Книги Українською Мовою » 💙 Трилер » Сироти долі, Olexander Sakal 📚 - Українською

Читати книгу - "Сироти долі, Olexander Sakal"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Сироти долі" автора Olexander Sakal. Жанр книги: 💙 Трилер. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 108 109 110 ... 176
Перейти на сторінку:

         Одначе Сергію надто кортіло порозмовляти. Родіон глядів на нього щадним поглядом: признавав, що йому теж схотілось потоваришувати з грузином. Ні, звичайно, в монастирі кожен один одному брат – але ж, по правді, це тільки формальність, хіба не так?

         Тієї миті Сергій Аврамович взявся за кружку з компотом, хлебнув з нього трохи, та начебто випивши чогось спиртного, хитнув головою і притишено мовив до Родіона:

         – Хороший морс!..

         – Морс? – перепитав Родіон Михайлович. – Не компот?

         – Морс, компот, какая разница. Расскажи-ка, как тебе тут?

         – Непогано. В цілому, взагалі, мені все подобається. Робота тут… займає голову правильними думками.

         – Думками, – зчудовано повторив Сергій Аврамович.

         Звичайно, воно так і було. Голова не забивалась лишніми міркуваннями, але ж варто від тієї роботи відійти, як до Родіона Михайловича повернулась параноя. Він з-під лоба подивився на кожного, хто сидів з ним за одним столом, боявся: а якщо хтось з них дознається про його непростиму помилку? Якщо, врешті, за ним повернеться він – що тоді йому робити? Адже Родіон пообіцяв, що напише ікони, та тільки цього ранку він здогадався, що за тим, начебто звичайним замовленням, стоїть нюанс, і йому прийдеться зробити деякі поправки в процесі малювання. «Якщо це колись станеться, – думав він, – то вирішиться назавжди моє життя. Але тієї ночі… я піддався не йому, Антихристу, я піддався… першому Звіру, верховному». Тоді Родіон вирішив, що йому потрібно перечитати Одкровення Іоанна, щоб дати відповіді на усі свої містичні питання.

         – Що буде після трапези? – спитав він у Сергія.

         – После? До четырех часов послушание, в четыре Литургия с вечерней, потом с семи часов до восьми свободное время, в восемь ужин и отбой. А тебе разве наш наместник не рассказывал распорядок?

         – Та, розказував.

         Родіон, доїдаючи, планував вже, що о сьомій вечора знайде в бібліотеці монастиря книгу Апокаліпсис, перечитає, може, дещо перепитає трактування в знаючих церковнослужителів. Єдине, що він міг наразі знати, це те, що Звірів, про яких говорив апостол в своїй пророчій книзі, було декілька, і при першому чи неуважному читанні моменти з їх описами здаються безглуздими від того, наскільки Іоанн зображує кожного з них химерно та фантастично. Так це пам’ятав Родіон Михайлович, кожного разу перечитуючи, можливо, найскладнішу книгу Біблії – та хто знає, можливо, складність її цілковито полягає в абсурді, поданому у вигляді глибокої символіки? Однак, цього разу Родіон мав уже більше знань, ніж будь-коли. Врешті-решт, він сам, можна сказати, став пророком. Щоправда, надходження пророчих видінь не було подібним до божого дару; той подув вітру, який він відчув, викликав один тільки страх, і бажання повторити те відчуття знову виявилось би рівноцінним бажанню вкоротити собі віку. Бо, саме в той момент, в іконописній, Родіону здалось, що він помирає… Його мозок оповивали безболісні хвилі, цяточки виникли перед очима. Куди там, Родіон не сподівався, що ще колись побачить білий світ: «Господи, спаси!» – прокричав він про себе, за секунду до повної темряви.

         З роздумів його пробудив голос Сергія.

         – Родион, брат, идем! Сейчас только просфоры набери.

         Біля кожного столу проносили зелений таз із шматочками проскури. Кожен брав собі жменю, поїдав, і з благословення ігумена йшов на послухання. Родіон набрав собі штучок з п’ять, і теж саме, попрямував до виходу з трапезні.

         Час трапези – єдиний, коли братія може зібратись в єдиному місці, і тому її можна справедливо зрівняти з вільним часом – однак, різниця тут в тому, що на умовному дозвіллі ченці і послушники, в основному, моляться або медитують, використовуючи метод тако званого Lectio Divina, під час якого чернець якби розмовляє з Богом.

         Для Родіона трапезний час пройшов зовсім непомітно. Загалом, іконописець був заглиблений у роздуми, і майже не чув молитов з часослову. Водночас в храмі, на кліросі уже розгортали псалтир співці, на архієрейську кафедру піднявся архімандрит Володимир, невисокого зросту чоловік, з рудою бородою та маленьких окулярах, звішених на самий кінчик носа.

         Кожен знову ставав на свій послух. І Родіон не став лінуватись. З молитвою в душі, він продовжив слідкувати за храмом.

 

*  *  *

 

         На четверту годину вечора падає церковний дев’ятий час. Раніше, за першим, третім, шостим і дев’ятим часом в монастирі взагалі був побудований розпорядок в монастирі. Тепер можна сказати, що «дев’ятий час» – це коротке богослужіння, одне із чотирьох, котре проходить протягом дня в церкві. Кожний «час» дорівнює трьом годинам, і перший починається ще в шість ранку, останній же, дев’ятий, в три години вечора.

         На коротке богослужіння в той час прийшло небагато людей. Була стара жіночка років шістдесяти, та й ще чоловік, бородатий, з виду священник, в якому Родіон зчудовано впізнав ієрея Антонія, а з ним двоє: сорокарічна, негарна жінка та грубий, невдоволений чолов’яга в інвалідному кріслі. «Дармоїди» – подумав про супутників священника Родіон Михайлович. То чого б таким ходити з ним в монастир на такі мілкі служби? «Як буде Літургія, то й познайомлюсь з ними» – вирішив Родіон, готуючи потир до Євхаристії. Він не сумнівався в тому, що трійка та прийде на головну службу – і поведе їх, звісно, Антоній. Його Родіон зовсім не сподівався побачити, і тому тепер навіть боявся, що ієрей докорятиме йому за недороблену справу – розпис храму «Неопалимої купини». «На мене там, певно, як на Мікеланджело розраховують» – сміявся про себе Родіон Михайлович. То що ж, це було справедливо, бо він навіть зовнішністю своєю (за виключенням тільки сивої бороди) походив на Буанарроті.

1 ... 108 109 110 ... 176
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Сироти долі, Olexander Sakal», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Сироти долі, Olexander Sakal"