі вийняла. Біжить хлопчина додому радісний, а сусідка услід кричить:

- Обережно, Петрику, бо ж слизько, то впадеш іще!

А Петрик вже й не чує, додому добігає.

- Мамо! Мамо! Тітка Оля ще й пиріжків дала! Свіженькі, чуєш як пахнуть!

- Дала  чи ти випросив?!

- Ні, не просив, вона сама…

- Ну роздягайся та йди всіх кликати, зараз вечеряти будемо.

А вечеряли тоді всією родиною. Вважалось неповагою сідати вечеряти, поки вся сім’я за столом не збереться. Вранці снідали як виходило, бо кому потрібно було раніше на роботу, а хтось мав справи пізніше. В обід теж не завжди всі збирались. А от на вечерю були вдома вже всі. А страви які смачні готували на вечерю!  Вигадували тоді господині щось таке, аби родина ситно і смачно поїла, а потім мінялись рецептами.

- Ти що, Галю, своїм на вечерю сьогодні готуєш? – Питала сусідка в іншої, коли повертались чи то з сільського магазину чи, може, з роботи.

- О! Я таке пригадала, ще моя бабуся нам таке колись готувала! Картопляні галушки з солоним сиром! Смакота! А ти?

- А я думаю чи то затірки зробити чи, може, дерунів натерти. От вчора вареників з сиром наліпила, то щось не з’їли!

- А в нас все їдять: і вареники, і пиріжки, і пампушки!

- То певно, сім’я – восьмеро душ! Не те, що у нас – четверо!

- Ага!

І справді, сім’я із чотирьох чоловік на той час вважалась невеликою. Зазвичай, в сім’ї було двоє-троє діток, їхні батьки, дід і баба, а той ще й прадіди.

Так доходять дві жінки, що розмовляли до своїх домівок. Одна трішки раніше звернула, інша пройшла ще кілька метрів. Та й зустріла ще одну сусідку.

- Добридень, Надю! А ти куди так зібралась?

- Добре здоров’я, Наталко! Та от іду в магазин, аби хоч не закрила Лідка. Бо ж хліб маю розчинити, а дивлюсь, дріжджів немає, то ото й біжу!

- Ага, біжи, ще має бути відкрито!

- Так, біжу ж! – Але трохи підтюпцем пройшовши по снігу, обертається і гукає до сусідки: - А, чуєш, Наталко, а приходь до нас сьогодні кіно дивитись, мій в нічну піде!

- Може й прийду, бо мої вирвителі так галасують, що й нічого не чути за ними. То мо що на підвечірок взяти?

- Та як хочеш, в нас то буде що повечеряти!

Розходяться. А вже десь за годину чи дві іде Наталка на вечорниці, нагодувавши своїх дерунами зі сметаною. І з собою дерунів взяла, а ще пампушок, що недавно спекла. А там вже й Надя щось приготує. Чоловік то її пішов у нічну, а діти та батьки вдома. Але всі раді гостям. Колись вечорничників любили та шанували.

Сніг впав на землю, от і видно хто до кого на вечорниці забігав. Чоловіки футбол разом дивились, жінки – латинські серіали, а діти, тим аби хтось прийшов у хату! А якщо ще й гостинця принесе, яблуко чи грушку або цукерок смоктальних – то вже щастю не було меж! І хто б не приходив, запрошений чи випадковий – всіх просили до столу. Бо як же людину голодною з хати випустити? Іноді бувало, що вечерю вже з’їли, коли гість прийшов. То готували на ходу. Яйця пекли, тушонки домашні відкривали, консервації –  і вся сім’я разом із гостем знову до столу!   

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 2 3
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ностальгія, Ларія Ковальська», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Ностальгія, Ларія Ковальська» жанру - 💙 Сучасна проза:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Ностальгія, Ларія Ковальська"