Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Герострати, Емма Іванівна Андіївська 📚 - Українською

Читати книгу - "Герострати, Емма Іванівна Андіївська"

411
0
30.03.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Герострати" автора Емма Іванівна Андіївська. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 100 101 102 ... 159
Перейти на сторінку:
навмисне? – обізвався я, – з неспокоєм усвідомлюючи, як мої думки ведуть незалежне від мене життя, і від цього я роблюся сам собі дедалі чужіший.

– Навмисне? – уважно повторив збирач автографів, як лікар, який намацує, чи в пацієнта ще б’ється живчик.

– Правдоподібно, навмисне. Зрештою, – він зробив павзу, ніби зважуючи, наскільки обережно зі мною треба говорити, – це не виключає і нещасного збігу обставин, хоч у це важко, дуже важко повірити, знаючи, як влаштована людська істота, а я знаю. Я засадничо ніколи не вірю людям, і завжди життя визнає мені рацію, от вам приклад..

Однак прикладові так і не пощастило втілитися у слова, бо повернення кінорежисера затьмарило собою усе попереднє. Я навіть спочатку не пізнав його, настільки він змінився за короткий проміжок часу, як побував за рогом. Він наче одяг інше тіло, подібне до свого, тільки інакше, хоча з першого погляду я вагався б сказати, в чому саме проявлялася ця інакшість. Інакшими повернулися і поліцаї, інакшими виглядало й авто кінооператора, хоч ця інакшість уже піддавалася визначенню: авто відбігло десь смуг, тобто смуги цілком зникли під непрозорою цупкою піною, яка суцільно вкривала авто, наче за рогом воно щойно перетяло вапняковий океан, з дна якого вирвали вартового, що, похитуючись, на повну горлянку вигукував «омля!», «омля!», ляскаючи при тому долонями поліцаїв, куди перепадало, або вони його не тримали.

– Омля! Омля! Пустіть! – вигукував ущент п’яний вартовий, регочучи від видінь, які його, судячи з його поведінки, тісно оточували. Після кожної руляди він висолоплював язика, намагаючися відштовхнути тих, які допомагали витягати його з авта і поставити на ноги, і знову заходився реготом, немов його лоскотали зсередини, аж його тіло переливалося в руках поліцаїв. Утворювалося враження, ніби вони витягали з авта не людину, а пневматичний рульон, з якого, замість повітря, виходив регіт.

– Я сам, я сам! – випирскував вартовий, – віддайте мої ноги назад, вийдіть із моїх ніг, не робіть їх важкими! Пустіть! Не вбік, не вбік! Там вони не приростуть! – вигукував він, приймаючи стусани, певно, за спробу приростити йому до ребер ноги, від чого він ще гучніше заходився сміхом, імовірно, бачачи себе вже реброногим.

Нарешті допомагальники з сичанням поставили вартового на ноги й відпустили, та під ним, видно, пропадала земля, і Він не міг устояти. Його кинулися знову підпирати, а це його так розважило, що йому ще більше забракло рівноваги.

– Пустіть, я сам! – реготав вартовий, ляпаючи по кашкетах своїх поводирів, які, зігнувшися, поралися біля нього.

– Пустіть! Ви мені заважаєте йти. Вийдіть із моїх ніг, і я його зараз зловлю! Публіко, розступись!

– Таж пустіть людину!

– Ляпне на брук!

– Ну спробуйте, нехай ляпне, дайте волю людині, її право й ляпнутися, пустіть!

Його знову пустили. На цей раз вартовий заточився, але не впав, лише вирівняв хребет, а тоді несподівано так блискавично по, кривуляв до птаха, що я встиг тільки побачити, як він хапається за шию струся, як за вагонну ручку.

Публіка охнула, проте струсь, на диво, не запротестував, ніби його вже раніше призвичаїли до такого поводження.

– Він цяця, – сказав вартовий, – обераючись до публіки й тицькаючи в струся пальцем, наче то була купа сирого тіста. – Я ще знав його маму, він цяця, і я цяця. Ха-ха-ха!

– Ну, ну, досить, в’яжи його!

– Так, так, в’яжіть його, Бога ради, я теж не маю часу, я теж мушу геть, у мене стільки клопотів!

– Вмів випускати, тож тепер і в’яжи. Ось вірьовка!

– Я його не випускав! – здивувався вартовий, навіть не глянувши на кінець вірьовки, кинений йому поліцаєм. – Я його не випускав! – з образою в голосі повторив вартовий, аж переставши на мить хитатися від такої несподіванки. – Я його не випускав. Я тільки вийшов прополоскати горло! – і він, забувши своє обурення, з новою силою зареготав у тулуб струся, аж пір’я полетіло з птаха.

– Та в’яжи його нарешті! – роз’юшився поліцай, який кидав вірьовку.

– Ні, ні! – не погоджувався вартовий, – це неправда, я вийшов лише прополоскати горлянку. Жжіть! – і він двома пальцями показав, як він прополіскував горлянку. – Я струся не випускав!

– Випускав чи не випускав, зарядив катеринку! В’яжи його, сказано тобі!

– Ні, я кажу правду, – тягнув своєї вартовий, захоплений відновленням справедливости, – я струся не випускав. Я його тільки перевертав, це винні пакувальники. Не тим завинули, знизу трохи тим, а згори не тим. Газетний мотлох, самі оголошення, і жодного комікса, тільки на череві єдиний цікавий шматок про (вбивство: він її пляшкою, а вона його ножем, ха-ха-ха! А тоді я на хвилиночку вийшов. Жжіть! Тут жжіть і тут жжіть! Омля, омля! Тільки на хвилиночку. А потім. Ні, я його не розв’язував! Пощо розв’язувати, коли там жодного матримоніяльного оголошення? Ви гадаєте, я не годен? Я не одружуся? Ого-го, годен, та не траплялося нагоди. Ну ж, справді, ні, я його не розв’язував, струсь розв’язався сам, омля, омля!

– А як же, струсь сам роздзяпив двері й утік!

– В-і-н? – протягнув вартовий, заглядаючи в шию струся, наче там він угледів місце, яке підтверджувало, що струсь дійсно таке вчинив.

– Ні, – з тільки йому знаних прикмет дійшов висновку вартовий, скінчивши розшуки, – він не торкав дверей.

– Невже?

– Так, він – ні, двері відчинив я.

– Ви чуєте, ви чуєте? – заволав кінорежисер, – хіба я не казав, що це змова проти мене?

– Двері відчинив я, – повторив вартовий, обмацуючи себе, ніби бажаючи самому пересвідчитися, чи це дійсно він, а не хтось інший, і, ствердивши, що таки він, додав: – Я виходив до найближчого погребка. Тільки на одне пиво. Забракло повітря, а струсь дуже смердів. Він обкалявся.

– І це опудало дали мені, щоб доглядати за птахом! – заверещав кінорежисер.

– Ну там, без образ! – піддали з боку поліцаї, пригадавши, ймовірно, що в їхній присутності не вільно нікого ображати, навіть правопорушника.

– Очевидно, – приєдналися з гурту, – ану посидь годинами в таку спеку разом із струсем у маленькому авті, то й не тільки пива чи повітря захочеться!

– Струсь не міг сам вийти, він його напевно розв’язав! – лютував кінооператор.

– Я його не розв’язував, – відхилив обвинувачення вартовий, і, раптом, щось пригадавши, закричав щосили:

– Я зараз поясню, я зараз поясню, я зараз!

Однак, замість пояснення, його знову опав регіт. Правдоподібно те, що він збирався пояснювати, здалося йому таким веселим, що вартовий тільки булькав.

– Ви поліція, ви мусите це припинити! – підскакував кінооператор, проте на нього зашикали:

– Нехай пояснює! – посипалося з гурту, який, видно, одразу вичув, як насувається щось цікаве.

–,Чого там пояснювати, – обізвався якийсь статечний Дядя, – якщо вартовий перевертав струся, аби

1 ... 100 101 102 ... 159
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Герострати, Емма Іванівна Андіївська», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Герострати, Емма Іванівна Андіївська"