Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Практична педагогіка, Ксенія Демиденко 📚 - Українською

Читати книгу - "Практична педагогіка, Ксенія Демиденко"

272
0
09.12.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Практична педагогіка" автора Ксенія Демиденко. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 102 103 104 ... 182
Перейти на сторінку:
ГЛАВА 38 РОМАНТИКА НА ДАХУ

У кожного із нас звичайно є місця,
Куди приходимо, щоб трохи усамітнитися,
Де пам’ять, як рядок поштового листа,
Нам серце вилікує в час, коли  воно печалиться…
(«Чисті ставки» І. Тальков)

Вовка наздогнав мене, коли після уроків йшла додому й тягла три пачки зошитів із творами.  Твори писали одинадцятикласники, тому перевіряти  мені їх не перевірити так вже зразу. Сама ж і вимагала великий, щоб тема була розкрита.  Відчувала, що як порозкривали мої учні там ті теми. Вовка оцінив ступінь моєї втомленості, тому вихопив пакет із зошитами й мило посміхнувся.

— Що? Чого либишся? Щось накоїв? - приготувалася до чергового «сюрпризу».

— Нє-а. Просто хотів поговорити з тобою. Вибач, з вами. Є мулька одна, - і мила посмішка та блиск в очах, перед якими не здатна опиратися. Чоловічий шарм придумав диявол, не інакше.

— Викладай свою мульку, - приготувалася до Вовчиних «сенсацій».

– Тут така історія. Одним словом, бабусі вчора було паршиво...

— Блін!  І ти мовчав цілий день? А зараз усміхаєшся? - накинулася я.

— Спокійно. Швидка тиск збила, зараз усе нормальок. Бабуся просила, щоб ти прийшла до неї, поговорити. На чай запрошує. Вона там тобі щось зв'язала. Гарне.

— Звісно, прийду. Ось сьогодні перевірю все це добро, – вказала на пачки зошитів. – І завтра прийду.

— Дурна у тебе робота, мама Соня. Одна радість, двійки в журнал ліпити та мене сварити, ага? – радісний надмірно, що вже  купу підозр викликало. 

Я думала, що Вовки не буде,  мало які справи у хлопця можуть бути у вихідний. Попив разом з нами чаю з пряниками й втік до своєї кімнати.

Ми з Тамарою Гнатівною спочатку поговорили про те, як  їй «пощастило» не впоратися з тиском, потім подивилися чергову серію серіалу «Тропіканка»  й обговорили всі сюжетні колізії. І тут у дверному отворі з'явилася фізіономія Вовки:

— Сидите, як дві нудні кумушки. Жодного креативу. Пограли б у що-небудь, - запропонував нам масовик-витівник Вова.

— Ага, давай, Сонечка, у лото? - подала ідею Тамара  Гнатівна.

— Ба, бери вище. Карти, - і простягнув колоду. – І я з вами зіграв би. Мама Соня, ша, ми не в школі. У нас вдома азартні ігри дозволено, - швидко попередив моє німе питання.

— Ким дозволено? – дивно, але режим «вчителька» вмикається автоматично.

— Мною і бабусею. Ба скажи? – не встиг спитати, Тамара  Гнатівна з опущеними винуватими очима закивала головою, мовляв, так, граємося на дозвіллі.

Боже, який він хитрий! Щоб зіграти у карти, так дипломатично підкотив – і не відмовиш. 
Грати було нецікаво – Вова завжди вигравав.

— Я здогадуюсь, що ти щось нечесно робиш, - припустила я, програвши шість разів поспіль.

– Не щастить у картах, пощастить у коханні, – відбрехався Вовка.

— Так, Соня, він мухлює. Я тузом козирним спочатку билася, а він у нього опинився наприкінці. Де взяв? – підтвердила уважна Тамара Гнатівна. Давай я тобі краще погадаю. Вова, неси мої гадальні карти, - попросила Тамара Гнатівна.

— А ви вмієте гадати? - здивувалася я. Кому ж не цікаво, що очікує у майбутньому?

— Маленько вмію, - погодилася старенька.

— Не прибіднюйся, ба. Чудово ти гадаєш. Бабуля в молодості з циганкою дружила, та її таким речам навчила. У мене бабуся  мировецька! І ворожить правильно. Вона мені нагадала, що я стану директором.  Уявляєте? – це Вова вже мені розповідав. – Тільки чого директором – не каже, партизанить потроху. Всякі ж директори бувають…

— Тасуй, Соня, колоду. А ти, Вова сходив би за хлібцем, - це вона так делікатно виганяла онука за двері, щоб не заважав.

— Так цілий буханець на столі, ба, - обурювався хлопець.

— Тоді не підслуховуй, - зауважила Тамара Гнатівна. - Соня, зачини двері.

Я зачинила двері, а Тамара Гнатівна розкинула карти.  Вправно перевернула дві карти, після чого здивовано глянула на мене. Нічого не сказала. Потім ще дві, а там і всі в ряд поперевертала.

— Ну і що там мені суджено? – спитала я сама, бо Тамара Гнатівна не поспішала говорити, лише вивчала карти й питально дивилася на мене, немов уперше бачила.

— Скоро заміж вийдеш.  По любові, по великій любові.  Двоє діток буде. Робота  улюблена. Щаслива ти, Соня.

— Невже? - зірвалося з губ.

— Так! Один чоловік на все життя. Чекатимеш на нього, з батьками посваришся через нього, але так, як він, тебе ніхто не любитиме. Та й ти його також сильно любитимеш. Дві половинки. Дочекайся його, Соня. Ось тут, бачиш, дві дороги. Не дочекаєшся – доля інша. Три шлюби, одна дитина та багато образ.

– А звідки чекати? - Не розуміла я.

— Карти показують казенний  дім, - сумно промовила Тамара Гнатівна. - Чи то лікарня, чи ще що.

— Соня Костянтинівно, ви що, у зека закохані? – у дверях стояв Вовка з пиріжками та чаєм.

— Ти все ж таки підслуховуєш? Марш до себе! - гримнула Тамара Гнатівна. Але Вовка навіть не збирався видаляти свою персону з кімнати, не приховуючи цікавості. – Казенный дім – поняття неоднозначне, – пояснила Тамара Гнатівна, але на мене дивилася з якоюсь особливою ніжністю. – І на цвинтар більше не ходи, – якось таємниче додала бабуся Вови. - Тобі  там нема чого робити. У минулому все. Відпусти його.

— Ба, та все норм, то я Соню Костянтинівну на кладовище повів, їй для статті треба було з отими чорними потеревенити, - встряв нахабно Вовка.
— Я тобі що сказала? Марш звідси! Інший цвинтар. Не в цьому місті, - далі пророкувала Тамара Гнатівна.

— Ви ходите по цвинтарям?  - Вовка приніс чашки з чаєм і вручив їх бабусі та  мені просто в руки. – Прикольне хобі.

– Там душа заспокоюється, – пояснила я. – Думаю, що кожна людина має таке місце, де особливо затишно.

— Точняк! О, ідея одуренна, хочете, можу показати?  Ходімте? – енергійно відреагував Вовка.

— Це  куди? - про всяк випадок запитала я, знаючи  ступінь авантюризму  хлопця.

– Побачите. Вам сподобається. Краще, ніж цвинтар. Можна сказати, зовсім протилежне містечко, - він налив у термос чаю, зібрав чашки та пряники в кульок, вручив мені два пледи й цмокнув бабусю в щічку:

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 102 103 104 ... 182
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Практична педагогіка, Ксенія Демиденко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Практична педагогіка, Ксенія Демиденко"