Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Прорив. Корумпована демократія, держава-вигнанка Росія і найбагатша, найбільш руйнівна промисловість на земній кулі, Рейчел Меддоу 📚 - Українською

Читати книгу - "Прорив. Корумпована демократія, держава-вигнанка Росія і найбагатша, найбільш руйнівна промисловість на земній кулі, Рейчел Меддоу"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Прорив. Корумпована демократія, держава-вигнанка Росія і найбагатша, найбільш руйнівна промисловість на земній кулі" автора Рейчел Меддоу. Жанр книги: 💛 Публіцистика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 104 105 106 ... 134
Перейти на сторінку:
«Вони допомагали мені з презентаціями, дивилися й вносили зміни — для оприлюднення, змінювали формулювання тощо, — пояснив він у показах 2017 року. — Могли мені сказати, що отримали купу дзвінків, скарг після того, як я дав прес-конференцію про черговий землетрус чи щось таке, і могли сказати, що їх засипали скаргами, і що нам насправді треба передивитися, якими словами про це розповідати. Був випадок, коли декан коледжу попросив переглянути мої підготовлені для наукових зустрічей презентації і після цього їх переповідав. Одного разу мене попросили відкликати доповідь з наукової конференції в Арканзасі, тому що йшлося про землетруси, викликані гідравлічним розривом пласта».

Чого Голланд, мабуть, повною мірою не оцінив, так це справжню природу тиску, який чинився на Гріллота, Келлера і Борена і який вони передавали вниз йому. Хамм не лише щойно виписав чек на 20 мільйонів доларів Університету Оклахоми, чорт забирай, він платив Борену приблизно 350 тисяч доларів готівкою і акціями за один лише рік перебування того в раді директорів «Континентал ресорсес», що було приблизно стільки ж, скільки він заробив на посаді президента університету. Тож коли Гарольд Хамм щось говорив, кожен в адміністрації Університету Оклахоми був більш ніж зобов’язаний його вислухати. Як тоді, коли Хамм негожої холодної днини в липні 2014 року викликав Гріллота на зустріч у штаб-квартиру «Континентал ресорсес» у середмісті Оклахома-Сіті. Може, Хамм роздратувався через те, що Амберлі Дарольд розповіла журналісту з журналу «Тайм» про бурхливий розвиток страхування на випадок землетрусу в Оклахомі. «Відомо, що гідравлічний розрив пласта може спричинити землетруси і він їх спричинив, — це була цитата, надрукована в національному журналі. — Щодо гідророзривів, то тут питань жодних». Або, можливо, його засмутила недавня публічна презентація Голланда і Дарольд (під прапором Університету Оклахоми), яка містила такі висновки: «Більшість сейсмологів переконані, що різка зміна темпів зростання НЕ пов’язана з природною сейсмічністю. Ми спостерігаємо за землетрусами, викликаними, найімовірніше, гідравлічним розривом пласта, ми спостерігаємо за деякими потенційними випадками штучної сейсмічності через нагнітальні свердловини… загалом, науковці погоджуються, що ця спровокована сейсмічність становить більшу небезпеку (вищу магнітуду)».

Якою б не було причина, але Хамму того липневого дня, вочевидь, свербіло, щоб його почули. Допоки Гріллот чекав, щоб його провели до кабінету Хамма, то вгледів президента Борена, який звідти виходив. Пізніше Гріллот зазначив в електронному листі, що найближчим часом Хамм поговорить з губернаторкою Феллін, щоб перевести Геологічну службу Оклахоми під нагляд більш надійних (і дружніх до індустрії) наглядачів, ніж академіки з Університету Оклахоми. Але коли Гріллот звітував про зустріч віцепрезиденту Університету Оклахоми із зовнішніх зв’язків, ключове питання формулювалося, ммм, значно різкіше. «Містер Хамм дуже засмучений деякими повідомленнями про землетрус, — писав Гріллот в електронному листі через кілька годин після зустрічі, — настільки, що хотів би, щоб певних співробітників Геологічної служби Оклахоми звільнили».

Адміністрації університету вистачило здорового глузду, щоб не взятися негайно за показове звільнення працівників, які відмовилися додержуватися нафтогазової партійної лінії, але Гарольд Хамм, здається, все ще контролював загальний перебіг подій. Він відрядив віцепрезидента з питань геології Глена Брауна пом’якшити шкоду, завдану сміливими науковими базіками. Як пояснював Глен Браун, «природний рій» має «дуже маленьку магнітуду і дуже незначний вплив». Як по щирості, люди просто перебільшують у своїх розповідях те, що відбувається». Браун також кружляв навколо Оклахома-Сіті, розповідаючи, що рої землетрусів цілком можуть викликатися причинами світового масштабу, тобто, як переказував його розповідь один репортер, ідеться про «величезні тектонічні зсуви земної кори, спричинені землетрусами в Японії і на Гаїті». Ну, добре, хто б сумнівався, це все Японія. І Гаїті. Однозначно ніхто ближчий до дому не винуватий.

І «Континентал ресорсес», зрозуміло, не треба було пхати камінь вгору, коли йшлося про те, щоб згодувати штату історію, що вони ні в чому не винуваті. Коли кандидат від демократів, який 2014 року балотувався на пост губернатора супроти Мері Феллін, припустив, що нова наука про штучну сейсмічність звучить переконливо і що чиновникам штату слід «переконатися, що промисловість вдається до безпечних методів», передовиця найбільшої у штаті газети «Охлахомамен» одразу ж його обламала: «Найбільш неприйнятним є уявлення, що наука сказала своє слово. Насправді дослідження лише починаються».

Представник республіканців у штаті з околиць постраждалого від землетрусу містечка Джонс повідомив «Ньюзвік», що наука, поза сумнівом, з’ясує, що і бурильники, які використовують гідророзриви, і механізми утилізації стічних вод, зовсім не винуваті у будь-яких службових злочинах, які викликають штучну сейсмічність. Він ставився до цього всього доволі філософськи. «Земля і наука про те, як все на ній влаштовано, настільки глобальні, а ми настільки мізерні, — сказав представник Льюїс Мур, — що думати, що ми якось на них впливаємо, трохи смішно».

РОЗДІЛ 25

Висока оцінка

Восени 2014 року все вказувало на те, що Гарольд Хамм, здається, відійшов від своєї історії. Гострозорі журналісти із «Рейтер» запримітили дивну низку редагувань в офіційних описах «Континентал ресорсес». У рядку «хронологія» видалили запис про вирішальну особисту роль Гарольда Хамма у видобутку нафти в Оклахомі в 1974 році. Також зникла будь-яка згадка про доленосне рішення «Континентал» зробити важливий крок у напрямку Скелястих гір в 1993-му. Тепер вебсайт частково віддавав данину першості щодо основного відкриття в Баккені іншій компанії і відмахнувся від вихваляння тим, що «Континентал» була першою, хто пробурив довгу горизонтальну розгалужену свердловину в Північній Дакоті. Ще більшим дисонансом звучало вилучення з особистої біографії Хамма в останньому документі до загальних зборів акціонерів для голосування по довіреності «Континентал Ресорсерс» твердження: «Як засновник компанії містер Хамм є її рушійної силою й основою її нинішнього успіху. Завдяки лідерським навичкам і діловій кмітливості містер Хамм успішно розвивав компанію упродовж усієї її історії». 2013 року про все це радісно повідомлялося. Прийшов 2014 рік. Здається, редагування інформації скидалося на заплановану кампанію з мінімізації попереднього міфічного возвеличення Гарольда Хамма. Саме так усе й було. А все тому, що Гарольд не мав шлюбного контракту.

Перегляд ролі Гарольда Хамма в розбудові «Континентал ресорсес» був частиною ретельно втіленої в життя юридичної стратегії, розробленої, щоб не дати його майбутній-тепер-уже-колишній-дружні занадто глибоко влізти в його активи. Команда «Рейтер» з’ясувала це наприкінці дев’ятитижневого судового процесу Хамм проти Хамма, який тривав в окружній будівлі суду в Оклахома-Сіті. Журналісти мали вдосталь вільного часу, щоб переглянути корпоративну звітність, оскільки суддя вирішив закрити для преси й громадськості практично весь процес розірвання шлюбу. Більшість доказів на суді стосувалася конфіденційної інформації про фінанси і діяльність компанії. «Немає сенсу руйнувати компанію через судовий процес

1 ... 104 105 106 ... 134
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Прорив. Корумпована демократія, держава-вигнанка Росія і найбагатша, найбільш руйнівна промисловість на земній кулі, Рейчел Меддоу», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Прорив. Корумпована демократія, держава-вигнанка Росія і найбагатша, найбільш руйнівна промисловість на земній кулі, Рейчел Меддоу» жанру - 💛 Публіцистика:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Прорив. Корумпована демократія, держава-вигнанка Росія і найбагатша, найбільш руйнівна промисловість на земній кулі, Рейчел Меддоу"