Читати книгу - "Cьоме пророцтво Семіраміди"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Вони пройшли за столик і замовили чаю з бадьяном і печиво.
Нік не став вдаватися в подробиці свого життя, сказав лише, що розлучений і дітей немає. Зік, схоже, був розчарований.
— Недобре це, чоловіку в такому віці парубкувати. Подумаєш розлучився — велика біда. Знайди собі когось; що ніхто не до вподоби?
— Та якось… — почав Нік.
— У мене є на прикметі одна дамочка, симпатична! Правда теж розвідна. Ти як до розлучених жінок ставишся?
Нік зайорзав на стільці. Він не знав, як швидше перейти до теми, яка його хвилювала.
— Погоджуйся — не пошкодуєш. Може по коньячку, га?
Нік заперечно похитав головою.
— Що, зовсім не п’єш? І що з тобою робити — з жінкою не живеш, спиртного не вживаєш — пропав чоловік. Ну Бог з ним, як хочеш, справа твоя. Так що ти там казав за консультація потрібна?
Нік обережно дістав з нагрудної кишені плоский предмет і поклав його на долоню. Зік розгублено витріщився на Нікову руку.
— Що це, можеш сказати?
— Ніколи не бачив нічого подібного.
— Так вже й ніколи?
Зік уважно придивився.
— Ні, ну якщо добре пригледітися, але я можу помилятися…
— І все ж?
— Схоже на носій інформації нового покоління. Але наскільки я знаю подібний тільки в проекції. Аби його сконструювати потрібно ще з десяток років.
— А може таке бути, щоб його сконструювали люди докосмічної ери?
Зік голосно розсміявся:
— Такого точно бути не може.
— Впевнений?
— Даю руку на відсіч.
— Ну добре, а могли його сконструювати недавно, але приховати це від загалу?
Зік покосився на пристрій.
— Та навряд. Чекай, а навіщо його конструювати, якщо не існує пристрою, який здатний прочитати, записане на цьому носії?
— А якщо існує? — Нік вп’явся очима в товариша.
Зік почесав голову.
— Знаєш, тут тобі може тільки Грігор допомогти.
— Хто? — перепитав Нік.
— Грігор Лакамадзе, — повторив Зік, — грузинський програміст і айтішник. Самі останні моделі комп’ютерів і планшетів — справа його рук. Можливо ця штукенція і підійде до останньої моделі. Але навіть я про таку не чув.
За півгодини Нік дзвонив в двері пентхаусу № 7 на околиці міста. Двері відкрилися не одразу, спершу над ручкою засвітився екран і новітнє досягнення техніки — електронна секретарка — запитала у гостя хто він і для чого прибув. Нік відрекомендувався і для більшої переконливості пригадав ім’я Зіка.
Двері прочинилися. На порозі стояв Грігор. Айтішник не справив на Ніка враження серйозної людини. Худий, сутулий, з довгою кістлявою шиєю, на якій громадилась непропорційно велетенська голова в круглих окулярах з товстими скельцями, червоні налиті кров’ю очі. Проте Нік вирішив не робити поспішних висновків.
— Салют, ти Грігор Лекамадзе? — запитав він.
— Припустимо, а тобі що до того?
«Не надто привітний тип», — відзначив про себе Нік, а вголос мовив:
— Мені порадив тебе Зік Золотий Зуб як найкращого спеціаліста в комп’ютерній галузі. В мене до тебе справа. Зайти можна?
— Валяй, — замість привітання мовив Грігор, — пропускаючи гостя в будинок.
Нік зайшов досередини, де був повний розгардіяш: безліч дротів, пластин й інших пристроїв незрозумілого призначення валялося по всіх кімнатах.
— Підкажи що це? — запитав Нік у Грігора, протягнувши йому тонку золотисту пластинку.
Грігор покрутив предмет в руці, спробував перегнути. Нік, коли побачив таке, аж підскочив на місці:
— Гей, ти, обережніше з цією річчю, вона дуже цінна.
— Не смикайся так, чувак, — буркнув Грігор, — я твоїй флешці нічого не заподію, та й ніхто її не закандичить.
— Значить ти вважаєш, що це все-таки флешка? — видихнув Нік, руки його спітніли від хвилювання.
— Ну в цьому можеш не сумніватися. Мені цікаво інше — де ти її відкопав, чувак?
— Я-а? Мені її подарували, — спантеличено буркнув Нік, який не звикнув до такого спілкування і поспішно додав, — На день народження…
Йому здавалося, що це уточнення додасть правдивості його історії. Проте, воно викликало неочікуваний ефект — неабияк розлютило програміста.
— Ти маєш мене за ідіота? — Грігор підскочив до Ніка, злісно глянув йому в очі своїми налитими кров’ю очима і замахнувся кулаком. Світ поплив у Ніка перед очами. Він відчув, що втрачає рівновагу.
12. АрнікаТого дня людство зібралося на площі в передчутті катастрофи. Вже півроку не вщухали зливи. Венецію змило з лиця землі, Іспанію наполовину затопило, деякі Грецькі острови йшли під воду, сонце по кілька місяців не з’являлося на небі, а коли виринало, то миттю все спопеляло. Такими були наслідки тисячолітнього хазяйнування людини на Землі.
Колись придатна для життя голуба планета тепер несла загрозу усьому живому — озоновий шар вщент зруйнований, сонце пече нестерпно, дерев не залишилось, вода перетворилась на отруту, а повітрям не можна дихати без протигазу. Ті, кому вдалося вижити ховалися в підземеллях, але і це не рятувало, там існували свої віруси і бактерії, які викликали невідані досі хвороби. Мор сотнями косив мешканців підземних міст і ліків від цієї халепи поки що не знайшли. Всі відчували: якщо так буде й далі — вижити не вдасться нікому.
Тому той день став особливим для раси Ери Риб. Вони об’єдналися, аби одночасно різними мовами виголосити спільну молитву.
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Cьоме пророцтво Семіраміди», після закриття браузера.