Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Похований велетень 📚 - Українською

Читати книгу - "Похований велетень"

317
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Похований велетень" автора Кадзуо Ісігуро. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 99 100
Перейти на сторінку:
тінь на неспокійну воду? Скільки ще чекати? Нарешті вони знову заговорили!

— Ми наговоримося на острові, принцесо, — каже він.

— Наговоримось, Акселю. Тепер, коли імла розсіялася, нам буде про що поговорити. Човняр усе ще стоїть у воді?

— Стоїть, принцесо. Піду помирюся з ним.

— Тоді прощавай, Акселю.

— Прощавай, моя єдина справжня любове.

Я чую, як він бреде по воді. Він хоче зі мною поговорити? Він сказав, що збирається помиритися. Та, коли я повертаюся, він навіть не дивиться в мій бік, а лише на берег і на призахідне сонце над бухтою. Я теж не прагнув упіймати його погляд. Він проходить повз мене, не озираючись. «Друже, — тихо кажу я, — зачекайте мене на березі». Та він не чує і бреде далі.

«„Похований велетень“ надовго залишається в думках після прочитання, змушуючи знову і знову повертатись до тексту. Ішігуро не боїться торкатися масштабних особистих тем і використовувати міфи, історію та фантастику. „Похований велетень“ — винятковий роман».

—  Ніл Ґейман, The New York Times Book Review

«Ця книжка — історія кохання, пригод, загадкова казка та алегорія. Це також незабутня книжка про забуття... Після прочитання вам ще не раз захочеться взяти її до рук».

—  Еріх Майер, видавничий дім Hub (Австралія)

«„Похований велетень“ надзвичайно оригінальний твір, йому притаманна своєрідна, навіть гіпнотична, краса».

— Девід Секстон, Evening Standard

Примітки

1

Оґр — у кельтських міфології та фольклорі потворний і злий велетень-людожер. Прикмети огрів — високий зріст і неймовірна сила (тут і далі прим. перекладачки).

2

Тип житла з круглою основою та зазвичай конусоподібним дахом. Такі будинки були стандартною формою житла на Британських островах від бронзової доби й аж до римського завоювання. Стіни таких будинків робили або з каменю, або з дерев’яних стовпів, а дах був солом’яний. Такі будівлі зазвичай мали діаметр од п’яти до п’ятнадцяти метрів.

3

Так у ті часи називали вікінгів.

4

Ідеться про «короля Артура» — центрального персонажа епосу бритів і лицарських романів. Згідно з численними легендами, він жив у V-VI століттях і очолював героїчну боротьбу кельтських бритів проти германських саксів.

5

Битва при горі Бадон — напівміфічний бій між бритами та саксами наприкінці V — на початку VI століття, перемогу в якому приписують бритам під проводом короля Артура.

6

Пікти — найдавніший із відомих народів, які населяли Шотландію.

7

Каїрн — штучно складена купа каміння, яка зазвичай слугувала могильним пам’ятником.

8

Планшир — захисний обвід із дерева чи зі сталевих полиць на краях палуби човна.

9

Естуарій — широка частина річки, де вона витікає в море.

1 ... 99 100
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Похований велетень», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Похований велетень"