Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Спомини 📚 - Українською

Читати книгу - "Спомини"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Спомини" автора Йосип Сліпий. Жанр книги: 💛 Публіцистика / 💛 Езотерика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 100 101 102 ... 334
Перейти на сторінку:
після зайняття Москви гітлєрівцями їхати до Москви і зайняти патріярший престіл>[535]. З його оповідань я бачив, що духовне життя там стояло низько. Оповідав цікавий епізод про диякона, що хотів завжди правити проскомидію на колінах, що до Кам’янця-Подільського приїздив отець В. Величковський, щоби зайняти якусь там церкву, але мав великі труднощі. Розповідав також і про свою аґітацію в часі Першої світової війни в Західній Україні. Сам він був дуже сильної будови, курив. Його слідство вже доходило до кінця, і тому визивали його вже рідко на допити. Небаром його забрали. Потім чув я, що він був десь на Сибіру і там помер.

[…][536] Мене виводили на слідство день і ніч, так що я буквально падав з ніг, і мене мусіли підтримувати, ведучи до слідчого судді. Раз десь, вертаючи рано о сьомій годині зі слідства, бачив я єпископа Григорія Хомишина, який згорблений і похилений ішов десь до умивальки. Моє слідство провадив Горюн[537], пізніший начальник КҐБ у Львові, людина страшенно груба і простакувата. Хіба одно тільки добре, що записував менше-більше слідство без суттєвих змін і перекручень, як це робили пізніше наступні слідчі. По кількох днях, коли я вже був вимучений допитами до краю, мене привели до кількох полковників і зачали тероризувати, давали до підпису, щоби я відрікся папи, а за те дадуть мені Київську митрополію. Був при тому полковник, який мене арештував у Львові, заступник міністра (в 1946 році перемінили Народній Комісаріят “Внутренних Дел” і запровадили назву “міністра”) і один слідчий суддя, який в 1961 році потвердив, що мені предкладали Київську митрополію, коли мене привезли на переговори[538]. Але я рішучо відмовився. Почалися дальші наступи, але це до нічого не довело, бо я вже млів з обезсилення. Впрочім, це ослаблення зроблено умисно: <вдень не давали спати>[539], а їсти трошки зупи і 300 ґрамів хліба на цілий день, в якому було все, тільки не було муки. Неспані ночі, переведені на допитах, після того тероризування на наступних допитах Горюн нападав на мене, чому я не згодився на таку ласку — Київську митрополію. Опісля водили мене і до самого міністра, який (щоправда в спокійний спосіб) докоряв мені, що на слідстві нічого не хочу говорити і, що якщо я не був би митрополитом, то я не сидів би в Київській тюрмі. І вони (поліція) хочуть мати всі дані.

У часі допитів мене водили на очні ставки з єпископом Чарнецьким[540], який впрост заявив, що він в совісті чується зобов’язаний, щоби виявити про екзархів, свячення і про адміністраторів та ще якісь справи. Він все виговорював, і тому його трактували досить легко.

Друга така ставка була з заступником ректора Львівського університету, що мав якесь польське ім’я, який заходив до покійного Митрополита і [тепер казав], що Митрополит мав його питати про Радянський Союз з наміром шпіонажу і що він поручав його в час німецької окупації Галичини на праці в німецькім ґубернатораті. Ректор казав, що він був у мене і що я хотів від нього якісь дані. Все те було брехня. Він був у мене раз, і я його прийняв чемно, як ректора університету, і жодних розговорів я не провадив. Мені було аж дивно, що на такі підлості спосібна людина на становищі ректора. Він жив у Львові з якоюсь жінкою “на віру”, а в Києві мав від жінки дві дочки. Десь там натякав покійному Митрополитові про уневажнення свого подружжя. Вкінці Митрополит переконався, що то безрога

1 ... 100 101 102 ... 334
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Спомини», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Спомини"