Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Остання любов президента 📚 - Українською

Читати книгу - "Остання любов президента"

289
0
26.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Остання любов президента" автора Андрій Юрійович Курков. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 106 107 108 ... 133
Перейти на сторінку:
потрібно зробити письмовий переклад та з ним піти до спеціаліста.

— Навіщо? — здивувався я.

— Тут є складні медичні терміни... Але там також написано, що вам рекомендується провести обстеження внутрішніх органів...

— Яких органів?!

— Коли ви не проти, Сергію Павловичу, я можу віддати листа своєму колезі з медуправління. Відправлю факсом, і за кілька годин ви отримаєте дослівний переклад. Бо ж я можу і помилятися...

Я з ним погодився.

Переклад був готовий вже після обіду. Лікарі з Цюріха повідомляли, що недорозвиненість деяких життєво важливих функцій в плодів, скоріш за все, пов’язана з «якістю сім’я батька». Після перерахування латиною можливих аномалій цюріхські лікарі наполегливо рекомендували пройти ретельне обстеження репродуктивних органів подружжю Буніних, перед тим як зробити ще одну спробу стати батьком та матір’ю.

— Може, чаю? — запропонувала, прочинивши двері до кабінету, Нілочка.

Я ввічливо відмовився. І відчув трішки призабуту важкість у грудях. Пригадав кінець жовтня та лікарню на березі Цюріхського озера. Пригадав тиху, страшну ніч, що перекреслила усі наші сімейні плани.

I ось цей лист нагадував про нездійснені плани та попереджував, що перше ніш повторити ці плани...

Я замислився про Світлану. Показувати їй лист чи ні? Адже вона досі вважає чи почуває себе винною. Як вона відреагує?

Жанна знову зникла. Її вже не було днів зо п’ять. Світлані я так нічого і не сказав. Вона, мабуть, і не знає, що я бачив їх обох, коли вони спали, обійнявшись у ліжку. Вона не знає, що саме це вибило мене з колії на три дні, що в мене руки почали тремтіти через цю сцену, що постійно виринає у моїй пам’яті у найневідповідніші моменти.

Та й у листі написано про мене. Про те, що я мушу пройти ретельне обстеження. Мабуть, потрібно буде з цього розпочати. Зроблю аналізи, пройду обстеження. Отримаю на руки результат. Коли зі мною усе гаразд, значить, смерть малюків дійсно її провина. I тоді про майбутніх дітей доведеться забути і тим більше не показувати їй листа. Коли ж усе виявиться навпаки... Тоді що? А взагалі, чого тут гадати?

171

Карпати. Січень 2016 року.

Коли я розплющив очі, мене здивувала цілковита стерильна тиша. Я ніби лежав у лікарняній палаті, тільки у цій палаті бракувало вікон. У кутку, ліворуч від дверей, на металевому столі миготіла різнокольоровими лампочками-датчиками якась електроніка. Під стелею висіла спрямована на мене відеокамера.

Я спробував підвестися на ліктях, але не зумів. Дивна слабкість у м’язах налякала. Але я злякався якось поверхово, байдуже до всього, що оточує мене, і навіть до самого себе. Ніби це був не я, а підробка під українського президента, яка до того ж визнає свою нікчемність та несправжність.

Частина білої стіни раптом виявилася дверима. Двері прочинилися усередину, і до палати увійшов генерал Свєтлов. Слідом за ним — опецькуватий чолов’яга у кожусі з овечої шкури та з коричневим шкіряним дипломатом у руці.

Я раптом зрозумів причину своєї слабкості: мені було холодно. Дуже холодно. Це холод зімкнув мої м’язи. Я занепокоєно поглянув на Свєтлова. Я чомусь був впевнений, що не зможу вимовити жодного звуку.

— А! — промовив я обережно і відразу помітив, що вони відреагували. — А-а, — повторив я протяжніше. Потім зосередив свій погляд на Свєтлові. — Поясни, що відбувається?

Я почув свій голос. Слабкий, тремтячий від холоду.

— Ми присядемо, — хитнув головою у відповідь Свєтлов. Озирнувся на чоловіка у кожусі, який нахилився над столом з електронікою і щось там перевіряв.

Свєтлов присів на білий стілець біля узголів’я мого ліжка.

— Серйозні справи, — промовив він таким голосом, яким, мабуть, лікар сповіщає безнадійному пацієнтові діагноз. — Добре, що є ще люди, яким можна довіряти...

І він озирнувся на чоловіка у кожусі. Той підвів голову та стверджувально кивнув генералові.

— Ви лише не хвилюйтеся, пане президенте. — Свєтлов почав говорити повільніше, ніби даючи собі можливість не поспішаючи підшуковувати правильні слова. — Ситуація не безнадійна, крім цього, ви маєте гарну команду! Нам нікуди відступати. У нас немає позаду Москви, як у Казимира...

— Конкретніше, — попросив я, уважно слідкуючи за виразом його обличчя.

Свєтлов знову перезирнувся з чоловіком у кожусі. Той стверджувально кивнув генералові.

У голосі Свєтлова з’явилося більше впевненості.

— Тепер зрозуміло, — заговорив він, — що операція стосовно зміни влади планувалася давно. Щонайменше рік тому. В будь-якому випадку за кілька місяців до вашої операції... Вам пересадили хворе серце, в яке було вживлено складний електронний датчик. Ми ще повністю не знаємо його функцій, але нам відомо, що датчик кудись передає ваші координати, де б ви не були; через нього можна прослуховувати та передавати на супутник чи віддалений приймач розмови, насамперед, ваші слова. Також є побоювання, що з допомогою цього датчика можна зупинити ваше серце.

— Це не моє серце, — відповів я. — Так що, будь-якої миті мене можуть вимкнути, а поки що вороги прослуховують нашу з тобою розмову?

— Ні. — Свєтлов несподівано усміхнувся. — Тут ми створили цілковитий захист від проникання радіосигналів та хвиль. Робота датчика заблокована. Ми встигли зробити це вчасно. Навіть лікар здивувався. Сказав, що все йшло до класичної коми, і раптом, коли ми встановили блокування, — Свєтлов обернувся та поглянув на апаратуру, — вам стало краще.

— Так... — видихнув я. — Звідки ви про все це дізналися?

— Лікар, який нещодавно вас оглядав, знайшов мене та поділився зі мною своїми підозрами. Прізвище Резоненко.

Я кивнув. Я пам’ятав, як цей лікар замовк, як тільки у кімнаті з’явився Львович.

— А Львович де? — поцікавився я з підозрою.

— Він тут. Працює! Усе гаразд, з ним усе гаразд. Надійний.

Останнє слово Свєтлов промовив замислено.

— А з ким не все гаразд?

— З Маєю. Вона зникла... На рейсі з Сімферополя її не було.

«Ну що ж, — подумав я. — Цілком логічно. Жінка, яка мріяла посидіти у ресторані «Метрополь», не може бути патріоткою України. До того ж вона вдова олігарха... »

— Через півгодини в нас тут нарада, — Свєтлов перейшов на шепіт. — Лікар дозволив вам бути присутнім.

— Тут в нас це де? — запитав я. — Де взагалі я зараз знаходжуся?

— У Карпатах, у в’язниці, побудованій для операції «Чужі руки». Не хвилюйтеся, про це практично ніхто не знає, а сама територія охороняється, як секретний гірський

1 ... 106 107 108 ... 133
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Остання любов президента», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Остання любов президента"