Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Пульсари 📚 - Українською

Читати книгу - "Пульсари"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Пульсари" автора Лариса Юріївна Копань. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 108 109 110 ... 119
Перейти на сторінку:

Мусій дужче стискає синові пальці, нахиляється й шепоче: «Не дурій».

— Не хочу додому!

— Чому? — голова здивовано поглянув на членів комісії.

— Не хочу, і все! У мене тім’я тисне… — Про тім’я Біталик збрехав, сподіваючись, що це зацікавить лікарів, і вони його ще залишать.

— Ви вже ремонтуйте як слід, — сердито каже батько. — Бо вам аби його швидше списать, це ясно. А якщо черепиця де протікає, нехай Мусій підправляє. А воно від хліва носа відвертає, бо росло серед білого, а хлів сірий. Ви не запитали, якого мені треба. Тепер доробляйте цього сина-не-сина!

Чоловік у циліндрі замахав на Мусія руками, щоб вийшов у коридор. Повторювати жест не довелося — батько вискочив, як пробка з пляшки «Іскристого».

— Йому професора в батьки подавай, — крикнув за дверима.

Віталій глянув на свої руки, стиснув ліву в кулак, потім праву. Засунув руки в кишені. «Може, й справді штучно виростили, і ця гра у батька-матір нічим не відрізняється від футбольного матчу без м’яча?» Віталій підозріло подивився на «трибуни стадіону». Іола приставив пальця до скроні, певно, хотів покрутити ним, як штопором, але передумав і взяв під козирок.

— Я хочу до Іоли в помічники.

«Глядачі стадіону» спрямували погляди на сержанта.

— Не підготовлено питання, не підготовлено! — з докором сказав голова комісії, вселяючи у Віталія надію, що його не випишуть.

Міліціонер зніяковів від зверненої на нього уваги.

— Це так несподівано… — промимрив він. — У мене кімната готельного типу. Гамірно так, фактично гуртожиток. Та й полковник не дозволить. Потрібні характеристики — і комсомольська, й з попереднього місця роботи…

— Не підготовлено! Скільки вже…

— Я не хочу до Іоли! — обірвав Віталій репліку з «головної трибуни».

Тепер йому вже здавалося, що не на футболі він, а на кориді, і хотілося йому нанизати на роги всіх болільників. Хоча… не всіх. Його погляд зупинився на майже іграшковій докторці Ірині. Вона помітила цей погляд, підійшла до Віталія, стала навшпиньки, погладила по шиї — до голови не дотяглася.

— Хочеш, у мене житимеш? Мій син буде твоїм братом.

Як добре, коли є брат! Віталій ще не знає, що таке брат. Головний Психолог учив, що найкращий друг — брат, якщо він не ворог. Але ж оцю жінку, докторку Ірину, теж називали його матір’ю. Ні, у матері він не хоче бути, як не хоче мокнути під дощем, спати на соломі, в якій живуть маленькі кусючі блохи, грабувати курей…

Віталій злякано відсахнувся. Ірина Олексіївна помітила його порух, одвернулась до вікна. Хірург Пильнюк налив водички у склянку, дав їй, потім строго подивився на Віталія. Обличчя хірурга добре знайоме Віталію — воно було над ліжком, мов люстра, коли він повертався із довгого небуття. І так само строго тоді дивилося. Ніхто не називав власника «люстри» батьком. З ним у принципі можна б потоваришувати.

— Будеш мені за сина, — твердо сказав хірург. І вже не так упевнено додав: — Замість мого Тихона, який… який…

Ні. Замість сина Віталик не хоче. Навіть сином погано бути, а «замість» ще гірше. Аспірант-психолог, надягаючи Віталикові шлем і підключаючи дроти, якось сказав: «Боронь боже когось заміщати, і не доведи господи бути заступником».

— Купимо автомобіля, по гриби їздитимемо, — подобрішав хірург, певне, вже уявивши себе на лісовій галявині.

«За дурника вважають! Аукціон влаштували». Та й нудить Віталика в машині. Іола завжди гальмує, коли Віталик блідне від гойдання.

— Рушницю купимо, — зваблював хірург. — Ну, будеш за сина?

— Ні.

— А що ж ти хочеш?

— Ремінця! — відповів Мусій, що саме відіпхнув з порога Іолу. — А оладків із гнилої картоплі, як ми їли після війни, не хочеш? А пасти отару овець у п’ять років, як я, не хочеш? А з кізяка сигарет? А одні чоботи на десятьох?! Що ви з ним панькаєтесь? Мільйон на нього витрачено, а він, славний-хороший, того-сього не хоче! Батько я, розумієш? — І, щоб було ясніше, вхопив сина за комір, крутонув його і натужно потягнув до себе.

Віталикові стало важко дихати. Він злегка штовхнув когось молодшою рукою. А впав батько. І, вже лежачи, тричі звертався до матері божої, а коли його підняли, сердито вигукнув:

— На татка руку піднімаєш, гомункул?!

Останнього слова Віталик не зрозумів, але й не намагався виясняти, бо його ошелешила нова інформація про те, що мати є в кожного, навіть у бога. Отже, і Віталію не уникнути родинних зв’язків. А ще йому прикро вдруге чути про витрачений на нього мільйон.

— Недарма від цього опудала ненька відмовилась! — процідив крізь зуби Мусій, обтрушуючись. А потім з порога так зло глянув на Віталика, що той зіщулився, ніби під холодним душем.

Знову стукали молоточками, обмацували й лоскотали, розвішували таблиці, загадували загадки, обплутували проводками: енцефалограму сам голова комісії читав. Нічого підозрілого не знайшли. Сперечалися дуже гостро, але слова вигукували все якісь незрозумілі. Нарешті голова комісії переклав українською мовою резюме:

— У курки не буває трьох ніг, у матері не буває двох сердець.

— Чекайте, чекайте, — прокинувся нарешті професор Верхуша. Досі він сидів мовчазний, незворушний, ніби нікого тут з виховних міркувань за комір не хапали, нікого на долівку не валяли. — Це суперечить істинній науці! У шістдесят сьомому моя школа виростила курча з трьома ногами!

1 ... 108 109 110 ... 119
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Пульсари», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Пульсари"