Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » 100 днів полону, або Позивний «911» 📚 - Українською

Читати книгу - "100 днів полону, або Позивний «911»"

272
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "100 днів полону, або Позивний «911»" автора Валерій Макєєв. Жанр книги: 💙 Сучасна проза / 💛 Публіцистика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 9 10 11 ... 26
Перейти на сторінку:
на реальну політику такі суперечки не впливають. Щодо іншого, то найпоширеніша тема для обговорення – кредити (!). Усіх хвилює, як будуть нараховувати пеню і штрафи за невчасну сплату кредитів («Ну, а хто винен, що платіжні термінали й банки ніде не працюють?»). Урешті-решт, якщо так ітимуть справи з невиплатами зарплат-пенсій, то чим тоді платити? Тільки при мені до різних ополченців разів п’ять приходили есемески від колекторів з погрозами (нібито такими страшними на іншій частині України). Але тут із цим ситуація досить весела. Беруть слухавку і кажуть: «Приїздіть! Усе по кредиту «порішаємо». Називаю адресу…» У відповідь лише гудки. Інші історії теж схожі: ополченці із задоволенням ідуть на розмову з колекторами, але діалог із іншого боку надто швидко обривається…

Упевнений, що мільйони кредитних позичальників, яких українська держава призначила відповідальними за фінансово-банківську кризу в Україні, з розумінням поставилися б до жорсткого гумору ополченців на цю тему.

До речі, подейкували, що є розпорядження голови «ЛНР» про припинення дії всіх кредитних взаємин, які раніше існували на території «ЛНР».

Тема номер два: кому, як і, головне, чим платити за комунальні послуги. Це питання хвилює не стільки ополченців, скільки їх рідних, особливо пенсіонерів. Вони такі ж законослухняні, як і на іншій території України. І тут без дуже наболілого не обійтися: «А за що жити? На які кошти?». І пенсіонери, і бюджетники не отримували зарплат-пенсій хто з травня, хто з червня-липня 2014 року. Дійсно, сьогодні (наприкінці жовтня 2014 року), найпопулярніші «тури» з «ЛНР-ДНР» «до нациків» (мовою оригіналу) – за пенсією. Парадокс цієї війни в тому, що матері та батьки ополченців (варто зазначити, далеко не всі з пенсіонерів є такими) їдуть на територію протиборчої сторони за пенсією, щоб прогодувати себе і пригостити гарячим обідом сина (а нерідко й дочку), що приходить «з бойових» із тією стороною, яка платить пенсії. Може це когось і обурює, але не мене… У цій війні дуже багато незрозумілого й абсурдного, що не вписується в традиційне уявлення воюючих між собою сторін.


P. S. Днями на мою сторінку в соцмережах прийшло повідомлення: «Привет с Ровенек! Конвоира В. помнишь? Я его друг. Спрашивает: как ты добрался домой?» Зворушливо. Відповідаю: «Низький уклін В. За людяність». Свого щирого доброго ставлення він і там не приховував. За що й постраждав.

ЛІБЕРАЛІЗМ ВІЙНИ (із захалявного записника)

Познайомився із ополченцем, який розповідав про абсолютно неймовірний лібералізм нашої війни. На блокпосту неподалік від Луганська ополченці постійно контактували з воїнами української армії: «Під’їжджає якось машина, виходить водій і передає пакет. Каже, що бійці з «того» блокпосту передали. Дивимося, а там 0,7 горілки, печиво, ще щось… Ну, ми їм від себе теж передали. Так і почалося спілкування. Одного разу на нейтральну смугу між двома таборами виїхав пересувний міномет і пошмаляв: спочатку в одну сторону, потім в іншу. З-за спини блокпосту запрацювали міномети. Їм відповіли артилерією. За пару годин, як усе вщухло, не то вороги, не то друзі зв’язуються: «Як там – усі живі?». Ситуація не унікальна. Подібні історії я чув від різних бійців із різних підрозділів.

В опіковому відділенні Луганської обллікарні лежить десантник-аеропортівець (із тих ВДВшників, які охороняли Луганський аеропорт) у палаті з кількома ополченцями. Не знаю, які у хлопця були відчуття від полону, але після потрапляння в одну палату з бойовими противниками, вони мало не здружилися. Між іншим, десантник був зі Львова.

Якось навіть до Луганської обллікарні просочилася новина нашого прес-центру про «повний зв’язок та повне забезпечення» одного блокпосту в гарячій точці, яку бійці називають «другим Сталінградом». Наступного дня я дізнався історію ополченця, якого вночі привезли у відділення. Хлопець дуже напився, і на легковому автомобілі поїхав зі свого блокпосту «мочити укропів». Звісно, наші його взяли. Авто забрали. Правда, прострелили м’яку тканину руки (дуже акуратно, як зазначив лікар). Зв’язалися з ополченцями з оперативною пропозицією – забрати свого алкоголіка в обмін на… воду. Домовилися. Воду (яку по зведеннях наших пресс-служб, повинні були доставити разом із продуктами та іншим підкріпленням) привезли ополченці на «другий Сталінград» в обмін на свого бідосю-алкоголіка.

– У нас є дві п’ятилітровки, – запропонували «тариф» обміну.

– А він більше й не вартує, – резонно обґрунтували свій акцепт наші. Мабуть, пити дуже хотілося.

Одначе далеко не завжди на цій війні були такі заспокійливі або майже веселі історії. Можливо, я знаю про це набагато більше, ніж інші − був свідком багатьох подій. У моїх рідних Черкасах, коли в найгарячіші дні лютого 2014-го кудись зникла вся міліція і прокуратура, не було кому розслідувати факти масового побиття активістів на блокпосту біля дамби, я самостійно (для фіксації подій по свіжих слідах) опитав і запротоколював свідчення декількох десятків постраждалих, багатьох із яких побили й дуже налякали випущеною в повітря автоматною чергою. Під час перебування в Ровеньках я багато надивився у форматі мінімум «22+», після чого мені може здатися, що в Черкасах, у ті пам’ятні дні лютого, насправді нікого не били. Так – трішки полякали.

Хочеться миру. І пам’ятаючи, що людина є тим, про що вона думає, пишу про мир і для миру. Бо маю для цього і право, і бажання…

«У колі першому»

Не смерть, а життя є випробуванням мужності

Вітторіо Альф’єрі

У Ровеньківській лікарні була така собі міні-бібліотека: полиця, де тулилися і припадали пилом зо два десятки книжок, як не дивно, переважно українською мовою. Але я обрав російську класику – до теми:

«У колі першому» Олександра Солженіцина. Сильна річ. І товстенька – сторінок на сімсот. У романі, пояснюючи химерну назву, автор розповів, що є декілька рівнів зони, і «коло перше» – це найбільш респектабельний рівень, коли ув’язнених об’єднували в «шарашки» для виконання важливих державних завдань. У лікарні, мабуть, було моє перше коло полону.

Годували абияк (хоча одна із санітарок якось принесла кілька свіжих помідорів: «Це з моєї грядочки…») приставлені конвоїри, як правило, у перші години чергування просто не зводили очей, чим напружували. Але все ж, порівняно з камерою, було дещо спокійніше. Утім, не завжди.

На п’ятий день мого перебування в лікарні у відділення прибув офіцер (якого я ні до, ні після цього візиту не бачив). Сказав, що їдемо в Краснодон. Будемо займатися «тим, для чого приїхали: дивитися, яке життя на Донбасі після бомбардувань, поговоримо з людьми, запишеш-запам’ятаєш все». Такий поворот подій, безумовно, підкупив. Мені навіть (імітуючи звільнення) видали один із моїх телефонів із київстарівською сімкою.

– Можеш спробувати зв’язатися з домом

1 ... 9 10 11 ... 26
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «100 днів полону, або Позивний «911»», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "100 днів полону, або Позивний «911»"